Właściciel Polsatu i sieci Plus znowu pomaga w walce z koronawirusem, fundując 200 000 testów o wartości 16 mln zł

Biznes Dobre wiadomości dołącz do dyskusji (78) 30.04.2020
Właściciel Polsatu i sieci Plus znowu pomaga w walce z koronawirusem, fundując 200 000 testów o wartości 16 mln zł

Mariusz Lewandowski

Niektórzy polscy przedsiębiorcy hojnie wspierają służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Jednym z liderów tego typu inicjatyw jest właściciel marek Plus i Polsat. 

Tam gdzie kumulują się lata zaniedbań rządowych oraz oczywiście konsekwencje tak nieprzewidywalnej tragedii, na scenę wkracza też polski biznes, który szuka pomysłów na wsparcie służby zdrowia oraz osób dotkniętych objawami koronawirusa. To też pokazuje, na tle znacznie bardziej biernej konkurencji, że kapitał jednak ma narodowość.

Niektórzy twierdzą, że takie działania są robione przez polskich miliarderów w celu poprawy wizerunku. Przez niektórych zapewne tak, jednak wielu łączy to po prostu ze społeczną odpowiedzialnością. Nie brakuje też takich, którzy odmawiają pomocy, bo oczywiście nie mają takiego obowiązku. W mojej ocenie mieć 16 milionów złotych, a nie mieć, to jednak kolosalna różnica i zwyczajną głupotą byłoby w tej sytuacji oceniać pobudki. Tyle właśnie Zygmunt Solorz-Żak i Grupa Polsat wydali na zakup 200 tysięcy testów wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną.

Żeby uświadomić sobie skalę darowizny – do dzisiaj wykonano 340 000 testów w całym kraju

Wraz z testami zostało zakupionych 8 zestawów urządzeń diagnostycznych tj. termocyklerów i systemów do automatycznej ekstrakcji wraz z testami genetycznymi i wszystkimi materiałami zużywalnymi potrzebnymi do przeprowadzenia 200 tysięcy badań potwierdzających.

Testowaniem oraz diagnostyką zajmą się laboratoria wskazane przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwsza partia testów oraz aparatury laboratoryjnej zostały już przekazane i dostarczone Ministerstwu Zdrowia. Wszystkie testy i sprzęt będą udostępnione do końca maja.

Przypomnijmy, że wcześniej Grupa Polsat przekazała już 2200 tabletów do domów dziecka, o czym zresztą wspominaliśmy na łamach Bezprawnika. Ale pomoc ta ma zdecydowanie szerszy charakter, o czym z reguły nie mówi się w mediach. Pełna lista tych aktywności jest zaskakująco długa. Prócz kilkunastu darowizn dla różnych form działania służby zdrowia opiewających na kilka kolejnych milionów, Polsat i Polkomtel wykorzystują swoje zaplecze medialno-telekomunikacyjne do ułatwiania codziennego życia klientom. Są to np. takie aktywności, jak transmisja niedzielnych Mszy świętych na kanałach Polsat News i Polsat Rodzina i w serwisie IPLA, darmowy pakiet 10 GB dla klientów Plush, Plus i Cyfrowego Polsatu.

78 odpowiedzi na “Właściciel Polsatu i sieci Plus znowu pomaga w walce z koronawirusem, fundując 200 000 testów o wartości 16 mln zł”

  1. Bardzo ciekawy PR. Gdyby pomoc była bezinteresowna to pewnie byśmy o niej nie słyszeli. Ale to dobrze, że pomogli…

  2. Wyczyścił mojemu 8-letniemu dziecku 250zł z konta prepaid bo nie przeczytało sms o konieczności doładowania, to go stać. Doładować sie nie da, bo nr odcięty. Kasa przepadła. Miesiąc po odcięciu wychodzących. Wstyd.

  3. Fajnie że pomagają i chwała im za to, również wszystkim innym choćby podarowali przysłowiową jedną maseczkę czy posiłek, niemniej dlaczego dochodzi do zamiany ról w których Państwo powinno zapewnić funkcjonowanie m in służby zdrowia, ale też całej sfery publicznej, a przedsiębiorcy zarabiać i też akumulować kapitał na trudniejsze czasy oraz ewentualnie inwestycje i rozwój , a teraz mamy sytuacje i akcje gdzie ludzie i przedsiębiorcy pomagają służbie zdrowia i wielu innym , a Państwo pomaga ratować przedsiębiorców.

    Ale może się nie znam i to tylko moje wrażenie

  4. Jaka nazwać pomoc w okłamywaniu motłochu? Nie ma jeszcze skutecznego testu na covid19. Zacznijcie w końcu myśleć samodzielnie

  5. Pomógł za pieniądze które wcześniej z kolegami ukradł…. Świetnie… Cieszę się że potrafisz to docenić.. To tak jakby Ci ktoś ukradł wypłatę i dał na autobus żebyś z buta do domu nie wracał….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *