Czy Biedronka sprzedaje produkty gorszej jakości? Pewien wykopowicz na przykładzie Lipton Ice Tea przekonuje, że tak

Gorące tematy Zakupy Dołącz do dyskusji (87)
Czy Biedronka sprzedaje produkty gorszej jakości? Pewien wykopowicz na przykładzie Lipton Ice Tea przekonuje, że tak

Te wafelki są dokładnie takie same jak te markowe, tylko nie ma na nich logo. To częste wytłumaczenie niższych cen w dyskontach. Pewien wykopowicz udowadnia, produkty z Biedronki znacząco różnią się składem od tych samych produktów w innych sklepach. Czy jego zarzuty są słuszne?

Użytkownik portalu wykop.pl podzielił się swoim odkryciem, jakiego dokonał po porównaniu składu dwóch, zdawałoby się takich samych produktów. Nie chodzi tu o porównanie markowego napoju do jego „biedronkowego” odpowiednika. Internauta opisuje, że kupił w Biedronce napój Lipton Ice Tea o smaku cytrynowym. Przyzwyczajony do smaku w produktach dostępnych w innych sklepach, od razu poczuł znaczącą różnicę.

Jakiś czas temu zakupiłem w sklepie Biedronka  napój  Lipton ice  tea  o smaku cytrynowym ,  już po pierwszym lyku  coś było nie tak  mimo iż  napój był słodzony w lodóce był  paskudny w smaku , badzo słodki   , smak przypominał   tanie napoje herbaciane    zastanawiając się dlaczego tak jest  sprawdziłem skład.

Szybko znalazł odpowiedź na swoje pytanie. Jak się okazało, Lipton, który można kupić w sklepach sieci Biedronka, ma inny skład od tego, który jest dostępny w innych miejscach. Następnie porównał butelkę o pojemności 2l ze sklepową, która zawiera 1,5l napoju.

Dwulitrowy lipton zawiera: wodę, cukier, fruktozę, kwas cytrynowy, ekstrakt czarnej herbaty (12%), sok cytrynowy, regulatory kwasowości i substancje słodzące. Z kolei butelka kupiona w innym sklepie zawiera wodę, cukier, kwas cytrynowy, ekstrakt czatnej herbaty (14%), sok cytrynowy, regulatory kwasowości i przeciwutleniacze. Wnioski? Niższa zawartość ekstraktu z czarnej herbaty i cukru na rzecz słodzików. Kilka tygodni temu UOKiK donosił, że gorsze ubrania w Polsce są normą. Czy tak samo jest z artykułami spożywczymi?

Czy Biedronka sprzedaje produkty gorszej jakości?

Okazuje się, że wcale nie. Już jakiś czas temu zapowiedziano obniżanie zawartości cukru w produktach koncernu PepsiCo. To samo dotyczy soli i tłuszczów nasyconych. To odpowiedź na aktualne trendy wśród konsumentów, którzy coraz częściej na pierwszym miejscu stawiają zdrowe odżywianie i wagę z otyłością. Kilka dni temu, przedstawicielka koncernu przekonywała w wypowiedzi dla portalspozywczy.pl:

W napojach na bazie herbaty Lipton Ice Tea częściowo zredukowaliśmy ilość cukru dodanego, zastępując go glikozydami stewiolowymi. Obecnie herbaty Lipton Ice Tea zawierają o 30% mniej cukru. Mniej cukru zawierają też nowe warianty smakowe napojów Mirinda i 7UP. Ponadto konsumentom oferujemy bezcukrowe napoje gazowane, np. cytrusową Pepsi Lime i wiśniową Pepsi Cherry, a także Pepsi Light i Pepsi Baz Kalorii – tłumaczy Małgorzata Skonieczna.

W najbliższej przyszłości podobny los czeka chipsy i inne słone przekąski, w których zostanie zmniejszona zawartość soli i tłuszczów nasyconych.

Wbrew temu, co sugerują niektórzy internauci, paradoksalnie w Biedronce można kupić… nowszą i lepszą partię napoju Lipton. Okazuje się, że portugalska sieć nie jest wcale taka zła, nawet jeśli chodzi o zarobki w biedronce.