Mężczyzna czuł się prześladowany przez Kamila Bednarka, który za często pojawiał się w reklamie Play

Gorące tematy Na wesoło Zakupy dołącz do dyskusji (126) 16.06.2018
Mężczyzna czuł się prześladowany przez Kamila Bednarka, który za często pojawiał się w reklamie Play

Udostępnij

Jerzy Wilczek

Ale żeby nie były zbyt normalnie, a skargi do Komisji Etyki Reklamy nie urosły w normalną rubrykę z poważnymi problemami, w roli czerwcowego „Michałka” w świecie reklamy wystąpił Kamil Bednarek z reklamy Play. 

Ale żeby nie były zbyt normalnie, a skargi do Komisji Etyki Reklamy nie urosły w normalną rubrykę z poważnymi problemami, w roli czerwcowego „Michałka” w świecie reklamy wystąpił Kamil Bednarek z reklamy Play.

Pewien jegomość stwierdził, że natężenie reklam operatora komórkowego Play wraz z popularnym wykonawcą muzyki rozrywkowej jest za duża. Z tego też względu postanowił złożyć skargę do Komisji Etyki Reklamy o następującej treści:

„Reklama z udziałem celebryty kamila bednarka. Reklama puszczana w każdym kolejnym paśmie reklamowym już od około tygodnia czasem nawet dwa razy w jednym paśmie, na pewno na stacji TTV. Wysoka częstotliwość emisji sprawia że czuję się nękany i prześladowany, a coraz większy wzrost ciśnienia po kolejnym odsłuchaniu może przynieść negatywne skutki dla mojego zdrowia” – pisownia oryginalna

O co można zapytać Robertę Mateję, który na skoczni narciarskiej w Planicy skoczył 60 metrów?

Arbiter referent po zapewne dłuższym namyśle wniósł o uznanie reklamy za sprzeczną z dobrymi obyczajami (art. 2 ust. 1 Kodeksu Etyki Reklamy) oraz zarzucił, że reklama nie była prowadzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej oraz zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji.

Komisja Etyki Reklamy postawiona przed tak trudnym wyborem nie dopatrzyła się naruszenia zasad etyki reklamy, choć zespół orzekający mimo wszystko uczulił reklamodawców na zachowanie wzmożonej uwagi przy planowaniu kampanii w mediach, gdyż zbyt często powtarzające się reklamy mogą być odbierane przez konsumentów jako uciążliwe.

Zdanie „Czuję się nękany i prześladowany, a coraz większy wzrost ciśnienia po kolejnym odsłuchaniu może przynieść negatywne skutki dla mojego zdrowia” pozwala podejrzewać, że w tym wypadku mieliśmy do czynienia z trollem lub osobą nie do końca poważną lub wręcz delikatnie… no, wiecie.

Tym niemniej chyba wszyscy potrafimy zrozumieć co jegomość miał na myśli…

126 odpowiedzi na “Mężczyzna czuł się prześladowany przez Kamila Bednarka, który za często pojawiał się w reklamie Play”

  1. Ogólnie reklamy Play są cholernie nękające ostatnio. Gdzie rodzinka nie przełączy TV (mi osobiście nie nudzi się w życiu na tyle żeby spędzać czas na oglądaniu reklam przerywanych programami) to co chwila jest reklama tego operatora…

  2. Ja się czuje prześladowany przez R. Lewandowskiego. Wszystko jedno jaki portal z wiadomościami otworze – z miejsca atakują mnie minimum trzy facjaty Lewego. Wychodzę do galerii, znowu on, na wystawach, plakatach, billboard, wszędzie. Telewizora od dawna nie włączam.

  3. I tak to nic w porównaniu z reklamami lekarstw, albo suplementów diety. W radiu to samo co opisuje skarżący się w artykule. 5min reklam i jedna ta sama leci 3 razy w międzyczasie.

  4. Najbardziej ośmieszające reklamowany produkt, są wg mnie, reklamy z „ekspertami i specjalistami” z danej branży. Są to aktorzy-amatorzy z portfolio agencji reklamowych. I tak np. ta sama Pani w jednej reklamie jest gospodynią domową testującą kapsułki do prania, w innej lekarzem stomatologiem polecającą pastę do zębów, a jeszcze innej ma panaceum na ból brzucha lub urazy sportowe.
    Bank oklepanych twarzy jest wręcz antyreklamą.

  5. Jednak brak telewizji od ponad 10 jest super. Tylko strumieniowanie z Netflix lub HBO + Youtube. Autentycznie w ogóle nie wiem o co chodzi ;) Jak już widzę jakąś reklamę to jest ona super spersonalizowana pode mnie i jest dla mnie informacją handlową z której chętnie korzystam.

  6. „Czuję się nękany i prześladowany, a coraz większy wzrost ciśnienia po kolejnym odsłuchaniu może przynieść negatywne skutki dla mojego zdrowia” , mnie to zdanie wydaje się jak najbardziej na miejscu. Ja na przykład czuje zażenowanie i niesmak za każdym jak widzę rodzinkę pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *