Limit czasu spędzanego na plaży, kamery monitorujące zagęszczenie, restrykcje dotyczące dezynfekcji. Tak może wyglądać sezon wakacyjny w 2020

Codzienne Zdrowie dołącz do dyskusji (29) 20.05.2020
Limit czasu spędzanego na plaży, kamery monitorujące zagęszczenie, restrykcje dotyczące dezynfekcji. Tak może wyglądać sezon wakacyjny w 2020

Edyta Wara-Wąsowska

Sezon wakacyjny 2020 dopiero przed nami. Nadal nie wiadomo jednak, jak faktycznie będzie wyglądać – prawdopodobnie wiele osób postawi na wakacje we własnym kraju. Dużą popularnością na pewno będą cieszyć się plaże – koronawirus ograniczył możliwość swobodnego spędzania czasu nad morzem. Niektóre kraje już teraz wprowadzają jednak specjalne restrykcje, takie jak chociażby limit godzin na plaży. Podobnie może być i w Polsce.

Sezon wakacyjny 2020: plaże a koronawirus

Włochy i Hiszpania to kraje, które bez wątpienia znalazły się w gronie najbardziej poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Teraz jednak władze obu państw skupiają się na tym, by jak najbezpieczniej powrócić do względnej „normalności”. A przede wszystkim – na tym, jak uregulować kwestie związane z turystyką, przemieszczaniem się i wypoczynkiem.

Na przykład jak podaje portal Fly4Free.pl, władze Costa del Sol w Hiszpanii chcą, by na plażach obowiązywał limit spędzanych na niej godzin. Na plaży można byłoby przebywać maksymalnie 4 godziny – zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy zagęszczenie na plaży jest zazwyczaj największe. Mają się też pojawić specjalne zalecenia dotyczące higieny osobistej. Przed wyjściem z domu lub hotelu oraz zaraz po dotarciu na plażę należałoby wziąć prysznic. Rodzice byliby zobowiązani do pilnowania rzeczy swoich dzieci, nie mogliby też dopuszczać do wymiany czegokolwiek z innymi osobami. W Hiszpanii pojawiają się też już specjalne kamery monitorujące zagęszczenie tłumu na plażach. Na razie władze kraju wycofały się z pomysłu klasyfikowania gości w hotelach poprzez opaski koronawirusowe według ich stanu zdrowia.

Z kolei we Włoszech postawiono przede wszystkim na zachowanie odpowiedniej odległości między turystami. Leżaki są rozstawiane w odległości co najmniej 2 metrów od siebie. Dodatkowo rozważa się także dostawy z hotelowych barów wprost do plażowiczów, by ograniczyć ich poruszanie się. Podobnie jak w Hiszpanii, z jednego pomysłu zrezygnowano – we Włoszech chodziło jednak o ustawianie boksów z pleksi na plaży.

Sezon wakacyjny 2020: jak może wyglądać w Polsce?

Na ten moment nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak rządzący chcą rozwiązać kwestię wypoczynku Polaków w kraju. Podobnie jak w krajach basenu Morza Śródziemnego, można się spodziewać, że plaże będą oblegane także i w Polsce. Można przypuszczać, że podobnie jak we Włoszech zostanie wprowadzony minimalny odstęp między leżakami. Przez cały sezon wakacyjny 2020 mogą też obowiązywać ograniczenia w liczbie gości przebywających jednocześnie na terenie hotelu lub pensjonatu. Niewykluczone, że pojawią się też dodatkowe obostrzenia dotyczące dezynfekcji (np. przed wejściem na plażę i po zejściu z niej).

Limity osób mogą pojawić się także np. w najpopularniejszych miejscach turystycznych czy na szlakach górskich.

29 odpowiedzi na “Limit czasu spędzanego na plaży, kamery monitorujące zagęszczenie, restrykcje dotyczące dezynfekcji. Tak może wyglądać sezon wakacyjny w 2020”

 1. I posypią się kary administracyjne bo psiarnia będzie szastała na lewo i prawo tym szajsem. Lepiej niech kupią sobie miarki zwijane albo laserowe żeby dokładnie mierzyć czy 2m są zachowane. Niech kupią stopery do pomiaru czasu spędzanego na plaży albo… zainstalują bramki czasowe na wejściu na plażę. I będzie – MANDAT! MANDAT! Znając życie nasz wspaniały polski rząd podejdzie nader skrupulatnie do zaleceń (głąby). Ale kasa będzie się zgadzać bo jakoś trzeba trzepać obywatela żeby się zgadzała. Ale jeszcze trochę tego syfu i ludzie spalą ten burdel na wiejskiej włącznie z lokatorami. Bo miarka jest już pełna i zaczyna kapać…
  O nowogrodzkiej też nie zapomną, tam tez się pofatygują, a może najpierw tam…

 2. Już można rzygnąć od tej głupoty związanej z covid. Ludzie przestali się bać wirusa to teraz straszą że coś u dzieci jest powiązane z covid , oczywiście nie podając żadnych konkretów. Obłęd.
  Niedługo do kodeksu karnego pewnie wejdzie kara za zaprzeczanie straszności koronawirusa. Następny etap : ewakuacja ziemii! Bo covid!

 3. Niestety wszystkie te ograniczenia brna za daleko. Mamy sytuacje w ktorej planujac urlop i placac za niego ze swojej kieszeni ktos nam z gory mowi ile mozemy siedziec na plazy. Cos tu jest nie tak.

 4. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji?
  sytuacja finansowa? A może potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności? lub
  płacisz rachunki lub płacisz za dom, samochód? Interesujesz się finansami online
  pomoc Czy jesteś zainteresowany pożyczkami online? Czy potrzebujesz wiarygodnego
  prywatny wierzyciel ze sprawdzonym doświadczeniem? Jeśli tak, proszę o kontakt przez e-mail:
  Katarzynaobijiaku49@gmail.com
  Możesz dostać do 150000000 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *