Nawet 3 tysiące złotych na rękę co miesiąc, oczywiście tylko jeśli kręcą nas smycze i kagańce

Praca Dołącz do dyskusji
Nawet 3 tysiące złotych na rękę co miesiąc, oczywiście tylko jeśli kręcą nas smycze i kagańce

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zapewnienia opieki zwierzętom zapracowanych właścicieli zawód petsittera zyskuje popularność. Posiadacze psów z coraz większą świadomością poszukują specjalistów, którzy zaoferują profesjonalną opiekę nad pupilami. Większe wymagania sprawiają, że i poziom usług rośnie. Petsitting powoli staje się atrakcyjną formą zarabiania, dającą możliwość elastycznego podejścia do pracy.

Branża petsitterów jest coraz bardziej profesjonalna

Petsitting to często pierwsza „praca” uczniów podstawówek. Niejednokrotnie bywa, że starsza sąsiadka nie ma siły, aby kilka razy dziennie wyprowadzać psa na spacer. Dlatego za niewielką opłatą robi to za nią młody sąsiad. Kobieta jest zadowolona, że ktoś odciążył ją w obowiązkach, a dziecko, że zarobi parę groszy.

Od profesjonalnych petsitterów właściciele psów coraz częściej oczekują ukończenia specjalistycznych kursów, które koncentrują się na zachowaniach zwierząt, kontaktowaniu się z nimi, organizacji pracy i prowadzeniu hotelu dla zwierząt. Zdobyta wiedza pozwala profesjonalnie opiekować się zarówno psami lękliwymi, jak i agresywnymi i radzić sobie w sytuacjach konfliktów między zwierzętami.

Osoby początkujące w zawodzie petsittera najczęściej zdobywają klientów w lokalnym otoczeniu pocztą pantoflową lub korzystają w tym celu z mediów społecznościowych typu Facebook. Przystępują do grup poświęconych petsittingowi, łączących zleceniodawców i zleceniobiorców.

Petsitter to nie jest zawód dla każdego

Dzięki petsittingowi można nie tylko zarobić, ale i nawiązać nowe znajomości oraz cieszyć się towarzystwem zwierząt, które potrafią obniżyć poziom stresu i dzięki temu poprawić nasze samopoczucie. Jednak to na pewno nie jest zawód dla każdego, ponieważ wiąże się z nim wiele wyzwań. Nigdy nie wiadomo, na jakiego psa trafimy i co może się stać podczas spaceru. Petsitter musi być gotowy sprostać różnym zleceniom. Czasami będzie musiał zaopiekować się psiakiem przez godzinę, innym razem przez dzień, a jeszcze innym przez tydzień. Wówczas naszym obowiązkiem będzie nie tylko kilka razy dziennie wyprowadzić psa, ale również karmić go i bawić się z nim. Zdarza się, że petsitterzy oferują również usługi dodatkowe w postaci pielęgnacji zwierzaka, na przykład kąpania, i w razie potrzeby chodzą z nim do weterynarza.

Ile można na tym zarobić?

Tak jak w każdej branży i w tej stawki są zróżnicowane. Składają się na nie m.in. wielkość miasta oraz doświadczenie petsittera. Przeciętna stawka za godzinę spaceru z psem to 30 zł. Przyjmując, że będziesz pracował kilka godzin dziennie od poniedziałku do piątku i zajmował się wyłącznie wyprowadzeniem psów (nie będziesz świadczył usług dodatkowych) przez miesiąc możesz zarobić około 3 tys. zł.