Tańsze paliwo? Wystarczy być adwokatem lub radcą prawnym. Oto na jakie zniżki mogą liczyć prawnicy

Firma Dołącz do dyskusji (604)
Tańsze paliwo? Wystarczy być adwokatem lub radcą prawnym. Oto na jakie zniżki mogą liczyć prawnicy

Podobnie jak w przypadku zniżki na samochody dla prawników, także inni przedsiębiorcy przygotowali specjalne rabaty dla przedstawicieli wolnych zawodów prawniczych. Nie są one jednak jednolite i w większości zniżki dla prawników zależą od poszczególnych Izb. To właśnie ich przedstawiciele negocjują je dla swoich członków. W których samorządach Adwokaci i Radcowie mogą liczyć na zniżki?

Zniżki dla adwokatów i radców

Zniżki czy rabaty dla określonych grup zawodowych, zależą często od stopnia zaangażowania ich przedstawicieli. W przypadku radców prawnych czy adwokatów w dużej mierze zależą one od aktywności poszczególnych izb. To do nich należy przeważnie zadanie negocjowania atrakcyjnych ofert dla swoich członków. Przeglądając ich oferty, możemy się niejednokrotnie zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. W ilości oferowanych zniżek przodują jak zwykle największe ośrodki – Warszawa, Wrocław i Kraków. Część zniżek wynegocjowała sama Naczelna Rada Adwokacka. Te najbardziej atrakcyjne i obejmujące swoim zasięgiem wszystkich członków samorządu należą jednak do radców.

Zniżka na paliwo

Tankując służbowy samochód na stacji, członkowie Izby Adwokackiej we Wrocławiu, Krakowie, Białymstoku, Warszawie powinni pamiętać, że przysługuje im zniżka w kwocie 12 gr na litrze. Warunkiem jej uzyskania jest zamówienie karty MIKROFLOTA. Za jej pomocą adwokaci mogą dokonywać bezgotówkowego zakupu paliwa na stacjach Orlen i BLISKA, ale również płacić bezgotówkowo za parking i przejazdy autostradami.

Identyczna zniżka przysługuje także wszystkim Radcom Prawnym, bez względu na to, do jakiej Izby należą. W ilości przyznanych zniżek to właśnie radcowie przodują. Krajowa Rada Radców Prawnych wynegocjowała szereg rabatów dla wszystkich przedstawicieli tego zawodu, wszystkie umieszczone są na stronie dlaradcow.pl. Radca prawny obok zniżki na paliwo może więc liczyć również na korzystniejszy abonament w sieci Plus – miesięczny koszt to jedynie 15 zł, w ramach którego przewidziane są m.in. nielimitowane rozmowy i SMS oraz 3GB internetu. Radcy prawni mogą liczyć również na specjalną ofertę na konto bankowe oraz ubezpieczenia.

Wykonujący zawód adwokata mogą liczyć przede wszystkim na zniżki na ubezpieczenia oraz zakup licencji do systemu LEX. Większy pakiet zniżek i rabatów przewidziała Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Jej członkowie mogą skorzystać z rabatu za zakup programów komputerowych wspomagających pracę w kancelarii oraz zakup wyposażenia kancelarii, zakup biżuterii i multikarnetów sportowych.

Niestety, ale spora część Rad nie posiada żadnych zniżek dla swoich członków, a szkoda bo w większości ich uzyskanie zależy tylko i wyłącznie od inicjatywy samorządów. Te drobne, jak zakup filiżanek do kancelarii z pewnością nie będą znacząco odczuwalne, ale zniżka na paliwo, czy atrakcyjny abonament jest już znacznym odciążeniem firmowego budżetu.