Spamerzy chcą pozywać forum dyskusyjne za to, że administratorzy kasowali ich posty

Gorące tematy Codzienne Technologie Dołącz do dyskusji (196)
Spamerzy chcą pozywać forum dyskusyjne za to, że administratorzy kasowali ich posty

My nie chcemy reklamy na waszym forum, bo uważamy, że to by prowadziło do reklamowania bogatych, ale złych klinik. My tylko uświadamiamy, jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony zabieg. Skoro administracja kasuje nasze posty, to jest to przejaw dyskryminacji. Sprawę oddajemy do naszego prawnika.

Pomimo tego, że internet funkcjonuje już kilkanaście lat, niektórym wciąż wydaje się, że to dziki zachód, gdzie nie obowiązuje żadne prawo. No, chyba że mówimy o prawie silniejszego. Do tego wszystkiego trzeba dodać ogólny brak świadomości prawnej i ekstrawaganckie, z braku lepszego słowa, podejście do biznesu. To wszystko jest mieszanką wybuchową, która od czasu do czasu daje o sobie znać. Tak było w przypadku pensjonatu Willa Karpatia, czy w licznych przypadkach, gdy internetowy sklep odwołuje gwarancje za negatywne komentarze.

Administrator pewnego internetowego forum opisał swoją historię na łamach, a jakże, Wykopu. To miejsce, w którym użytkownicy wymieniają się informacjami i wiedzą na temat leczenia wstydliwej wciąż kwestii łysienia. Poza opisywaniem skuteczności działania licznych preparatów dzielą się doświadczeniami po zabiegach przeszczepu włosów. Administracja udostępnia sloty banerowe do wynajęcia, a środki uzyskane z tego tytułu przeznaczają, jak się domyślam, na utrzymanie forum.

Wszystko funkcjonowało bez większych zarzutów, aż do czasu, kiedy pewna klinika zajmująca się właśnie przeszczepianiem włosów, postanowiła się na tym forum „reklamować”. Nie wykupili jednak żadnego banera ani nie zamówili postów sponsorowanych. Wszystkie ich posty były zwykłą reklamą kliniki. Tak twierdzą administratorzy, którzy takie posty usuwali. Niczym niezrażony pracownik kliniki nie był bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy i postanowił zawalczyć o swoje. Do administratorów wysłał wiadomość o następującej treści:

Witam,
proszę o podanie przyczyn, na podstawie których usunięte zostały dwa moje ostatnie posty zamieszczone dzisiaj.

Proszę jednocześnie o udzielenie odpowiedzi podpartej regulaminem ponieważ konsultuję podjęcie kroków prawnych wymierzonych przeciwko takiemu zachowaniu z kancelarią reprezentującą klinikę. A proszę mi uwierzyć, jest to jedna z największych kancelarii w stolicy.

Zaznaczam, że nie straszę, ale nie jest to pierwszy raz kiedy usuwacie Państwo nasz post, a nie mam niestety czasu i zwyczaju zajmowania się zabawą w kotka i myszkę i zazwyczaj zlecam tego typu sprawy specjalistom.
Tym bardziej, że jako klinika świadczymy usługi na najwyższym poziomie i nie ma powodu, aby usuwać nasze posty bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Pozdrawiam!

Reklama na forum? To nie dla nas. My świadczymy usługi na światowym poziomie!

Najwidoczniej nie usatysfakcjonowała go odpowiedź, w której usłyszał, że za reklamę się płaci. Odpisał administracji, że kasowanie jego postów to forma dyskryminacji, zwłaszcza że inne kliniki reklamują się na forum. To chyba nie powinno nikogo dziwić, skoro za banery zapłacili. Mężczyzna był oburzony, że inne podmioty mogą się reklamować pomimo tego, że jego zdaniem, poziom świadczonych usług nie umywa się do (światowego, jak sam to określił), poziomu, jaki oferuje jego klinika.

Klinika nie jest na forum dla reklamy, ale dla uświadamiania jego użytkownikom tego jak powinna wyglądać właściwie przeprowadzona procedura tak, aby pacjent nie został oszpecony fizycznie oraz okaleczony finansowo.

Po tej wymianie wiadomości administracja zauważyła dziwną aktywność nowych użytkowników forum. Wszyscy zaczęli publikować posty tej samej treści, w których opisywali przebyty w klinice zabieg w formie zdjęcia przed i po przeszczepie włosów. Uznano, że to przybiera postać reklamy, za którą jest odpowiedzialny pracownik kliniki i takie posty również usuwano. To również wbrew zasadom, jakie ustaliła administracja forum dla wszelkich klinik transplantacyjnych.

Jakby tego było mało, jedna z forumowiczek podzieliła się swoją opinią na temat przeprowadzonego zabiegu w tejże klinice. Krótko mówiąc – nie była z niego zadowolona. W odpowiedzi dostała SMS z numeru kliniki, którego żaden pacjent nie chciałby otrzymać.

Witam. Przykro nam jest, że szkaluje Pani nieskazitelne imię kliniki na forum internetowym. Mam nadzieję, że jest Pani świadoma konsekwencji z tego płynących. Jedną z nich jest to, że ryzykuje Pani, że nigdy w przyszłości nie przyjmiemy Pani jako naszego pacjenta. Oczywiście rozważamy z naszym prawnikiem podjęcie stosownych kroków. Proszę pamiętać, że na pełen odrost czeka się 12, a nie 6 miesięcy. Poza tym, oszacowana przez chirurga liczba grafów wynikała z tego jak wąskie miała Pani czoło i jak bardzo rzadkie włosy w strefie biorczej. Niestety popełniliśmy też błąd na etapie akceptacji Pani osoby jako naszego pacjenta ponieważ już przez zabiegiem zdradzała Pani objawy niestabilności emocjonalnej. Jest to oczywiście mój błąd, za który bardzo przepraszam. Również wizytę w jakiejś dobrej poradni psychoterapeutycznej. Piszę poważnie. Ponieważ Pani problem to problem wynikający z jakiegoś natręctwa lub bardzo niskiej, wręcz chorobliwej samooceny.

Kasujecie nasze posty? Już oddajemy sprawę do najlepszego prawnika!

Pomijając już zupełnie to, czy z medycznego punktu widzenia zarzuty kobiety są słuszne, czy nie, to kwestia podejścia do klienta jest wręcz skandaliczna. Mężczyźnie bardzo nie podoba się fakt, że w ogóle ktokolwiek chce od kliniki zapłaty za reklamę. W końcu oni reprezentują tak wysoki poziom świadczonych przez siebie usług, że wszyscy powinni kłaniać im się w pas za sam fakt, że zarejestrowali się na forum. Odniósł się również do zarzutów na wykopie. Jeden punkt z jego wypowiedzi wzbudził moje ogromne zainteresowanie.

Zrozumiałem, że prawdziwym powodem usuwania przez moderatorów wszystkich relacji z nazwą kliniki w tytule spowodowane jest niepłaceniem za reklamę w banerach na stronie. Osobiście wcześniej nigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy, aby opłacać reklamy w banerach na forum ponieważ może to prowadzić do reklamowania się bogatych, a niekoniecznie dobrych klinik i firm sprzedających swoje kiepskiej jakości produkty. Oczywiście, gdyby ktoś z zarządzających forum kiedykolwiek zwrócił się do nas o dobrowolną pomoc finansową – udzielilibyśmy jej nie tylko dla reklamy, ale przede wszystkim dla krzewienia wiedzy na temat właściwych metod transplantacji włosów. Coś podobnego nigdy nie nastąpiło. Panowie po prostu nie potrafią robić biznesu, a jedynie co potrafią to użalanie się nad sobą.

Iście nowatorskie podejście do kwestii reklamy. Ciekawe, dlaczego branża marketingowa jeszcze na to nie wpadła?