Energa przestała wysyłać rachunki za prąd? Lepiej im się przypomnij…

Gorące tematy Zakupy dołącz do dyskusji (12) 01.12.2015
Energa przestała wysyłać rachunki za prąd? Lepiej im się przypomnij…

Udostępnij

Maja Werner

W kilku regionach kraju, m.in. w Płocku, od kilku miesięcy pojawiają się problemy z firmą Energa. Nie, nie – prąd jest, ale firma nie chce pieniędzy od swoich klientów i przestała wysyłać faktury. 


Powoli zaczyna budzić to niepokój wśród abonentów, no bo przecież istnieje ryzyko, że pewnego dnia operator sobie o nich jednak przypomni. A wtedy zsumowana faktura za kilka miesięcy okaże się jeszcze większą nieprzyjemnością, niż ma to miejsce w normalnym trybie rozliczeniowym. Jeszcze większym problemem może okazać się fakt, że niektórzy operatorzy po prostu odłączają prąd osobom, które nie płacą rachunków. To byłoby o tyle niekomfortowe, że Czytelnik przez kilka dni byłby odcięty od lektury Bezprawnika, a na dodatek operatorzy za ponowne podłączenie usługi domagają się dodatkowej opłaty.

I choć zapewne z pomocą naszych prawników lub nawet przy dobrej woli Energi sytuację udałoby się jakoś naprostować, to lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pokopaliśmy nieco u źródła. Okazuje się, że latem operator dokonywał dość sporych zmian w swoich systemach elektronicznych i… nie przeniesiono danych niektórych klientów do systemów wystawiania faktur. W rezultacie spora grupa Polaków jesienią nie otrzymała jeszcze żadnej faktury za dostawę energii elektrycznej. A obawy co do wszelkich nieprawidłowości są uzasadnione, bo przecież w tym samym okresie ruszyła fala rozmaitej maści „naciągaczy” wciskających alternatywne źródła rzekomo tańszej energii.

W celu naprostowania sytuacji warto więc skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 555 555 555. Jak informują przedstawiciele firmy, w ciągu  dwóch tygodni od momentu zgłoszenia „ktoś pojawi się żeby odczytać liczniki” i wreszcie doczekamy się upragnionej faktury. Energa przypomina ponadto, że w ostatnim czasie zmienił się system obsługi klienta oraz dane, na które należy wykonywać przelewy. Obecnie dostępny jest on pod adresem 24.energa.pl

Swoją drogą w dziwnych czasach żyjemy, konsument chce płacić rachunki i jeszcze musimy przypominać się dostawcy.