Alibaba zbliża się do Polski… Czy „chińszczyzna” pokona Allegro? A może je wykupi?

Gorące tematy Technologie Zakupy 05.09.2016
Alibaba zbliża się do Polski… Czy „chińszczyzna” pokona Allegro? A może je wykupi?

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Polski Alibaba – co na to Allegro?

Allegro to w Polsce synonim handlu w internecie. Oczywiście są dostępne też takie tuzy jak Zalando czy im podobne, ale to Allegro jest najbardziej rozpoznawalne od lat i tam bardzo często zaglądają osoby szukające produktów do zakupu w sieci. Pozycję tę próbował podgryźć eBay, a teraz okazuje się, że jest możliwość, aby pojawił się polski Alibaba.

Allegro było jednym z pierwszych portali, które łączyły ludzi chcących coś sprzedać z chcącymi nabyć używane i nowe rzeczy. Zaczynali tam ludzie, którzy obecnie mają duże firmy, sklepy, itp. Kupowali od wielu lat amatorzy staroci, okazji i nowych gadżetów. Portal rozrastał się i zmieniał właścicieli.

Czytaj też: Strach żyć. Nawet 2 lata więzienia za handel w niedzielę, także w sklepie internetowym

W pewnym momencie na polskim rynku próbował zagościć wielki europejski gracz, czyli eBay. Branża oczekiwała wielkiej wojny, a niektórzy wieszczyli rychły koniec polskiego portalu aukcyjnego. Okazało się, że wierni klienci wybrali rodzime rozwiązanie i eBay nie przejął takiej części rynku, na jaką miał chrapkę. Można by to nawet nazwać porażką.

Niedawno doszły nas słuchy o tym, że Alibaba, wielki chiński portal, odpowiednik naszego Allegro, ale działający na rynkach całego świata, pojawi się w Rosji. Jest to część planu ekspansji, który przewiduje także pojawienie się oficjalnie w rejonie Europy Wschodniej. W niedzielę (4.09) Komputer Świat potwierdził to, co wieszczyli niektórzy fachowcy z branży – pojawi się polski Alibaba.

Plotki głoszą, że Alibaba chciał/chce przejąć Allegro. Inni twierdzą, że tak się nie stanie. Jak będzie, czas pokaże. Faktem jest to, że bardzo wielu ludzi z Polski robi zakupy w Aliexpress, detalicznej wersji Alibaby, czy Banggood. Cenią sobie to, że ceny są niezwykle konkurencyjne, a dostawa pocztą… DARMOWA! Minusem jest to, że na towar czeka się od 2 do nawet 6 tygodni, a przy sporych cenach do przesyłki może dobrać się Urząd Celny.

Jak myślicie, czy Alibaba ma możliwość odświeżenia polskiego rynku zakupów internetowych? Czy ceny w nim oferowane będą na tyle konkurencyjne, że będzie się nadal opłacało tam kupować? Czy może polscy przedsiębiorcy wybiorą nową markę jako platformę do sprzedaży swoich towarów?

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Jeśli masz problemy związane z zakupami przez internet, oszustami w sieci, a także z wszelkimi innymi sprawami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.