Dziewczyny błagam, was pomuszcie, szczepionka zrobiła z dwulatka geja – histeria antyszczepionkowa przekroczyła granice absurdu

Gorące tematy Rodzina Zbrodnia i kara Zdrowie Dołącz do dyskusji (843)
Dziewczyny błagam, was pomuszcie, szczepionka zrobiła z dwulatka geja – histeria antyszczepionkowa przekroczyła granice absurdu

Czy szczepionki produkowane z abortowanych płodów robią z dzieci homoseksualistów? Oczywiście, że [SPOILER] nie, ale wśród zdeklarowanych przeciwników szczepionek takie poglądy nie są rzadkie.

Przeciwnicy szczepień są coraz większą grupą społeczną. Aż 21% Polaków jest przekonanych, że szczepionki powodują autyzm – choć tak nie jest. Nie powinno to w sumie nikogo specjalnie dziwić w kraju, którego połowa mieszkańców uważa, że ludzie i dinozaury wspólnie chodzili na spacery (zupełnie jak w serialu animowanym „Flinstonowie”). Z drugiej strony, jest to niepokojące, bo rezygnacja ze szczepień może szybko doprowadzić do epidemii zapomnianych już chorób.

Szczepionki a homoseksualizm? Niektórzy tak twierdzą, i to na serio

Tymczasem, oprócz autyzmu i innych chorób, szczepionki mają również powodować u dzieci… homoseksualizm. Tak przynajmniej zdaje się twierdzić na facebookowym forum antyszczepionkowców jeden z użytkowników:

Albo post jest napisany na serio (wtedy szczerze współczujemy w redakcji małemu Rafałkowi), albo to wyrafinowany trolling (no bo kto popełniłby aż tyle błędów ortograficznych i interpunkcyjnych?). Ale okazuje się, że… niektórzy najzupełniej na serio uważają, że szczepionki mogą powodować u dzieci skłonności homoseksualne. Włoch Gian Paolo Vanoli w wywiadzie dla magazynu Vice kilka lat temu powiedział m.in.:

Szczepionki podaje się dziecku, potem ono dojrzewa i próbuje poznać siebie, znaleźć swą własną osobowość, ale jeśli jest to hamowane przez rtęć lub inne znajdujące się w szczepionce i wnikające do mózgu substancje, dziecko staje się homoseksualne.

Szach-mat, zwolennicy szczepionek! Wystarczy zaszczepienie dziecka, a te z marszu stanie się opóźnione w rozwoju, pardon: homoseksualne. Szkoda tylko, że ŻADNE badania naukowe tej tezy nie potwierdzają (choć to oczywiście może być skutek działań lobby producentów szczepionek). Również użycie niezawodnej metody „na zdrowy rozum” zdaje się tę teorię obalać, bo przecież zdecydowana większość społeczeństwa jest zaszczepiona, a odsetek homoseksualistów nie wydaje się sięgać 99%.

Przypominamy również, że od dawna homoseksualizm nie jest uważany za chorobę, a wśród naukowców raczej powszechnie uważa się, że ludzie po prostu z tą skłonnością rodzą. Tak więc nie bójcie się, żadna szczepionka nie zrobi z Waszych dzieci gejów ani lesbijek.

Ale brak umiejętności odróżniania wiedzy naukowej od tanich fake-newsów (czyli, po prostu, bezmyślność) bez wątpienia przenosi się na dzieci, skutkując gorszymi ocenami, brakiem szans na zdobycie dobrej edukacji, gorszą pracę i niższymi zarobkami.