Spora podwyżka cen za bagaże w WizzAir

Gorące tematy Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji (1)
Spora podwyżka cen za bagaże w WizzAir

WizzAir, jeden z najpopularniejszych „tanich” przewoźników lotniczych dość znacząco podniósł właśnie ceny za transport bagażu. 

Chodzi o bagaż rejestrowany. Zdaniem portalu Fly4free.pl, który wyszukuje tanie połączenia lotnicze, ceny w niektórych przypadkach mogły wzrosnąć nawet o 150%. Tradycyjnie już – i to się nie zmienia – cena za transport bagażu uzasadniona jest m.in. od okresu podróży (czy „w sezonie”), długości trasy oraz posiadanych zniżek wynikających z członkostwa w firmowym klubie.

Podwyżka, w zależności od trasy, może wynieść nawet kilkadziesiąt  złotych. Pewną irytację klientów WizzAir może natomiast okiełznać poprzez wprowadzenie nowej kategorii wagowej bagażu. Dotychczas wszystkie musiały zmieścić się w grupie do 32 kilogramów. Obecnie firma zdecydowała się także na standard do 23 kilogramów, który niesie za sobą – oczywiście – trochę niższą cenę. Jak wskazuje za przykład Fly4Free, dotychczasowy koszt bagażu do 32 kg za Brukseli do Warszawy wynosił 15  euro, obecnie jest to 25 euro.

Jak wyglądają obecne zasady przewozu bagaży w WizzAir? Każdy pasażer może przewieźć:

– jedną sztukę bagażu podręcznego

– do 6 sztuk bagażu rejestrowanego, przy czym waga pojedynczej sztuki nie może przekraczać 32 kg

– zakupy dokonane w strefie bezcłowej na lotnisku po kontroli bezpieczeństwa

Problemy z biurami turystycznymi, samolotami albo przewoźnikami? Pamiętajcie, że nasi prawnicy mogą pomóc Wam w uzyskaniu odszkodowania za awaryjne lądowanie albo też odszkodowania za opóźniony lot. Zresztą, generalnie kiedy lecimy samolotem to warto znać swoje prawa. Przydają się na przykład w czasie problemów ze zgubionym na lotnisku bagażem. Siedem dni w tygodniu, przez całą dobę możecie kontaktować się z zespołem prawnym rezydującym pod adresem kontakt@bezprawnik.pl

Fot. tytułowa: Grzegorz Jereczek/Flickr, CC BY-SA 2.0