Jak nie Messi to DiCaprio. Kolejny Leo ma „problemy” z księgowością?

Podatki Zagranica Dołącz do dyskusji (13)
Jak nie Messi to DiCaprio. Kolejny Leo ma „problemy” z księgowością?

Czy Leonardo DiCaprio zdefraudował miliardy dolarów ze swojej fundacji na zbytki i dofinansowanie Wilka z Wall Street?

Leonardo DiCaprio miał wspaniałe ostanie kilkanaście miesięcy. Zgarniał kasę za Wilka z Wall Street i dodatkowo za nagrodzoną Oskarem rolę w filmie Zjawa. Żyć nie umierać. Jednak cudowna passa Wilka się skończyła, tak jak i ciemne chmury nadciągnęły nad samego aktora. Media donoszą, że Departament Sprawiedliwości USA podejrzewa, że Leonardo DiCaprio zdefraudował miliardy dolarów ze swojej fundacji.

Czytaj też: Messi zamieni Camp Nou na więzienną pryczę? Jak to naprawdę było z tymi podatkami…

Leonardo DiCaprio założył fundację wspierającą finansowo działania na rzecz ochrony środowiska.  Na jej konto wpłacali pieniądze prywatni darczyńcy, ale też fundusze gospodarcze i inne instytucje z wielu krajów. Niestety Leonardo, będąc bardzo znaną osobą, ciągle jest pod obserwacją nie tylko mediów, ale i instytucji, które nadzorują wydawanie pieniędzy fundacji. Jedną z nich jest Organizacja Bruno Mansera, której celem jest ochrona lasów tropikalnych.

Wspomniana organizacja twierdzi, że fundacja Leonardo DiCaprio wydała pieniądze, które otrzymała od rodziny premiera Malezji w celu wsparcia ochrony lasów deszczowych. Podobno zostały one wydane na zbytki, takie jak drogie alkohole, podróże, dzieła sztuki i finansowanie filmu Wilk z Wall Street. Chcą, aby oddano je co do grosza.

Czytaj też: #WeAreAllLeoMessi – FC Barcelona wspiera oszustwa podatkowe? Najgłupsza kampania w historii

Podejrzewa się też, że w defraudacje pieniędzy zamieszane były osoby, którym zależało na uzyskaniu możliwości wycinania lasów, które objęte miały być ochroną. Osoby te podejrzewane są o udział w aferze korupcyjnej mającej na celu umożliwienie tego procederu. Fundacje miały przeznaczyć środki na ochronę właśnie tych terenów.

Po doniesieniach organizacji Bruno Mansera w śledztwo dotyczące defraudacji zaangażował się Departament Sprawiedliwości USA. Jeśli okaże się, że fundacja Leonardo DiCaprio zdefraudowała pieniądze, to może się to odbić dość znacznie na wizerunku aktora. Jeśli jednak śledztwo nie wykaże malwersacji, to reputacja aktora może doznać tylko drobnego uszczerbku, a fundacja pewnie pozwie oskarżycieli o próbę naruszenia wizerunku i zażądać odszkodowania.

Jeśli masz problemy związane z naruszeniem wizerunku, defraudacją pieniędzy, złym gospodarowaniem majątkiem, oszustwami, a także z wszelkimi innymi sprawami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Fot. tytułowa: Materiały promocyjne filmu Wilk z Wall Street