Cashback zamiast wypłat z bankomatu. Ciekawa oferta dla klientów Mastercard

Finanse Dołącz do dyskusji
Cashback zamiast wypłat z bankomatu. Ciekawa oferta dla klientów Mastercard

Firma Mastercard od 1 września podnosi limity w ramach usługi „Płać kartą i wypłacaj”. Zamiast 500 zł, właściciel karty będzie mógł teraz podczas zakupów pobrać 1000 zł. Sama usługa jest bardzo wygodna. Coraz więcej osób regularnie stosuje cashback zamiast bankomatu.

Cashback zamiast bankomatu – wypłacanie pieniędzy podczas zakupów to wygodna opcja

Dzięki nowym funkcjom, oferowanym klientom przez wystawców kart, kasjer zyskuje nową rolę. Poza skanowaniem towarów i nabijaniem ich na kasę fiskalną, może wypłacać też pieniądze niczym bankier. Co dla klientów jest z kolei dużym ułatwieniem.

Dzięki takim funkcjonalnościom można załatwić dwie istotne sprawy naraz. Zakupy i wypłatę fizycznych pieniędzy, które – mimo tego, że nasz kraj bardzo szybko rozwija się pod kątem płatności bezgotówkowych – nadal są jednak potrzebne.

Serwis „Bankier.pl” podaje:

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w I kwartale 2022 r. Polacy wypłacili w sklepach łącznie 747,7 mln zł. Czyli o 27,1 proc. więcej niż rok wcześniej (588,2 mln zł ).

Żeby skorzystać z usługi cashback zamiast bankomatu, należy jedynie zasygnalizować kasjerowi chęć wypłaty gotówki, po tym jak za zakupy zapłacimy kartą Mastercard. Albo Visa – tu jednak limit wynosi 300 zł.

O tym, że podniesienie limitu wypłat do 1000 zł to odpowiedź na potrzeby konsumentów mówiła dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe – Kamila Kaliszyk.

Mastercard liderem innowacji

Już kilka razy pisaliśmy na łamach „Bezprawnika” o innowacyjnych rozwiązaniach, wdrażanych przez Mastercard.

Na przykład rok temu, firma ogłosiła, że rozpoczyna proces rezygnacji produkcji kart z paskiem magnetycznym. Wówczas decyzja była podyktowana tym, że karty, w których dane przechowywane są w pasku magnetycznym są szczególnie narażone na ataki przestępców. Zwłaszcza przy użyciu metody zwanej skimmingiem.

Z kolei z maju informowaliśmy was o tym, że Mastercard testuje płatności uśmiechem. I choć pomysł ten wielu osobom może wydawać się zahaczający o granice absurdu, to na pewno firmie nie można odmówić kreatywności we wdrażaniu nowych rozwiązań.

Rozszerzenie limitu wypłaty gotówki podczas zakupów do 1000 zł również jest przełomowe. Można podejrzewać, że wkrótce w odpowiedzi na decyzję Mastercard, Visa również zwiększy limity wypłat.

Ciekawi mnie tylko, czy kiedy zaczniemy szturmować Żabki celem zakupu hot-doga i przy okazji wypłaty kilku stówek, w kasach fiskalnych zostanie jeszcze jakakolwiek gotówka.