Pewnego dnia w Polsce będzie obowiązek zabijania niepełnosprawnych płodów, bo Kaja Godek nie rozumie, że nie każdy musi żyć według jej reguł

Gorące tematy Rodzina Zdrowie dołącz do dyskusji (389) 22.10.2020
Pewnego dnia w Polsce będzie obowiązek zabijania niepełnosprawnych płodów, bo Kaja Godek nie rozumie, że nie każdy musi żyć według jej reguł

Jakub Kralka

Zanim przejdę do felietonu właściwego, chciałbym zauważyć, że w Polsce z powodu koronawirusa zmarło już 4019 osób. Dzieje się tak w dużej mierze z powodu braków w sprzęcie, braków lekarzy, braków miejsc w szpitalach, za które bezpośrednio odpowiedzialni są Łukasz Szumowski, Mateusz Morawiecki czy wreszcie Jarosław Kaczyński, którzy ostatnie miesiące radośnie spędzili pod znakiem Margotów, zwierząt futerkowych, a teraz liczą na temat aborcji. 

Przez niekompetencję PiS giną ludzie. To nie jest populizm, to są fakty. Nie da się uniknąć ofiar koronawirusa, ale gdyby PiS rządził dobrze, to zmarłoby znacznie mniej osób. A liczymy tylko ofiary koronawirusa. Przestaliśmy liczyć statystyki zmarłych, którzy nie otrzymują pomocy z powodu zawałów serca czy nowotworów. Nie jest więc żadną chlubą troszczyć się o życie embrionów, gdy na naszej zmianie z powodu naszych zaniedbań hurtem umierają ludzie.

Muszę też uprzedzić, że lewica okłamuje was co do aborcji. Otóż aborcja nie jest „problemem kobiet”. Aborcja jest problemem obojga rodziców, nie możemy cynicznie wyłączać roli mężczyzny z etapu ciąży i decyzji o ciąży, by potem cudownie przypominać sobie o jego obowiązkach, gdy trzeba płacić alimenty.

Uważam ponadto, że aborcja dokonana, jak i aborcja niedokonana jest tematem tak samo tragicznym

Kryje się za nią jakaś tragedia, bardzo ponure okoliczności. Jeśli ktoś usunął ciążę, to jest to scenariusz nad wyraz tragiczny. Kilka lat temu umiarkowanie popularna piosenkarka udzieliła wywiadu, w którym pochwaliła się, że dokonała aborcji ponieważ miała za małe na kolejne dziecko mieszkanie. Mam wrażenie, że pomimo krótkotrwałego splendoru w znanym serwisie z recenzjami parówek, nie wystawiła sobie wówczas najlepszej wizytówki, nie wzbudza dziś ciepłych uczuć. Nic zresztą dziwnego, bo był to wywiad obrzydliwy, odpychający intelektualnie i moralnie.

Ale również nieusunięcie ciąży jest tragedią, gdy ktoś taki scenariusz rozważał. To konieczność borykania się z wychowywaniem osoby od samego początku chorej, nierzadko z góry skazanej na śmierć w wielkich męczarniach, będącej ciężarem dla rodziców, tak długo jak ci sami jeszcze żyją. To także konieczność codziennego patrzenia na owoc gwałtu, przestępstwa, absurdalnie traumatycznego przeżycia w życiu każdej kobiety. Kaja Godek, będąca twarzą antykompromisowego podejścia do aborcji, podrzucana dziś przez tłum swoich zwolenników, była widokiem nie mniej odpychającym od opowiadającej o swoim małym metrażu piosenkarki.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji de facto zlikwidował dziś kompromis aborcyjny

Kompromis aborcyjny, jak to zwykle z kompromisami bywa, nie cieszył się wielką przychylnością ze strony radykałów. Osobiście jednak zawsze podchodziłem do niego z wielkim szacunkiem, ponieważ w swój naturalnie kompromisowy sposób starał się równoważyć obie strony tego tragicznego medalu, uwzględniając okoliczności społeczne czy historyczne. Wydawało się, że pierwsza spróbuje go zburzyć lewica, jednak polskie sumienia, tak brutalnie doświadczone przez różne odmiany „socjalizmu” przez cały XX wiek, z definicji nie są przychylne lewicowym postulatom.

Nie wydaje mi się też, by polskie sumienia z podobną przychylnością patrzyły na to co mówi i opowiada Kaja Godek. Postać obca nawet na prawicy, a z całą pewnością szkodliwa. Bo dziś, mając w tle ludzkie tragedie, bez maseczki na twarzy, podrzucana jest pod Trybunałem Konstytucyjnym przez garstkę zwolenników. I pewnie w krótkiej perspektywie uratuje kilka żyć lub jego namiastek.

W długiej perspektywie radykalizm zawsze rodzi radykalizm. Nie wiem jaką formę on przyjmie. Może to będzie obowiązek usuwania niepełnosprawnych dzieci niezależnie od woli rodzica. Może to będzie po prostu legalny i powszechny dostęp do aborcji. Kaja Godek dziś w tym kierunku uczyniła o wiele większy krok, niż wszystkie czarne marsze.

389 odpowiedzi na “Pewnego dnia w Polsce będzie obowiązek zabijania niepełnosprawnych płodów, bo Kaja Godek nie rozumie, że nie każdy musi żyć według jej reguł”

 1. Tylko że zajmie to długie lata, a kosztem tego będzie cierpienie tysięcy rodziców oraz ich dzieci. Po prostu nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w kraju europejskim w 2020 roku. Nie potrafię zrozumieć, co trzeba mieć w głowie, żeby zmuszać kobiety do rodzenia dzieci, skazanych na śmierć w wieku niemowlęcym lub okropne życie osób ciężko upośledzonych. Wpłacę darowiznę dla „Aborcji bez granic” i będę wspierał tę oraz inne fundacje, bo co jeszcze mogę zrobić? Szczerze mówiąc, jestem po prostu załamany.

  • Kto chce to wyjdziecie za granicę. Jedyne co zmieni rząd to, że umyje ręce i uda, że skoro dali zakaz, to nagle problem wyparował.

   • Jaja i jajniki to nie huta gdzie wszystkie odlewy są takie same.
    To że jedno dziecko urodzi się chore, nie znaczy że kolejne będzie chore.

    • Tylko czasami tak właśnie bywa, albo szanse na to są tak wysokie że taka para to się boi seksu uprawiać – nawet ze wszystkimi możliwymi zabezpieczeniami.

     Poza ty… sugeruje zapoznać się z biologią, bo masz tam spore braki. Bardzo duże braki.

   • Nie możesz bo w Polsce jest to zabieg zakazany. Usunięcie narządów rozrodczych i doprowadzenie do nieodwracalnej niepłodności jest dopuszczony tylko że względu na ratowanie życia. Nie jest to metoda antykoncepcji. Przed chwilą również ograniczono dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Natomiast nikt nie pokrywa kosztów rehabilitacji dzieci, albo w bardzo niewielkim stopniu niepełnosprawne osoby są dyskryminowane i żyją w zamknięciu a osoby nimi się zajmujące muszą zrezygnować ze swojego życia bo nie ma żadnej pomocy a załatwianie lekarzy, rehabilitacji oraz sprzętu zajmuje więcej niż etat…

    • Nie wspominając o tym że kosztuje koszmarne pieniądze które nie wiadomo skąd brać – bo nie można pracować zajmując się cały dzień często roślinką.

   • Może kiedy wiesz, że urodzi się chore na cyklopię lub bez części czaszki, z odsłoniętym mózgiem to łatwiej takie decyzje zrozumieć. Kiedy rodzic z miłości do swojego nienarodzonego dziecka chce oszczędzić mu ogromu cierpienia przez te kilka dni, które może mu się uda przeżyć na tym świecie.

    • I to jest argument za zabijaniem? Poważnie? Włącz, człowieku, myślenie. Mam dla ciebie przykrą wiadomość: każdy z nas umrze. Każdy z nas cierpi w swoim życiu. A co z narodzonymi dziećmi, które cierpią? Zabić, skracając im męki? Chciałbyś takie prawo? No bo czym takie dziecko różni się od tego w brzuchu mamy?

     • A w którym momencie przestajesz być cudem życia, który należy chronić za wszelką cenę, a stajesz się kimś, kto może umrzeć w karetce, bo nie ma miejsca w szpitalach?

     • No Jarek widać, że niewiele wiesz o fizjologii kobiecej. Niedługo będą kamienować kobiety za okres bo przecież widać krew pewnie nierządnica płód zabiła! (Zabijanie płodów brzmi jak zabijanie komórki jajowej przy miesiączce- trudno embrion nazwać cudem życia, No chyba ze Panowie macie wspomnienia z bycia spermą taty przebywająca w mamusi?). Zabronicie wkrótce antykoncepcji i zrobicie z kobiet inkubatory? Bo boicie się, że zabiorą wam pozycję w społeczeństwie? Ponieważ jednak się okazuje nie są słabą płcią, jak się im od dziecka wmawia, a najczęściej okazuje się, że mają większe jaja od was. Zastanawialiście się ilu rolom kobieta w dzisiejszych musi sprostać? Rozwój zawodowy, organizacja życia rodzinnego, dbanie o wygląd zewnętrzny oraz rozwój osobisty, wychowanie dzieci itd. Nie mówiąc o tym ze od najmłodszych lat dziewczynki radzą sobie o niebo lepiej w szkole od chłopców. Mężczyźni najczęściej spoczywają na laurach znajdując monotonna prace która daje im nudna i bezpieczna wypłatę a każda wolna chwile spędzają z piwkiem na kanapie, chętnie oddają kobiecie multum tych najważniejszych codziennych obowiązków (z którymi naprawdę niewielu z nich sobie radzi) a które decydują o płynności życia (czasem tez przeżyciu) oraz opiekę nad dziećmi- jakże awykonalną dla mężczyzn z napuchniętym ego, bo cierpliwości brak, no i w tv przecież meczyk to browar i kanapa wołają. Nic dziwnego ze mężczyźni każą rodzić w szczególności niepełnosprawne dziecko (wymagające 2x więcej uwagi) żeby kobiety nie miały więcej czasu na znalezienie lepiej płatnej pracy od swojego partnera, ani na nic co może sprawić ze męskie ego samca alfą zostanie naruszone. Każecie ludziom patrzeć na smierć dziecka kiedy technologia pozwala nam usunięcie płodu zanim stanie się dzieckiem. Jesteście podli, zniszczycie życia i złapiecie istnienia. Takie zasady w 2020, w roku w którym kobiety dookoła świata w końcu po jeb****ch 2 tysiącach lat zdominowanych przez bardziej agresywna płeć nareszcie otrzymują równe prawa, Polkom się je odbiera. Pożałujecie tego. Srogo. Może mężczyźni mają większą siłę fizyczną daną przez naturę. Jednak to natura kobiet, a w szczególności tych wkurzonych jest prawdziwie nieobliczalna. Jarek czemu nie posłuchałes brata?

     • O czym ty, człowieku, piszesz? Zastanów się. Jaki embrion? Człowiek w każdym etapie rozwoju jest człowiekiem. Ale jak po embrionie ocenisz, czy ma wady? Poza tym idź lepiej załóż koszulkę KONSTYTUCJA. A no tak, nie założysz. Bo teraz akurat przestrzeganie konstytucji już ci nie pasuje, prawda?

     • Czy człowiek na tym etapie, gdy jest tonącym w morzu śródziemnym trzylatkiem o śniadym kolorze skóry, też zasługuje na takie wielkie zainteresowanie i miłosierdzie polskich katolików, jak płód?

     • Rozumiem że ty nie masz pojęcia jak się nazywają etapy rozwoju płodowego…

      Mam nadzieje że nigdy nie będziesz mieć dzieci…

     • a skąt Ty wiesz że na takim etapie to człowiek, bo w książkach piszą i nauka tak twierdzi ? a jajko to już kurczak ? ja traktuje człwoieka jako istotę myślącą, czującą, Odpowiedz mi czy chciałbyś nosić przez 9 miesięcy dziecko któro jest śmiertelnie chore i umrze przy porodzie ?. Chciałbyś patrzeć na to wszystko i pózniej do śmierci to pamietać i przypominac sobie ?. Chciałbyś urodzić dziecko które będzie roślinką i prosić się o parę złoty na rehabilitację, pampersy, itd, chyba nie znasz realiów. A co się stanie jak umrzesz z tym dzieckiem, zastanawiałeś się ?.

     • nie podniecaj sie tak bardzo. juz jest prawo ktore skazuje biednych i ulomnych na smierc glodowa. jedynym ratunkiem sa ludzie ktorzy pomoga, wplacaja darowizny – bo panstwo i biskupi nie sa tym za bardzo zainteresowani

     • Tak kazdy powinien wieć takie prawo człowieku, ja rozumiem że Ty psychicznie jesteś nie do zdarcia, ale nie każdy taki jest, człowiek ma swoje granice. Ludzie i tak jesli mają dość skończą ze sobą, zapiją się, powieszą, wpadną pod pociąg itd. Wyobraź sobie że umierasz na raka w mękach i patrzą na to bliscy, czy nie lepsze jest poprostu odejście bez tych cierpień ???. Tak samo jak rodzice dowiadują się że dziecko umrze przy porodzie, wiesz jaki to jest dla nich szok i trauma i co matka ma nosić dziecko aż do porodu, wyobrażasz sobie te 8 miesięcy płaczu co ona przeżywa codziennie, i znowu poród i śmierć dziecka kolejna trauma. Muślisz człowieku że teraz taka para znowu zdecyduje się na dziecko ??? napewnie nie. A gdy wczesniej się ten koszmar skończy mają kolejną szansę. MYŚLCIE LUDZIE TROCHĘ…. Pozatym fizyczne zabicie a psychiczne to też jest równica, dla mnie psychiczne ma większą wartość

    • Tak, oraz wiedzieć że jak się nie chce dziecka a się wpadło wystarczy je tylko „uszkodzić” i powołać się na to że przecież dziecko upośledzone może się urodzić więc woli usunąć. Skrajny kretynizm dawać taką opcję w ręce ludu gdyż będzie nadużywana. Na rząd zawsze narzekano i zawsze będzie się narzekać czy byłby on z prawicy czy z lewicy.

     • Pewnie, bo kobiety bez chwili zastanowienia rozkładają nogi, aby ciąże usunąć. Gratuluję podejścia. To że coś jest możliwe nie oznacza, że wszyscy z tego korzystają. Tworzenie prawa własnym sumieniem – najlepsze rozwiązanie. Dziś zakaz aborcji (przypominam, że nawet nie mówimy tu o pełnym dostępie do aborcji tylko o aborcji płodów, które są upośledzone lub zagrażają życiu kobiety), kolejny może zakaz głosowania i powrót do czasow kiedy kobieta nie mogła się odzywać. Wiem, że czujecie się zagrożeni Panowie. Aczkolwiek prawdziwi mężczyźni stali dzisiaj obok nas i walczyli z kobietami o wspólne decyzje i przyszłość. <3

     • To w sumie nie wina panów – oni są po prostu pisowskimi trollami.
      Fakt że akcję rozpoczął kaczor – ale lobbowała kaczyca godek…

     • A wy geniusze zamiast widzieć ko kretne problemy, np finansowe, tyrania podatkowa pisu, to łykacie temat zastępczy czym jest aborcja, która nie dotyczy wszystkich jak pelikany. Podatki i finanse dotyczą nas wszystkich i to jest najważniejsze

     • Ale taki jest fakt obiektywny. Finanse dotyczą nas wszystkich w przeciwieństwie do aborcji, która dotyczy jakiegoś procentu społeczeństwa. Nie Korwin, tylko Clinton to powiedział w slowach „economy, you fool” co jest sprawa ważną, a Ty wciąż będziesz krzyczeć, za, czy tam przeciw aborcji jakby kogokolwiek to obchodziło

     • Jak zwykle, najwięcej do powiedzenia mają ci ludzie, którzy albo nie mają o niczym takim pojęcia, albo nigdy nie przydarzyła się taka tragedia. Wraz z Żoną mamy jedną córkę, którą kochamy ponad życie. Niestety jest to nasze drugie dziecko, pierwsza córka miała zespół edwardsa, dodatkowo wiele licznych wad serca, deformacji kończyn. Myślicie, że człowiek podchodzi do takiego dziecka jak do opakowana po fajkach? Może alegoria do butelki po harnasiu bardziej przemówi do takiego bezmózga jak niektórzy powyżej. Przerwaliśmy ciąże. Poczucie winy w nas jest, ale nie żałujemy tej decyzji. Wiemy jakie życie czekało na naszą córkę i wiemy, że nawet mimo faktu, że byłoby krótkie, tam nie byłoby miejsca na okazywanie choć odrobiny miłości. Tylko ból i rozpacz. Więc tak, nie żałujemy podjętej decyzji, żałujemy że musieliśmy ją w ogóle podjąć. Ale to nasza decyzja, a nie podludzi pokroju kaja godek, czy klechów w czarnych sukienkach. I już powiem tak wprost: chuj wam do tego. Nie sprawiacie, że świat staje się lepszy. Jedyne co udaje wam się zrobić, to wzbudzić do siebie nienawiść większości rodziców.

     • A niby jak ktokolwiek ma sobie uszkodzić genetykę płodu? Żeby dokonać takiej aborcji trzeba było mieć komplet wszelkich możliwych badań – no same badania „obserwacyjne” to mało.

      Czy tobie mózg wypadł przy jakiejś okazji, czy ki diabeł?

  • Po
   1.Ciekawe, co powiedzialbys gdybyś był osoba niepełnosprawną, którą matka miała usunąć w ciąży.
   2. Moja dobra znajoma jest dzieckiem z gwałtu. Matka zdecydowala się ją urodzić. Dziecko nie jest niczemu winne. Jako córka jest wspaniala kobietą i panią profesor na uniwersytecie zagranicą. Jako jedyna z trójki dzieci opiekowała się matką całe życie do jej śmierci. Chciałbym mieć taką córkę jak ona.
   To ty cofasz się w rozwoju, bo dzieci upośledzone mordowano w Sparcie
   Dziecko to nie zabawka w sklepie tylko odpowiedzialność, niezależnie jakie będzie i kim będzie.

   • 1. nic by nie powiedział, bo płody które się kwalifikują do usunięcia z powodu uszkodzeń zazwyczaj są na poziomie inteligencji kapusty lub umierają wkrótce po urodzeniu
    2. To miej. Łaź nocami po parkach – w końcu ci się uda zajść z jakimś gwałcicielem.

    To że jesteś pokręcona nie znaczy że inni mają mieć tak posrane jakbyś ty chciała.

   • Wiesz ja co roku mam kilka ofiar gwałtów które zaszły w ciąże, i nie spotkałam takiej która by z radością była w ciąży. Albo z radością chowała to dziecko. Większość albo decyduje się na aborcje, albo oddaje dziecko po urodzeniu, albo… pakuje w reklamówkę i wynosi do lasu, bo patrzeć na to nie może. One nawet nie nazywają takiego dziecka dzieckiem.

    Tak to nie jest zabawka… dzieci upośledzone to mordowano na całym świecie, bo niestety do XX wieku nie było dla nich większych szans przeżycia – dzisiaj mamy takie wady wrodzone które można nawet naprawić i usunąć całkowicie. Mamy takie z którymi dziecko może żyć. Ale nadal nie mamy takich co to sprawią że płód bez mózgu i z organami na wierzchu będzie w stanie żyć; no cuda to tylko w filmach…

 2. Odcinam się tu od dyskusji na temat aborcji, bo nie będę się mieszał między, przepraszam za określenie „wódkę a zakąskę”, ale tylko kilka słów na temat nieśmiertelnego medialnie koronawirusa, wyskoczy jak nie z lodówki to z … materiału o aborcji.
  „Przez niekompetencję PiS giną ludzie. To nie jest populizm, to są fakty. ” – nie, to populizm, żadne fakt. Fakty to by były gdybyśmy rozważyli każdy jeden przypadek indywidualnie tak jak robi to zwykle sąd. A ponieważ jest to wrzucane na przysłowiową pałę do jednego worka w czym szczególnie lubują się media podkręcając atmosferę, jest to właśnie najczystszej klasy populizm.
  „hurtem umierają ludzie”, a to dobre…
  Przykład?
  Proszę bardzo, z dzisiejszych mediów – „Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz prezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Metabolicznych i wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych:
  Ostatnio słyszałem historię o zdrowym 20-latku, który zmarł na COVID-19. Później dowiedziałem się, że jego BMI wynosiło 46. Jeśli się waży mniej więcej dwa razy tyle ile się powinno to nie jest się zdrowym – uważa prof. Kuna” To jest właśnie ten jeden „biedaczek” którym powyżej szermuje Redaktor.
  Dalej też mówi o chorobach cywilizacyjnych i przewlekłych – Ojcze Redaktorze, te wspomniane zawały to jakoś z nieba spadają czy jak? Rozumiem osobę z łuszczycą która problemy z sercem czy stawami ma „w pakiecie”, rozumiem, że nie każdy lubuje się w książkach do krzywych płaskich na 500 stron, ale ruszyć tak zwaną d*pę dla własnego zdrowia, przeciwnie – może każdy. Skąd mam wiedzieć czy 1928 ofiarą koronawirusa nie był znany smakosz hurtowych ilości Harnasi, hipotetyczny Pan Gienek z Inowrocławia?
  Nie bądźmy śmieszni i nie wciskajmy kitu – wirus idzie jak burza i nie patrzy czy to przebogate USA, prowincjonalna Polska czy inne Indie, nie cofnie się przed wątpliwym majestatem Kamili Gasiuk Pichowicz czy znacznie bardziej wpływowym Trumpem. Zrobi to co ma zrobić, wystarczy przyjąć to do wiadomości, a nie czarować – gdyby „coś tam”, to zmarłoby 327 osób mniej. Akurat.

  • >ale ruszyć tak zwaną d*pę dla własnego zdrowia, przeciwnie – może każdy

   Nie, nie każdy. Są tacy, którzy fizycznie nie mogą. Są tacy, co po 14 godzinach w pracy chcą tylko wrócić do domu i zająć się rodziną.

   • Posługiwanie się skrajnościami… Są też tacy (miażdżąca większość, nie skrajność), którzy mogli i nadal (jeszcze) mogą, a dupy i tak nie ruszą z kanapy. Śmieciowe jedzenie też najlepsze, bo na szybko i tanio.

  • Dobrze, że nie ma chorób przez które nie da się schudnąć. Co by wtedy zrobili tacy jak ty, dla których świat jest tak prosty, że gruby = obżera się. Leć na wykop, tam będziesz miał poklask z takim myśleniem.
   Ja poproszę dietę oraz sport dla osób z problemami z retencją wody. Chyba pompki będą ok. Jak sama nazwa wskazuje, wypompuje się wodę.

   • Ale co wynika z tego, że ktoś ma retencję wody, poza niekonstruktywnymi wymówkami i użalaniem się nad sobą? Mam rozumieć, że takie osoby się nie mogą ruszać, czy jak? Czyli są ruchowo upośledzone? Tak czy nie?
    Pomijam już fakt, że podajesz jakiś ekstremalnie niszowy przykład, mający być, ale chyba tylko w Twoim przekonaniu, jakąś próbą polemizowania z tym, że generalnie nadwaga nie jest, delikatnie rzecz ujmując, czynnikiem sprzyjającym zachowaniu zdrowia.
    Próba deprecjonowania argumentów rozmówcy odsyłaniem go na wykop jest tak słaba, że dziwię się iż ktoś jeszcze próbuje w ogóle zniżać się do takiego poziomu. Ale może Ty się wcale nie zniżasz.

    • Np. celiakia nie jest niszowym problemem. Cukrzyca też nie. I jest jeszcze kilka chorób które powodują problem otyłością i utrzymaniem wagi. To nie są niszowe problemy.

     • W ogólności oczywiście masz rację. Otwartym pozostaje jednak pytanie na ile postawa negujących / negująca wartość wysiłku fizycznego dla zachowania zdrowia jest „nie chce mi się” przebranym za „nie mogę”. Doświadczenie związane z wymówkami dotyczącymi noszenia masek i usprawiedliwiania się chorobą są poddawane przez znających się na temacie, czyli lekarzy, w poważną wątpliwość. Ja mam 35 lat łuszczycy na karku, aktualnie, czy też raczej na przestrzeni ostatnich 10 lat, bardzo silnie stłumioną nakładem naprawdę bardzo mocnych wyrzeczeń dietetycznych, doświadczenie z wagą powyżej 100 kg, zbitej na minimum równie poważnym wysiłkiem do 58 kg i ogólnie jedzenie, ruch ma znaczenie, proszę mi uwierzyć.

     • Gadanie że są grubi bo nie głodują i nie popierdzielają po mieście 20km w prawo i lewo jest śmieszne.

 3. Acha, byłbym zapomniał – rozwijając absurdalnie śmieszny tok rozumowania, że za śmierć kogoś odpowiada ktoś tam, to tak, oczywiście – układ odpornościowy Pana Heńka i Pani Halinki instruuje w szpitalu oficer polityczny z PiS stojący przy każdym łóżku. W drugą stronę, z tych ponad 200 tysięcy zakażonych czy też najpewniej realnie 2 milionów, za lekki przebieg choroby też odpowiada PiS, prosta, lustrzana logika to przecież podpowiada.
  Skończmy z opowiadaniem pierdół – eksperci mówią wprost – koronawirus wybiera sobie z populacji najsłabsze jednostki. Nie pyta o zdanie, sympatie polityczne, wykształcenie, kompletnie go te czynniki nie interesują.
  Szpital to absolutnie paskudne miejsce, warsztat – piekło do którego wpadasz z reguły z naprawdę poważną „usterką” – jest to ostatnie miejsce z którego można by robić narzędzie do politycznej nawalanki.

  • Za funkcjonowanie opieki zdrowotnej odpowiadają rządzący. Szczególnie za to , co zdzialali w organizacji opieki zdrowotnej przez ost. pół roku. Rozwalili całkowicie system. Dlatego również umierają ludzie chorujacy na covid i inne choroby.

   • Ale ja nie jestem pewny czy my się dobrze rozumiemy. To o czym piszę nie oznacza, że można zlikwidować szpitale i pozwalniać lekarzy. I że PiS może sobie nie mieć kompletnie nic do zarzucania. To zupełnie nie tak.
    Spójrzmy jednak na to obiektywnie – taka wina PiSu w tym , że ktoś zaraził się covidem w 2020 roku, jak PO, że zaraziłeś się grypą w 2014. Nie, PiS nie odpowiada za ciężki przebieg choroby u tego czy innego jak i Jarosław Kaczyński niczym diabełek z korbką nie siedzi w respiratorze decydując o życiu i śmierci, czy inny Joachim Brudziński nie siedzi w zastrzyku z remdesivirem i podejmuje ostateczne decyzje.
    Brakuje jeszcze tylko opowieści o programie Charon+ i obciążeniach dla budżetu z tym związanych, dotyczących przeprawiania przez PiS zmarłych Styksem.
    Kompletna fantastyka.
    A taki wydźwięk ma wkrętka o epidemii w artykule. Jak dla mnie to taki publiczny samosąd z wirtualnymi widłami, tyle, że oparty na dosyć wątłych przesłankach i kompletnie nie licujący z potencjałem, formatem osoby piszącej i jej wysoką klasą czyli osobą Redaktora Kralki.

 4. Kobiety to chyba trochę ponad 50% społeczeństwa. Taka prośba zróbcie porządek w swoim środowisku zamiast czekać aż faceci na białym koniu to zrobią. Jak długo marzeniem będzie ślub, wesele i pociechy to nie liczcie na cywilizowane państwo. Te kobiety przeciwne aborcji są żałosne – jak można tak działać przeciw własnemu interesowi?
  Mam pomysł na kompromis – zakaz aborcji tylko dla tych co tak chcą i penalizacja. Normalni niech żyją jak chcą.
  Myślę że niedługo kolejnym etapem będzie zakaz zostawiania noworodków w szpitalu i rejestracja testów ciążowych. Ciemnogród.

  • >Te kobiety przeciwne aborcji są żałosne – jak można tak działać przeciw własnemu interesowi?

   Przecież one nie działają wbrew sobie. Albo są już po menopauzie albo są na tabletkach antykoncepcyjnych. Więc teraz mogą się zajmować ciążami innych.

   • Aborcja nie powinna zastępować antykoncepcji, więc nie dziwię się kobietom, które sprzeciwiają się aborcji jako środka naprawy ludzkiej głupoty. Inna sprawa, że kobiety powinny mieć bezwzględny dostęp do aborcji w razie chorób / uszkodzenia płodu.

   • A ty nie wp..rzaj się w życie innych. Chcesz wychowywać downa to rób to sama.
    Proste rozwiązanie: zakaz aborcji dla tego kto to popiera.

 5. https://uploads.disquscdn.com/images/2438e0f8c878a5bd81b35c463ae37e7360224ff7e322e68cde41971602106608.jpg

  To raz.

  Czy Kaja Gondek jest w trybunale konstytucyjnym albo czy Konfederacja właśnie przejęła władzę i ja nic o tym nie wiem ? – to dwa.

  Trzy Panie Kralka to to,że właśnie ludzie którzy idą pod dom Kaczyńskiego w podzięce za wyrok trybunału są zatrzymywani za „naruszenie obostrzeń w czerwonej strefie”.

  Cztery – właśnie weszły przepisy na mocy których lekarz może popełnić błąd medyczny i ta sprawa to przykrywa.

  Pięć – za krytykę „pandemii” (choćby tak jak to zrobiłem w punkcie 1) poseł lewicy Śmiszek proponuje karać – no sugeruje wprowadzenie cenzury – i strach się bać co będzie gdy PiS ten pomysł podchwyci i po swojemu go zmodyfikuje.

  • Lockdown mocno ograniczył inne działalności, które czasami konczyły się smiercią (chociażby jazda samochodem). Więc takie prostackie porównanie liczby zgonów niczego nie mówi.

  • Rozumiem, że fakt że część osób, które przeżyją koronawirusa będzie zmagać się z niewydolnością oddechową czy utratą pamięci i innymi powikłaniami jest zupełnie nieistotny.

  • 1. A daj podobny wykres za pół roku. Poza tym wykres udowadnia tylko, że lockdown był skuteczny.

   2. K**** Godek swoim ostentacyjnym cieszeniem się (i wcześniejszymi działaniami) stała się uosobieniem osoby, której najbardziej na tym rażącym łamaniu praw człowieka zależy. Dlatego to ona jest „celem”.

   3. ???

   4. Jesteśmy na skraju załamania się służby zdrowia. Nie popieram braku odpowiedzialności za błędy, ale nie jest to nasz największy problem.

   5. Nie krytykujesz pandemii, krytykujesz fakty. Większość problemów („pierwszego świata”, że się tak wyrażę), z którymi się teraz mierzymy, to efekt tego, że debile jakiś czas temu uzyskali prawo głosu (FB, twittery, itp.). Zamiast się rozwijać, toczymy jałowe dyskusje (jak tutaj) i wręcz się cofamy. Poseł lewicy może sobie gadać, co chce. A cenzurę i tak już mamy.

  • Z tego wykresu nic nie wynika, muszę Cię rozczarować. Ewenutalnie tylko to, o czym pisał kwark. To nie jest dobry wykres do analizy czy pandemia istnieje. Mam lepszy (z góry przepraszam za nazwę strony, z której jest to wzięte, no ale trudno. Dane z MZ i PZH), akurat porównujący grypę i covid. Dalej mów, że nic takiego się nie dzieje. Co do punktu 5, masz trochę racji, co do podchwycenia przez PiS, ale problemem jest to, że antypandemiczne poglądy są niebezpieczne dla nas wszystkich. Nie tylko dla antymaseczkowców. https://uploads.disquscdn.com/images/aa6709abbc1dcb3129aee8e033504f2fce429162abb263d4fdc2a96a54dcb458.png

 6. W długiej perspektywie radykalizm zawsze rodzi radykalizm.
  Czyli rozumiem, że jeśli część chce pozbyć się czarnych, a część żydów, to należy wybrać drogę środka i pozbyć się żydów lub czarnych, jako, że radykalizm jest zły?

   • No to jest radykalizm, radykalizmem jest nie pozbywamy się nikogo oraz pozbywamy sie obu grup. Jeśli to co proponujesz to jest droga środka, to całkowity zakaz aborcji proponuje drogę środka, czyli nie zabijamy nikogo.

    • Według zasad logiki, jeśli przyjąć że w pierwszym przypadku łącznie społeczeństwo chcę się pozbyć czarnych i żydów to negacją (przeciwieństwem) tej sytuacji jest pozbycie się czarnych lub żydów. Ponieważ przeciwienstwem (i) jest (lub). Nie wnikam w polityczność tego, poprawiam tylko logiczny sens. Niestety logiki uczą dopiero na studiach i to jeszcze nie wszystkich. Dosłownie nazwałeś drugą stronę medalu środkiem. (nie mi tu jest oceniać co jest środkiem, na pewno to co ty przedstawiłeś jest przeciwieństwem)

 7. Zbydlęcony naród nie rozumie innych argumentów niż finansowa pałka. 2-5% podwyżki PIT na opiekunów osób niepełnosprawnych pełnoetatowych na średniej krajowej na początek.

 8. Lewica zawsze lubiła mordować ludzi: rewolucja francuska, nazistowskie Niemcy czy bolszewicka Rosja. Ponieważ współczesna lewica to tchórze, swoją rządzę mordowania próbują zaspokoić przez legalizację mordowania bardzo małych dzieci.

 9. WOW! Cóż za wyważony i rozsądny artykuł. Tak gdzie większość wpada w emocjonalny amok, gdzie „problem aborcji” jest spłaszczany jak się tylko da Pan pokusił się o jednak szersze ujęcie i chłodne podejście. Chapeau bas.

 10. Rozumiem że jakby rządził autor posta to ludzie na covid by nie umierali? Otóż śmiertelność wynosi ok. 2% i nic tego nie zmieni dopóki nie bedzie lekarstwa. Życzę wiecej pokory a mniej bredni.

 11. To ja zarzuce taka myśl. Prawo adopcyjne kategorycznie zabrania adopcji dziecka przez osoby, które nie mają warunków do ich wychowywania.
  Ale nie ma żadnego prawa które zabraniałyby obywatelom kategorii: menel, naruchac sobie dzieci w krzakach. Nawet więcej. Jak sobie taka pani żulowa rodzi w rowie to się z boku ustawiają politycy i klaszczą rzucając w nią pieniędzmi jak striptizerce na wybiegu. Patologia dostaje nagrodę za spierdolenie życia nowemu pokoleniu. Ale to aborcja jest zła.

  Niedobrze mi się robi na myśl że muszę oddychać tym samym powietrzem co ludzie, którzy uważają, że „zabicie” bytu który nawet nie ma samoświadomości jest złe, ale psychiczny gwałt na dziecku min przez 18 lat jest chwalebny.

  Według mnie aborcja upośledzonych powinna być przymusowa. A w innych wypadkach dopuszczalna bez względu na okoliczności. Nie sztuką jest naruchac sobie dzieci. Sztuką jest wychować dziecko, którego się nie chce.

  A jeśli TY uważasz, że aborcja powinna być zakazana to w tej chwili ubieraj się. Idź do najbliższego składu niechcianych dzieci i weź ich tyle ile ci pozwolą.

  • w punkt!!! pełno patologii teraz robi sobie dzieci, w rezultacie 10-12 latek ma już szereg zaburzeń psychicznych, a samo często wyrasta na również patologię. przed zabraniem nowo narodzonego dziecka do domu powinny być obszerne testy psychologiczne.

 12. PiS jest reprezentacją ludzi ułomnych intelektualnie. Oni nie odróżniają aborcji zaśniadu groniastego od aborcji na życzenie. To znacznie przyrasta ich zdolności intelektualne więc jakiekolwiek tłumaczenie im mija się z celem.

  • Powiedziałbym tak, według takich osób aborcja ze względu na wady jest prostą drogą do aborcji na życzenie – choć osobiście też jestem zdania, że pani Godek właśnie zrobiła więcej dla aborcji niż wszystkie czarne marsze razem wzięte. I dlatego uważają, że kompromis jest zły.

   Natomiast nie posuwałbym się od określenia „PiS jest reprezentacją ludzi ułomnych intelektualnie”. Dlaczego? Bo potrzebujemy tych ludzi, by móc zmienić władzę. Żeby tego dokonać nie możemy ich obrażać i pokazywać jacy to lepsi jesteśmy, tylko dawać im szansę na zamianę zdania z twarzą. Na kompromis, na który oni też są gotowi (nie mówię tutaj o twardym elektoracie, tylko tym, który raz zagłosował… i głosuje nadal, bo stał się zakładnikiem działań PiSu. Bo na przykład obawiają się nagłej utraty 500+ (nie ma w tym nic złego, każdy chce móc planować budżet domowy w oparciu o jak najpewniejsze źródła przychodu). Nieważne na jaką partię, ważne by im to umożliwić. Obrażając ich, wyzwolimy jedynie odruch obronny – upewnienie się, że bardzo dobrze zrobili głosując na PiS, bo dzięki temu na przykład osoby, które ich obrażają dostają „po pysku” i nic z tym nie mogą zrobić. Czysta satysfakcja. Tego warto uniknąć, dlatego pierwszym krokiem do odebrania władzy PiSowi jest zmiana postawy wobec jego wyborców. I nie przekonywać nikogo na siłę, bo to też spowoduje odwrotny skutek. Ile osób głosowało na złość drugiej stronie na Dudę (co nie znaczy, że podobny mechanizm w drugą stronę nie istniał)?

 13. Psychopatka Godek w połączeniu z oszołomami z PiS w końcu dopieła swego. Polska jest krajem niedostosowanym pod każdym możliwym względzie wobec osób niepełnosprawnych do jakiego stopnia trzeba zwyrodnialcem aby nakazać kobietom rodzić chore dzieci i tyn samym skazywać te dzieci i ich matki na gehennę!? To samo tyczy się braku eutanazji dla osób bardzo cierpiących i nieuleczalnie chorych. Godek to stan nawiedzonego chorego umysłu… Dla PiSdzielców to był tylko temat zastępczy oni nie dbają o nic poza ubijaniem swoich interesów, na bezobjawowym wirusie celebrycie już ładnie zarobili. Aborcją przykryli ustawę o bezkarności, a już budują obozy FEMA dla Polek i Polaków, dla Godek to istna zabawa, celebrytka od 7 boleści, ona już rodzić nie będzie więc ma wyrąbane na inne Polki, tak samo jak wieczny kawaler z Żoliborza i tego typu typy mają zawsze najwięcej do powiedzenia w sprawach które ich nie dotyczą. Ale mam świetny pomysł a mianowicie wszystkie chore dzieci jakie się urodzą zawozić im na odchowanie niech zobaczą jak wygląda prawdziwe życie i napisałem to z perspektywy osoby niepełnosprawnej. Co do pandemii rzecz jasna że ściema ale łatwiej jest ogłupić ludzi aniżeli udowodnić im że zostali ogłupieni. Testy z 90% wynikiem fałszywie dodatnim bezcenne :)

 14. Dokładnie tak Kościół katolicki = wielkie zacofanie, już pominę fakt że miliony ludzi straciły życie w imię tej sekty kościelnej… polowania na czarownice a obecnie na LGBT, stosy, gilotyny, wyprawy krzyżowe i jeszcze im ciągle mało niech ciężko chory się męczy w tym chorym kraju.

 15. Tak no jasne rodźmy i chścijmy umierające dzieci by matki cierpiały z przywiązania i matczynych instynktów.
  Przecież to dziwne że kobieta chce oszczędzić sobie cierpienia rozumiem to mimo to iż jestem chłopakiem to jak opieka nad psem który zostanie zaraz wywieziony a ty chcesz z nim być najdłużej
  To czyste cierpienie po co?
  Bo kościół i tak wygodnie.
  Gdy ktoś odchodzi na zawsze to trzeba szybko go puścić bo inaczej się nie odejdzie pomyślcie ile matek popełni przez to samobójstwa
  Gdzie ja żyje

 16. no jasne rodźmy umierające dzieci by kobiety popełniały samobujstwa z przywiązania do dziecka które umrze w kilka chwil dni tygodni .
  Jestem jedynym chłopakiem który rozumie co może poczuć matka witając i żegnając jednocześnie dziecko dobra zlegalizujmy ciążę u nieletnich chwalmy pedofili i cieszmy się kaziroctwem i martwymi samobójczyniami brawo!

 17. Nikt kto nie weźmie odpowiedzialności za chore narodzone dziecko albo za kobietę która za namowa bo to każdy doradzał bo było najprościej i łatwo dostępnie, dostała depresji albo innych powikłań zdrowotnych nie powinien zabierać głosu.

 18. Wszystkim którzy są za zakazem aborcji życzę aby w wyniku gwałtu urodziło im się upośledzone dziecko a najlepiej trojaczki. Bez możliwości oddania do adopcji
  Może czarni pomogą ? Albo z opieki społecznej?

 19. Spro tu heroicznych mądrali którzy inaczej spojrzeliby na temat gdyby okazało sìę że dziecko którego się spodziewają ma poważne wady genetyczne, a więc będą się nim zajmować do końca życia, swojego oczywiście, po czym tym dzieckiem będzie się musiał zająć ktoś inny lub państwo. Nie wspomnę o jakości życia tego dziecka i ich rodzicòw. Użyjcie wyobraźni, spróbujcie postawić się w takiej sytuacji i ją w pełni zrozumieć. Wszystko co złe nie jest takie złe póki nas nie dotyczy.

 20. Jak zaczną mamy przyszłych „dzieci” zostawiać je w szpitalach zaraz po urodzeniu to pewnie obudzi się zmysł ekonomiczny u rządzących.

 21. Ja z stego nic nie mam że się urodziłam z zespołem turnera i mam umiarkowany stopień i nie mam ubezpieczenia do dupy życie nie znam się na sprawach

 22. No nic nowego za czasów Ramzesa 2:giego ponoć dokonywano aborcji wszystkich dzieci płci męskiej to ma być postęp czy cofamy się w rozwoju ?

  • W Chinach dzisiaj dokonuje się aborcji części dzieci płci żeńskiej, bo dla niektórych rodzin są tak jakby niepełnosprawne (bardziej obciążają rodzinę finansowo w przyszłości).

 23. Człowiek bez sumienia woli zamordować dziecko z downem niż oddać do adopcji. Czy ludzie z downem nie mają prawa żyć? Czy to już nie są ludzie?

  Uwaga: każda kobieta ma prawo oddać każde dziecko (zdrowe lub chore) do adopcji zaraz po porodzie. Po prostu go nie odbiera ze szpitala i podpisuje, że się go zrzeka.

  Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek woli mordować niż oddać. Przecież nie ma obowiązku wychowywać niechcianego dziecka. Dlaczego nikt nie pisze, że od zawsze istnieje taka opcja?

 24. Nikt mi nie będzie dyktować co mam robić!!! Choćbym miała polecieć na koniec świata, żeby usunąć, to nie urodzę w razie czego ani mutanta genetycznego, ani dzieciaka, bo antykoncepcja nawaliła!!! Sorry, ale dzieci z zespołem downa też nie powinny się rodzić. Raz, że to obciążenie dla rodziców i państwa. A dwa, że kraj nic z takich osób nie ma. Brutalne, ale prawdziwe.

 25. Autor pisze, że „aborcja jest problemem obojga rodziców”, co też jest nie do końca prawdą. Brak dostępu do legalnej aborcji może sparaliżować całą całą rodzinę i życie więcej osób niż jedna, dwie, trzy… Ja jestem jedyną siostrą osoby niepełnosprawnej. Tata nie żyje, mama jest starsza… Nie mam rodzeństwa… Nie mam innej rodziny… Nie mam partnera, więc nie mam szwagrów, teściów… Co mam, to 43 trzy lata, spieprzony kręgosłup i nastoletnie własne dziecko, którego drugi rodzic mieszka za granicą, a którego nie mogę zostawić… Ale prawda jest taka, że jeśli będę musiała, to zostawię. Zostawię własne dziecko by zająć się siostrą. Bo miłość to miłość. Polacy mają też ogromne poczucie honoru i obowiązku, ten sam honor podpowiada mi, że nie mam prawa decydować za innych. Moja sytuacja nie jest tragiczna, ale gdyby nie ciężka praca obojga praca moich rodziców, moja siostra za przeproszeniem miałaby gówno, nie rentę! Zajmujemy się ludźmi, których kochamy, bo jesteśmy kim jesteśmy ze względu na całokształt naszej kultury, rodziny i myślenia. Wszystkie wymagają czasu i wysiłku. Ślepa wiara wysiłku nie wymaga. Ślepa wiara jest wygodna, nierozumna, fanatyczna. Jeden uczynek, jedna decyzja, nie umniejsza niczyjej miłości wobec wszystkich bliskich, ani nie umniejsza honoru wobec wszystkich obcych. Wręcz przeciwnie, to ogromna i niewyobrażalna decyzja by brać na siłę odpowiedzialność za czyjąkolwiek rodzinę. Jest to po prostu niemoralne. Nie wręcz. Po prostu. I nie, myśl, że wolałabym by mojej siostry nie było jest niewyobrażalne. Tak jak myśl, że mojego dziecka mogłoby nie być. Aczkolwiek ta myśl jest łatwiejsza dla mnie do wyobrażenia, bo z dwojga dzieci, które mogły żyć, mam tylko jedno. Więc, wiem, co mówię. Wiem, co przechodzą osoby, które bez względu na okoliczności są przekonane, że aborcja jest jednym wyjściem. A przekonanie wystarczy. Strach przed społecznym ostracyzmem, że się w ogóle ciążę zaszło, przed stygmatyzacją, z powodu braku bezpiecznego i anonimowego miejsca gdzie można pójść i rozważyć opcje to wystarczające powody do aborcji. To prawo, bigoteria i patriarchat – święta trójca naszego systemu są głównym i prawdziwym mordercą polskiej rodziny. #milosctomilosc #niepelnosprawni #pieklokobiet #jebacpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *