Duża zmiana w InPost. Już nie nadasz paczki w paczkomacie bez aplikacji

Biznes Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji (69)
Duża zmiana w InPost. Już nie nadasz paczki w paczkomacie bez aplikacji

Bezpośrednie nadawanie paczek w paczkomatach już niebawem stanie się niemożliwe. Teraz będzie można to zrobić tylko poprzez aplikację. InPost zapewnia, że to wszystko po to, by klientom było wygodniej.

InPost lubi zaskakiwać. Tym razem firma ogłosiła, że kończy z popularną usługą, a mianowicie z nadawaniem paczek bezpośrednio z paczkomatowego ekranu.

Taka mała rewolucja dokona się w InPost już wraz z początkiem kwietnia.

Nadawanie paczek w paczkomatach już tylko przez aplikację

To wszystko oznacza, że każdy klient, który będzie chciał nadać paczkę, będzie musiał mieć zainstalowaną aplikację InPost Mobile. Trzeba przyznać, że korzystanie z apki strasznie skomplikowane nie jest – wystarczy wybrać opcję „Nadaj” i wpisać dane odbiorcy.

Oczywiście pozostaje pytanie, po co to wszystko. InPost śpieszy z odpowiedzią. „Wysyłanie paczek z paczkomatu nie będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze” – można przeczytać w komunikacie firmy.

Czy jednak chodzi tylko o wygodę użytkowników? Na pewno są też inne cele. Z pewnością InPostowi chodzi o to, by jak najwięcej osób miało aplikację firmy.

Być może to też wstęp do dalszego optymalizowania kosztów. Jeśli nadawanie paczek w paczkomatach tylko przez InPost Mobile zostanie dobrze odebrane, to kto wie – może niebawem i nadawać paczki będzie można tylko w ten sposób?

Na takim rozwiązaniu InPost może dużo zyskać – na przykład przez oszczędności na paczkomatowej aparaturze do odbierania i nadawania przesyłek.

A wiadomo, że nowych paczkomatów będzie coraz więcej. Firma właśnie ogłosiła, że w Krakowie buduje nową fabrykę paczkomatów, która ma wytwarzać nawet 100 takich maszyn tygodniowo. Obok tej fabryki ma natomiast powstać nowe centrum badawczo-rozwojowe InPostu. Pomysłów na „optymalizację” przemysłu paczkomatowego będzie więc pewnie coraz więcej.

Podobnie jak samych paczkomatów – tylko InPost ma ich w Polsce ok. 11 tys. A 1,5 tys. swoich własnych maszyn chce mieć do końca tego roku Allegro. Do tego na rynku chcą zamieszać Chińczycy, a swojego ostatniego słowa na pewno nie powiedziała jeszcze tu Poczta Polska oraz Amazon, który wreszcie wszedł do Polski.