Orlen wprowadza ofertę dla wegan i wegetarian. Co będzie można zjeść?

Codzienne Zakupy dołącz do dyskusji (84) 10.09.2018
Orlen wprowadza ofertę dla wegan i wegetarian. Co będzie można zjeść?

Udostępnij

Paweł Mering

Orlen jest przedsiębiorstwem, ktore ostatnimi czasy nad wyraz często zmaga się z różnymi kontrowersjami. Zdarzało się bowiem, że ze stacji znikały Newsweeki (a pojawiał się Gość Niedzielny). Bardzo ciekawym posunięciem jest również powrót marki CPN, która w czasach obecnego „kiedyśtobyłyzmu” jest PR-owo genialnym posunięciem. Teraz Orlen, jako jeden z pierwszych, wprowadza ofertę dla wegan i wegetarian. O sytuacji dowiadujemy się z portalu Wirtualne Media.

Oferta wegańska i wegetariańska oczywiście dotyczy gastronomii i opierać sie będzie na produktach polskich producentów.

Oferta wegańska i wegetariańska Orlen

Produkty wegańskie i wegetariańskie będą funkcjonować w Orlenowskim bistro, czyli Stop Cafe. Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu – jest to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na produkty, które nie są pochodzenia zwierzęcego. Wojciech Muszyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej, tak wypowiada się na opisywany temat:

Obserwujemy trendy, analizujemy potrzeby klientów i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Obecnie mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym konsumentem, który często wybiera dobre polskie produkty. Stąd nasza oferta dedykowana dla wegan i wegetarian, którą stworzyliśmy na bazie wyselekcjonowanych produktów od polskich dostawców

Skład i receptura wegańskich i wegetariańskich nowości przygotowane są jedynie dla Orlenu i takich samych dań nie będzie można spotkać nigdzie indziej.

Wśród nowych produktów znajdą się m. in.

 • hot dog wegański
 • kasza kuskus i kasza jaglana
 • wrap falafel
 • bułka z pieczarkami (na ciepło, z pieca)

Weganie i wegetarianie

Popularność ruchów i zachowań wegańskich i wegetariańskich zmusza wiele sieci handlowych do wprowadzania nowości w tym zakresie. Takim sposobem IKEA wprowadziła do swojej oferty hot-dogi wegańskie, które – swoją drogą – smakują lepiej niż oryginalne, mięsne odpowiedniki. Bezmięsną opcją może pochwalić się również KFC, w którym można zamówić wegetariańskie wersje niektórych dań, jak np. popularnego Twistera.

Są jednak duże sieci, jak McDonald’s i Burger King, w których – przynajmniej w Polsce – na dania wegańskie i wegetariańskie nie ma miejsca w obecnej ofercie. Powoduje to sytuacje, w której każde przedsiębiorstwo, wprowadzające wegańsko-wegetariańską ofertę, staje się atrakcyjnym dla (sukcesywnie) rosnącej grupy odbiorców. Tak, jak miłośnicy mięsa zajadą „na trasie” do McDonalda, tak weganie i wegetarianie prawdopodobnie zatrzymają się na szybki posiłek w Stop Cafe.

84 odpowiedzi na “Orlen wprowadza ofertę dla wegan i wegetarian. Co będzie można zjeść?”

 1. Nie tankuję na Orlen. Zawsze mieli brudno i mało uprzejmie, a po nastaniu „dobrej zmiany” tylko się pogorszyło.

  • To musiałeś mieć pecha do stacji. Chociaż rzeczywiście, część stacji Orlenu jest we franczyzie i te odbiegają od tych należących do Orlenu bezpośrednio.

 2. Jaki qrła hot dog wegański??? W hot dogu MUSI być parówa! Choćby z nikłym procentem mięska!
  Kiedy w Polsce, wzorem Francji, ustawowo zabronią używania nazw zarezerwowanych dla potraw mięsnych dla chłamu z trawy? Schabowy tfu! wegański? KPINA! Stek tfu! wegański? PARANOJA!
  Normalni ludzie sprzeciwcie się! Podnieście głowy (może i ręce) na trawożerców! Zacznijcie zamawiać krwiste steki w sianodajniach! A jak zaprotestują, krzyczcie o dyskryminacji!
  I tyle w temacie. Smacznego mięsożercy :)

  • Masz poniekąd rację, bo w końcu margaryny nie można nazywać masłem, a wyrobu czekoladopodobnego czekoladą. To swoją drogą dość osobliwe, że weganie niby tak brzydzą się mięsem, a jednak podrabiają produkty mięsne np. wegański bekon (wtf?).

   Jest to jednakże grupa równie głośna i obdarzona misją nawracania ludzkości na swój jedynie słuszny światopogląd jak antyszczepionkowcy i płaskoziemcy. W zamian, kontynuując ścieżkę obłudy, proponuję więc falafel z łopatki wieprzowej i tofu ze smalcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *