Przychodzi bezdomny do o. Rydzyka, a skarbówka na to „niemożliwe”

Gorące tematy Na wesoło Podatki dołącz do dyskusji (210) 23.04.2018
Przychodzi bezdomny do o. Rydzyka, a skarbówka na to „niemożliwe”

Mateusz Madejski

Przychodzi bezdomny i daje dwa samochody. Sprawie przygląda się skarbówka, ale uznaje, że w sumie wszystko jest OK. Samochody od bezdomnego i nie ma sprawy? Jest w Polsce tylko jedna osoba, której może dotyczyć ta historia.

Ten film chyba już widział każdy, ale jakby ktoś był w głuszy przez ostatnie miesiące, to przypominamy jeszcze raz. Najsłynniejszy polski duchowny mówi chwilę na swój ulubiony temat, czyli o telewizji TVN, by potem opowiedzieć zupełnie niesamowitą historię pana Stanisława, bezdomnego, który przekazał Rydzykowi dwie limuzyny;

Historia powinna zainteresować i skarbówkę. No i zainteresowała. Ale… Izba Administracji Skarbowej szybko zakończyła postępowanie.

Samochody od bezdomnego. Skarbówka kończy postępowanie

Trochę dziwne, że skarbówka nie widzi nic podejrzanego w historii pana Stanisława i Ojca Dyrektora. Samochody od bezdomnego to normalka? Jak brzmi oficjalne uzasadnienie?

– W toku przeprowadzonych czynności weryfikacyjnych na podstawie dostępnych Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie materiałów źródłowych ustalono, że Fundacja Lux Veritatis nie była stroną darowizny, w związku z czym nie powstał obowiązek podatkowy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych – powiedziała serwisowi dziennik.pl Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Zanim się oburzymy, że skarbówka nadzwyczaj łagodnie traktuje redemptorystę, warto spojrzeć do majątku fundacji Rydzyka Lux Veritatis. Z analizy money.pl wynika, że rzeczywiście, fundacja ma kilka Volkswagenów. Na liście są dwa VW Transportery, większy Crafter oraz VW T4. Jedne są zbyt stare, drugie zbyt nowe, by mogłyby być tymi Volkswagenami od Staszka.

Koniec postępowania skarbówki jednak nie oznacza, że sprawa jest zakończona. Ciągle toczy się postępowanie prokuratury, które jest na na etapie „czynności sprawdzających”.

Samochody od bezdomnego. A może Ojciec Dyrektor nas wszystkich trolluje?

O co w tym wszystkim chodzi? Pojawia się wiele teorii. Może samochody zostały szybko sprzedane? A może ojciec Rydzyk je jakoś ukrył? Może skarbówka boi się zgłębiać w sprawę, bo wie, że duchowny jest w świetnych relacjach z partią rządzącą? Może. A może toruńskiego duchownego bierzemy za bardzo na serio.

Owszem, to zręczny polityczny gracz. Ale jeśli miałbym z nim kogoś porównać na scenie politycznej to byłby to… Jacek Kurski.

„Kura” też gra ostro, bardzo często przy tym manipulując. Ale przy tym otacza się takim ironicznym wizerunkiem, że nie wiadomo kiedy to jest na serio, a kiedy na poważnie. To znaczy zwykle nie jest na serio, ale cel jest jak najbardziej poważny.

Jeśli miałbym się zakładać, to uważam, że żadnych volkswagenów nigdy nie było, a historia miała utwierdzić „radiosłuchaczy” w przekonaniu, jak to Ojciec Dyrektor jest uwielbiany przez wiernych. Gdyby te samochody od bezdomnego naprawdę instniały, to wątpię, by duchowny budował wokół nich taką absurdalną historyjkę. Bo wszystko można o nim powiedzieć, ale nie to, że jest głupi.

Z Volkswagenami będzie pewnie tak, jak z Maybachem. O tym, że duchowny jest właścicielem tego niegdyś najbardziej ekskluzywnego auta świata, na początku wieku plotkował dosłownie każdy. Nigdy jednak nie było ani śladu zdjęcia czy innego dowodu. Jak się narodziła tamta plotka? Nie ma pojęcia. Ale chyba duchownemu spodobało się takie bycie w centrum uwagi. Bo nowe plotki już rozsiewa zuepełnie samemu.

210 odpowiedzi na “Przychodzi bezdomny do o. Rydzyka, a skarbówka na to „niemożliwe””

 1. Czyli ja też nie muszę płacić złodziejom skarbowym haraczu od darowizny???? Wystarczy, że oswiadczę iż to prezent od bezdomnego???

 2. Na obecną chwilę KAŻDY POLAK Z NOWYM DOWODEM OSOBISTYM JEST BEZDOMNYM, więc wszelkie darowizny nie objęte są PODATKIEM SKARBOWYM BRAK ZAMELDOWANIA W TAK WAŻNYM DOKUMENCIE JAK D .O. CZYNI NAS POLAKÓW BEZDOMNYMI (przyjdą Żydzi zbiorą swoją własność Niemcy tez upomna się o ziemie zachodnie , )PISLAMIZM DĄŻY DO IV ROZBIORU POLSKI (zresztą sami rozebrali Polskę wkrótce zniknie Polska z map) ZOSTANIE TYLKO PISLAMSKI PAŃSTWO „RAJ NA ZIEMI OJCIEC” R „i BISKUP” KC „oraz” SZAMAN AM – TU 154″

 3. Rządy nowej władzy. Są równi i równiejsi. Biednego skarbówka rozliczy każdego grosza. Bogaci to mafia,A skarbówka na wszystko przymyka oko. Prawo i sprawiedliwość dobra nazwa tylko. Że wszystkiego kiedyś zostaniemy rozliczeni ale sprawiedliwe

 4. Bo jak się jest obłowioną zydokomuną to nie ma się honoru i nie można brać ich oświadczeń na wiarę, a jak się jest redemptoryską bez osobistego majątku i po setkach sprawdzeń do dna, to wszstko co powie ksiąc doktor ojciec jest oczywiście prawdą, poważnie – tego nie zrozumieją ludzie narodowości prawniczej lub antykaltolickiej ale jet to oczywiste dla normalnych katolików.

   • Jego -Mac – nic takiego nie było ale to Zydzi morowali miliony obywateli Polskich (i Polatów i Żydów etnicznych). Żydokomuna pozostała bezkarna przez pokolenia jako rzeźicy NArodu Polskiego i obłowione kanalie całymi klanami. Czas rozliczyc i otrymac zadośćuczynienie od ludobójców i ich obłowionych rodzinek wg ich lewego prawa.

     • Nauczy się, by więcej Żydom nie pomagać, bo sami Żydzi mordują swoich obrońców.
      .
      W Powstaniu w Gettcie każdy Żyd miał broń bo ją Polacy dostarczyli a nad Gettem powiewały 2 flagi: Polska i Żydowska.
      .
      W Powstaniu Warszawskim broni było tyle co kot napłakał. Jakby broń nie poszła do Getta to poszła by do Powstania Warszawskiego.

     • Owszem, ale to nie ma żadnego związku z tym o czym pisałem wcześniej. W latach 30-tych prawie nikt nie wiedział o nadchodzącej wojnie.

     • Ależ związek ma bardzo duży – pisałeś o uczeniu się.
      Twierdziłeś, że to Polacy mordowali Żydów – bo – w domyśle – Niemcy pewnie weszli do Polski by bronić Żydów przed Polakami.
      Bardzo dobra nauka z historii pomocy Żydom – pomożesz – Żyd Cię w nagrodę zabije.
      .
      .
      W 1933 roku jak Żyd doszedł do władzy w Niemczech to rok później w 1934 roku nakazał ujawniać majątki także te bankowe.
      .
      Jakoś Szwajcaria wiedziała o tym wcześniej bo w 1933 wprowadziła bezimmiene, numerowe bodajże o ujemnym oprocentowaniu konta bankowe, gdzie – to Twoje prawie nikt – to prawie każdy – Żydzi niemieccy masowo zdeponowali multum kasy.
      .
      W Polsce Obóz Koncentracyjny Stuthoff rozpoczął mordowaniu ludzi już 2-go września 1939 roku – czyli kiedy był zbudowany ?

     • „Niemcy pewnie weszli do Polski by bronić Żydów przed Polakami.” co??? Za dużo pijesz. Pisałem o Holokauście i ustawach norymberskich oraz ich pochodzeniu. Ile razy jeszcze mam to powtarzać?

     • Pierwsze w dyskusji misiaczku nieprzytomny – nie lubę cytować samego siebie, ale proszę bardzo:
      „Gdybyś znał historię, wiedziałbyś że „Got mit Uns” rozwijało się przy
      pełnym poparciu Watykanu, a ustawy norymberskie (od których zaczął się Holokaust) były dość wierną kopią zaleceń wydanych nieco wcześniej przez kościół katolicki.”

     • W zupełnie innym wątku – sam jesteś nieprzytomny.
      .
      Do tego ilość bzdur jakie Ci wykazałem jest miażdżąca Twoje wypociny wyrywane z kontekstu.

   • Nie pisz bzdur !
    .
    Doinformuj się co to była żydowska organizacja „13” – nazwa od adresu Leszno 13, która składała się z samych Żydów, a za niemieckie pieniądze w podziękowaniu za ratowanie Żydów specjalizowała się w zwalczaniu Polaków pomagającym Żydom.
    .
    Doinformuj się co to była żydowska organizacja Żagiew w podziękowaniu za ratowanie Żydów zajmująca się tropieniem kanałów przerzutowych pomocy do Getta i donoszeniem Niemcom na Polaków co przerzucali pomoc do Getta, bez której to pomocy Getto umarłoby głodem
    .
    Doinformuj się, jak żydowscy zarządcy JudenRatów sprzedawali swoich braci, rodziców i własne dzieci Żydów do obozów.
    .
    Doinformuj się jak Samuel Morel w podziękowaniu za ratowanie Żydów przejął w lutym 1945 roku oddział obozu Oświęcimia, zamienił boksy w piwnicy na psudo-stawy, gdzie ludzie stali nago w wodzie po pas do której też się załatwiali, żywił ich kromką chleba aż umierali z głodu i wycieńczenia bo nawet usiąść nie mogli. Doinformuj się jak pedofil Samuel Morel i jego banda gwałciła młode dziewczynki.
    .
    Doinformuj się jak Kościół Katolicki załatwiał lewe papiery z chrztu tylko po to by ratować Żydów.
    .
    A w zamian za to ratowanie Żydzi mordowali Polaków: chociażby przykładowo: Julia Brystiger, Helena Wolińska, Itp, itd

    • Po każdej stronie są takie przypadki – Polacy to naród wybrany, nie mordowali Żydów?

     Jak piszę o pochodzeniu Holokaustu a nie o późniejszych lokalnych wydarzaniach – to była wojna i każdy mordował każdego jeśli była taka potrzeba.

     • No coż w rodzinie miałem przypadki gdzie polak wydał niemcom innego polaka więc wiem co piszę, abajki i kłamstwa to ty pisesz i wiedz ze twoja ukochana wladza moze cie teraz za to skazac bo sobie wymyslili ustawe na to.

     • I takich przypadków było 0,001% czy 99,999% ? Rozliczano się z nimi czy nie ?
      Przestań oczerniać i pisać kłamstwa !
      .
      Poniżej Twojemu duchowemu bratu w kłamstwie @jegomac:disqus napisałem jak to za byle kradzież wódki czy śmietany byłą czapa.
      .
      .
      Pokaż mi gdzie w jakim narodzie była taka dyscyplina ?
      .
      Byli Niemcy ratujący Polaków, byli Ukraińcy. Pokaż mi Polaka uratowanego przez Żyda ?

     • Z tego co wiem czlowiek nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Był polakiem więc to Polak wydał Niemcom na śmierć (w pełni świadomie) polską i żydowską rodzinę. Inny przypadek od dziadka, to jegu jakiś wujek. Uciekł z obozu kokncentracyjnego i schował się u niego w domu (dziadek był wtedy 10 letnim dzieckiem). Po ucieczce zaczęto jego poszukiwania i do dziadka przyszła jakas policja Niemiecka i Polak który był też w tej Policji. Wujek ten ukrył się w węglu ale widac było jakiś sznurek od spodni. Niemcy zajrzeli w stertę węgla i puścili to okiem ale Polak musiał zacząć się wydzierać że tu jest, więc go wyciągnęli i pojechał z powrotem do obozu gdzie już mu się uciec nie udało drugi raz. Jak niemcy wychodzili to tylko powiedzieli że im wstyd że pracują z taką polską świnią (gdyż nie chcieli wydać człowieka na śmierć). Więc nie pisz że takich przypadków nie było, bo to kłamstwo. I takich ludzi nie nazwał bym bochaterami. Generalnie w każdym środowisku są ludzie dobrzy i źli i pisanie że polacy byli bohaterscy jest nieprawdą, tak samo jak pisanie że byli źli. Po prostu byli ludzie któży mordowali innych i tacy któży ich ratowali. Ja obstawiam że ty w czasie wojny byłbyś takim wydającym żydów bo to dla ciebie zło tego świata mimo że nie znasz ludzi a jesteś zwykłym rasistą nienawidzącym za pochodzenie.

     • Znowu bredzisz!

      Tłumacze i objaśniam:
      Szmalcownictwo u Polaków to pojedyncze osoby, które były zabijane jak tylko się wydało. Polska Podziemna wydawała wyrok śmierci nawet za kradzież wódki i śmietany.
      .
      Pokaż mi taką dyscyplinę w jakimkolwiek innym narodzie !
      .
      .
      Niemcy mordowali Polaków – a jednak są przypadki, gdzie Niemiec uratował Polaka.
      Ukraińcy mordowali Polaków – a jednak są przypadki, gdzie Ukrainiec uratował Polaka.
      Żydzi mordowali Polaków ! Pokaż mi choć jednego Polaka uratowanego przez Żyda !
      .
      Co więcej – weź choćby Katyń – rosyjskie nazwiska oprawców – a jaka narodowość ? Czy udało się już znaleźć choć jednego Rosjanina czy nadal statystyka pokazuje, że 100% oprawców to Żydzi w rosyjskich mundurach ?

      Pomyśl przez chwilę czemu Niemcy od razu ujawnili Katyń !
      .
      .
      Po Wojnie cała Żydo-Komuna nadal hurtowo mordowała Polaków i oszczerstwa przeciwko Polakom. Na samej „Łączce” do dziś nie mogą znaleźć ponad 100.000 ciał zamordowanych przez bezpiekę – PRLowscy funkcjonariusze UB / SB narodowości żydowskiej.

      .
      .
      Doucz się i nie bredź !

     • No cóż ja bym polaka wydajacego rodzine żydowską i polska ich ukrywajaca za świnię nie nazwal bohaterem. Ale skoro dla ciebie mordercy to bohaterowie.

   • Taaaa peeeewnie,katolicyzm winien mordowania żydów… Owszem – KRK niestety pomagał nazistom uciekać a w przypadku Chorwackim to można mówić,że nawet brał udział w zbrodniach chorwackich faszystów (ale nie na żydach tylko na prawosławnych),ale wbrew pozorom księża,zakonnice i nawet wyklinany od faszystów Pius XII żydów jednak ratował.

    Co zaś do samych żydów – dla nich normalne było wydać własnych rodaków w tym dzieci do komór gazowych.Sobie poczytaj o Judenratach czy Chaimie Rumakowskim.Dla nich normalne było brać udział w zbrodniach komunistycznych w tym zbrodni katyńskiej i mordowaniu żołnierzy wyklętych,dla nich normalne jest dzisiaj mordowanie Palestyńczyków w gettcie gazy czy wspieranie terrorystów z ISIS.

    Już nie mówiąc o ustawie 477 która niestety przeszła w USA – tym dążeniu do przejęcia ekonomicznego (obrabowania) Polski już oficjalnie.I tak.Żydzi ukrzyżowali Jezusa, żydzi są nacją faszystów uważających się za „naród wybrany” (hitlerowcy za „rasę panów” – właściwie to to samo !),żydzi od wieków byli lichwiarzami i handlarzami niewolników,w Polsce prowadzili karczmy gdzie rozpijali zniewolonych przez szlachtę chłopów i byli uprzywilejowani przez wieki,dziś wobec Polski i wobec chrześcijan a nawet swych semickich arabskich sąsiadów przyjaźni też nie są – więc daruj Pan sobie gadkę o biednych pokrzywdzonych żydach.Tak jestem antysemitą,bo mnie i innych osób znających o nich prawdę nie lubią żydzi.

 5. A to przypadkiem z samej treści pełnego nagrania nie wynika, że o. Rydzyk żartował sobie na wizji, a wszyscy łyknęli to jak wygłodniałe pelikany?

  • Cały ten film jest pocięty i ładnie zmontowany.
   Polecam obejrzeć oryginał zanim przelejemy falę hejtu. I nie bronię tutaj nikogo, nie oceniam zachowania samego „duchownego”, tylko ubolewam nad tym jak łatwo tłum daje się manipulować takimi newsami, które mają niewielkie pokrycie w rzeczywistości.

 6. To nie skarbówka rozliczy. Rozliczy to Bóg. Rozliczy z ilości osób które odeszły z kościoła przez pychę i kłamstwa duchownych.

   • Taki sam jak (twój?) żydowski.Ale to wynika z faktu,że sprawiedliwej kary/zemsty niektórzy nie potrafią pogodzić z przebaczeniem czy litością. Trójca święta to też paradoks – 1 bóg a w 3 osobach. Gdybym był antychrześcijańskim heretykiem bym prostacko powiedział,że Bóg cierpi na roztrojenie jaźni,ale te rzeczy można łatwo pogodzić jeśli założyć że Bóg może być i taki i taki i to całkiem normalne (!!!)

    Że nonsens ?
    No światło jakoś w fizyce może być i cząstką i falą choć to też nie jest intuicyjne a dla ludzi wręcz wydaje się sprzeczne. Tak samo jest z Bogiem.My po prostu tego jego połączenia sprawiedliwości i przebaczenia nie potrafimy ogarnąć.

 7. Co się dziwić łojcu w Polsce nawet pedofilia jest legalna którego klera skazano za pedofilię w nagrodę dają mu inną parafię i sprawy nie ma przez to że wiejskie sznury wypuścili do miasta a ich miejsce jest na roli przy gnoju

 8. To jest ojciec ,świnia robi z ludzi głupców i śmieje się w twarz taki to ojciec duchowny ,bredzi co mu ślina na jęzor przyniesie geriateyk antychryst.

  • Do Kościoła chodzisz dla Boga a nie dla – jak to nazwałeś – „pojebów”.
   .
   To jakbyś powiedział, że nie kupisz chleba w supermarkecie bo bezdomni przychodzą tam od razu zjeść kawałek chleba bez płacenia a resztę rzucają na ziemię.

 9. Prosba do kościoła i najwyższych jego – zacznijcie robić to do czego jesteście powołani, a nie zajmujecie się biznesem. Może co niektórzy wrócą do Was i ja także jeżeli weźniecie się za to za co powinniście się wziąć od dawien dawna.

   • Zaprawdę powiadam ci ( XD ) – prędzej słoń przejdzie przez ucho igły (bo igielne to na pustyni i wielbłądowi może się udać przez nie przejść, tak samo jak bogatemu może się udać trafienie do królestwa niebieskiego). Biskupi i nawrócenie ?

    „Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. ” (1Tm, 3.2-7)

    Ojciec Pio widział podobno piekło i mówił,że jest wybrukowane piuskami księży…

 10. Proszę zatem zauważyć, że najlepszą drogą do walki z miejskimi legendami czy fake newsami jest publikacja prawdy. Czy toruński bonzo opublikował kiedyś jakiś raport odnośnie stanu posiadania swojej fundacji i innych projektów? Czy pojawiła się kiedykolwiek publicznie sygnowana przez niego informacja, co stało się z pieniędzmi z nielegalnej zbiórki na rzecz ofiar pożaru? A kiedy wybuchł skandal, kiedy PiS dosypywał publiczne pieniądze na rozwój projektów geotermalnych lub Rydzyk publicznie narzekał, że ma za mało kasy ze zleceń od Skarbu Państwa – czy jego media opublikowały jakieś tłumaczenie? O ile się nie mylę, nie.
  Linia obrony z reguły wygląda wtedy tak: udajemy, że nie ma tematu, a jak już ktoś zapyta wprost to wtedy hehe, jakie pieniądze, a w ogóle kto pyta ten wróg Polski i syn szatana. Ta strategia powoduje, że wyznawcy ojca Rydzyka jeszcze mocniej go wyznają i jeszcze mocniej umacniają się w przekonaniu, że świat toczą spiski, a Radio Maryja i media zakonnika to ostatni bastion walki z nieprawością. Natomiast ci, którzy w intencje Tadka wątpią, po takich akcjach wątpią jeszcze bardziej. Grunt pod kolejne newsy o niezmierzonych bogactwach czy niesamowitych wpływach jest świetnie przygotowany przez samego zainteresowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *