UOKiK: Telefonia Polska Razem wprowadza ludzi w błąd

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (575)
UOKiK: Telefonia Polska Razem wprowadza ludzi w błąd

UOKiK ostrzega przed firmą Telefonia Polska Razem, czyli PGT – wprowadzają ludzi w błąd!

UOKiK zareagował na setki skarg złożonych przez abonentów telefonicznych, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez firmę PGT, która znana jest klientom jako Telefonia Polska Razem. Jej pracownicy wprowadzają ludzi w błąd, twierdząc, że jest ona reprezentantem dotychczasowego operatora telefonicznego, a to nie jedyne ich grzeszki.

Telefonia Polska Razem na radarze UOKiK-u

Pierwszym sposobem kontaktu są telefony wykonywane przez konsultantów, którzy podają się za przedstawicieli dotychczasowego operatora abonentów. Wspomniana Telefonia Polska Razem wysyła swoich pracowników, którzy pojawiają się w domach klientów obecnego operatora i także podają się za jego przedstawicieli. Sugerują oni, że aby przedłużyć umowę, wystarczy podpisać nowe dokumenty i nadal cieszyć się wygodnym abonamentem. Potem zabierają wszystkie dokumenty, nie zostawiając klientom żadnej kopii.

Jak można się domyślić, większość poszkodowanych osób to osoby starsze. O zmianie operatora, bo to dzieje się po podpisaniu przez nich dokumentów, dowiadują się dopiero, gdy otrzymają fakturę za usługi. Najczęściej okazuje się, że nowa umowa nie jest dla nich korzystna. Odstąpienie od zawartych umów nie jest łatwe i naraża ich nie tylko na koszty, ale też na stres. Koszt odstąpienia to często od 500 do 1500 zł. Wystraszeni abonenci często podejmowali postanowienie pozostania umowy z nowym operatorem w mocy.

UOKiK postanowił wystosować ostrzeżenie, gdyż uważa, że Telefonia Polska Razem, czyli PGT stosuje działania narażające na znaczne straty finansowe. Skargi trafiły także do UKE, który także analizuje obecnie działania tej firmy pod kątem przepisów prawa telekomunikacyjnego: chodzi o rekompensatę za ulgi przy rozwiązaniu umowy i dzwonienie do ludzi, którzy nie wyrazili zgody na takie działania.

Jak zwykle w takich przypadkach spieszymy z informacjami, czyli podobnie jak UOKiK, ostrzegamy naszych czytelników przed firmą Telefonia Polska Razem, czyli PGT, a także zwracamy się z prośbą o poinformowanie swoich najbliższych, znajomych i sąsiadów, by nie dali się nabrać na zmianę operatora telefonicznego.

Jeśli jednak zawarli oni taką umowę, nachodzą ich domokrążcy lub mają inne problemy, w których chcieliby uzyskać poradę prawnika, mogą skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.