Antyszczepionkowcy zaczną wreszcie płacić za bzdury, które opowiadają

Gorące tematy Zdrowie dołącz do dyskusji (4230) 16.04.2018
Antyszczepionkowcy zaczną wreszcie płacić za bzdury, które opowiadają

Emilia Wyciślak

Koniec z krucjatą antyszczepionkowców przeciwko polskim lekarzom? Doktor Dawid Ciemięga nie wytrzymał i postanowił skierować sprawę do sądu po tym, jak stoczył bardzo trudny bój z hejterami w internecie. I bardzo dobrze.

Wojnę antyszczepionkowców (których, prawdę mówiąc powinniśmy nazywać po imieniu – proepidemikami) z doktorem Dawidem Ciemięgą można było od pewnego czasu obserwować w polskim internecie. Lekarz ten prowadził bardzo skrupulatny bój o uświadomienie społeczeństwa na temat szczepionek, poparła go zresztą większość jego kolegów i koleżanek po fachu, Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej, a także Główny Inspektor Sanitarny, Marek Posobkiewicz. Ciemięga cierpliwie odpowiadał na pytania, pisał o alergiach, a nawet dementował pogłoski, o tym, że aplikator do wysysania kataru podłączony do odkurzacza może wyssać dziecku mózg. Miał on nieskończone pokłady wyrozumiałości dla zlęknionych rodziców i chętnie z nimi rozmawiał.

Niestety, nie ma takiego dobrego uczynku, który nie zostałby odpowiednio ukarany.

Ktoś pomyślałby, że rozsądnie myślący, dorosły człowiek nie będzie wierzył słowom jakichś przypadkowych krzykaczy w internecie. Pobożne życzenia. Doktor Ciemięga musiał stoczyć dość nierówną bitwę z „Tyskim Zrzeszeniem Mam i Ojców”, które zaczęło szkalować go w sieci i wystawiać mu negatywne komentarze (i to mimo tego, że nigdy u niego nie byli). Lekarz broni nie złożył – teraz będzie walczył w sądzie z dziewięcioma przedstawicielami osławionego STOP NOP i domagać się od nich, żeby wpłacili pieniądze na hospicjum dziecięce.

Antyszczepionkowcy atakują lekarza

Dla tych, którzy nie wiedzą – STOP NOP to grupa, która powzięła sobie za cel doprowadzić do nieszczepienia dzieci. Ich zdaniem szczepionki powodują różnego rodzaju powikłania, między innymi są odpowiedzialne za spektrum autyzmu. Dlaczego? Pierwsze objawy tego zaburzenia są sprzęgnięte czasowo z pierwszymi szczepieniami. Wniosek? Wina szczepionek! Podczas, gdy wielkie głowy świata medycyny zastanawiają się nad tym, co powoduje zespół Kannera, całe grono przypadkowych ludzi z internetu bez żadnego wykształcenia kierunkowego ma już swoją hipotezę i będzie ją forsować, nawet kosztem zdrowego rozsądku. Antyszczepionkowcy często przypominają pod tym względem rodzaj bakterii: namnażają się bez opamiętania, atakują osłabioną tkankę społeczeństwa, a na dodatek ich działania mogą prowadzić do czyjejś śmierci.

Doktor Ciemięga dostaje na wszystkich frontach. Za to, że namawia do szczepień, za to, że studiował prywatnie, za to, że krytykuje homeopatię i medycynę alternatywną. Antyszczepionkowcy, którzy dotychczas walczyli raczej z wrogiem ideowym, Mrocznym Władcą Ciemności („Big Pharmą”), znaleźli sobie kogoś, kogo można wykańczać z imienia oraz nazwiska. W całej tej radosnej zbieraninie antyszczepionkowców znalazł się nawet pan Jerzy, znany chyba wszystkim ze swoich poglądów o tym, że witamina C jest prawdziwym panaceum. Jego wyznawcy wyzywali Ciemięgę od morderców, ludobójców, pseudodoktorów, pisząc, że ma krew na rękach i generalnie można odnieść wrażenie, że ktoś tu dzisiaj nie zażył swojej dawki fermentującej w świetle księżyca wątroby wilka. Mój ulubiony komentarz na temat szczepionek brzmiał: „POLSKA TO NIE KRAJ DEMOGRAFICZNY PRZYMUS TO NIE DEMOKRACJA” (pisownia oryginalna).

Na Zachodzie już walczą

Oczywiście, panu doktorowi Ciemiędze w pewnym momencie puściły nieco nerwy i nazwał antyszczepionkowców idiotami. Za chwilę zagrozili zbiorowym pozwem za obrazę. Lekarz bardzo dowcipnie ich „przeprosił” i chyba nic nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym czasie miał tłumaczyć się przed sądem. Zresztą, jak już ustaliliśmy, na razie to on pozywa ich.

Jeśli Dawid Ciemięga sprawę wygra, będzie to bardzo dobry znak dla medycyny i zdrowego rozsądku. Zresztą, w całym cywilizowanym świecie proepidemicy przegrywają na wielu frontach – niech przykładem będzie chociaż sprawa weganki, która nie chciała szczepić dziecka, a którą zmusił do tego sąd w Wielkiej Brytanii (nie był to zresztą tam pierwszy taki przypadek). Inna matka – z Michigan – odmówiła szczepienia swojego syna, toteż została skazana na karę więzienia. Pozostaje trzymać kciuki za to, że i w Polsce pogoni się precz wszystkich propagujących antynaukowe bzdury.

Profil doktora Ciemięgi można obserwować w tym miejscu.

4 230 odpowiedzi na “Antyszczepionkowcy zaczną wreszcie płacić za bzdury, które opowiadają”

  • Co za bzdura !!! Ludzie przecież ktoś tu przytulil niezły grosz za napisanie tego artykułu. Mój syn nie był szczepiony, ma 6 lat i jest okazem zdrowia. Córkę 3 letnią gnoje zaszczepili i są teraz co chwilę z jej zdrowiem problemy. Z innej beczki – nadal wcierasz i pryskasz sobie pod pachy dezodorantami z aluminium ? O tym też się nie mówi głośno. Pewnie znajdzie się za chwile ktoś kto weźmie łapówkę za napisanie i o tym, że aluminium w dezodorantach nie ma a jest. Lekarze niemal wszyscy, to zwykli sprzedawcy leków a nie ludzie, którzy mają nam pomagać. Mają w dupie nas i nasze zdrowie. Ile kasy dostają na realizowanie programów ? Rzuć okiem jakimi furami jeżdżą, za marną pensje ? Chyba nie.

     • nieszczepenia jak Pan pisze mają wpływ na rozfój musku. Powodujom sze ón siem rozfija zdadystytsznie lepiej.

   • Związki aluminium w dezodorantach be, ale już w folii do pieczenia cacy? A co powiesz na ziemię i glinę? A sztućce, garnki, puszki, obudowy telefonów i laptopów i pierdyliard innych rzeczy w których ten pierwiastek występuje? Wszędzie jest ok, ale w dezodorantach to paaaaaaaaanie, spizeg bikfarmy!

    • Związki aluminium są niestety wszędzie, a jakbyś nie wiedział to aluminium już dawno zostało uznane za szkodliwe. Dlaczego zakazano używania aluminiowych garnków?

    • Folia do pieczenia jest szkodliwa o tym wiadomo od dawna , a aluminium w dezodorancie psikasz na skórę i wnika przez to do organizmu. A Ty tutaj laptopa porownujwsz.. .. pomyśl trochę.

    • Związki aluminium są be. Zarówno w dezodorantach jak i całej stercie innych rzeczy o których Pan mówi Panie Sebastianie. Folia do pieczenia z aluminium to szczyt głupoty. A co do reszty to uściślijmy: wodorotlenek sodu zmieszany z kwasem solnym jemy codziennie prawda? NaCl się nazywa. To samo jest z ziemią i gliną czyli wystepującymi tam glinokrzemianami. Rtęć z termometra mozna wypić. Co prawda to szczyt głupoty ale zostanie wywalona z organizmu. Zeżre Pan (pardon moi, skonsumuje) śledzika, to ma Pan w organiźmie metylortęć która jednak zostanie wchłonięta w 2%, takie badania robiono na makakach. Ale jeśli niedokształcony młody człowiek taki jak pan, dr. Miernota wstrzyknie związek zawierający taki dajmy na to thiomersal lub inny adjuwant w krwiobieg dziecka zanim wykształci sie bariera krew mózg, to przedostanie się to do mózgu prawie w całości. A co tam będzie robił? Wstrzyknij Pan to sobie w łeb w ilości wagowej odpowiadającej wadze niemowlęcia. Przekona się Pan.

   • Bardzo nie lubię takich zwrotów, ale niestety jesteś po prostu ograniczony umysłowo.
    Lekarze, którzy wożą się mega brykami to wysokiej klasy specjaliści.
    Moja mama przez ok 25 lat pracy zarabiała w przychodni jako lekarz pierwszego kontaktu i specjalista medycyny pracy ok. 1600 zł na rękę (praca 6h dziennie), ok 1000 – 1500zł wyciągała z dyżurów w punkcie ambulatoryjnym.
    Dopiero jakieś 8 lat przed śmiercią, po dobiciu prawie do 50 roku życia zaczęła zarabiać ok 5k – 6k na rękę jako kierownik przychodni przy zakładach automotive + ok. 2k za dyżury.
    W życiu miała 3 auta (nowe): seicento, panda i Bravo (którym do dzisiaj jeżdżę).
    Jeżeli tak bardzo nie ufasz lekarzom to droga wolna – tylko nie korzystaj ze szpitali i nie blokuj do nich kolejek innym.

    • Słowem, miał Pan uczciwą mamę! Znajomy lekarz który zrezygnował ze szczepień mówi że jest kilkanaście tysięcy zł w plecy bo nie sczepi.

     • Mama (w przychodni) miała ciągłe wizyty przedstawicieli farmaceutycznych, były prezenty (garnki, małe agd, słodycze itp) i namawianie na produkty firmy X. Były wyjazdy na konferencje (wbrew obiegowej opinii wartościowe są takie szkolenia) po których były ‚bogate’ kolacje i drogie hotele (jak na standardy przeciętnej osoby). I na powyższym się kończy ‚przekupywanie’ bo czy po takim zlocie mama zapisywała lek X czy lek Y na daną chorobę to już nie jest kontrolowane. Nawet jakby zapisała każdemu pacjentowi na przeziębienie antybiotyk firmy X w liczbie kilkuset miesięcznie to nie byłoby z tego kasy, nie ma prowizji. Informacja o tym lekarzu to albo bujda, albo proszę o jakiś wiarygodny dowód.

     • Tak, to na pewno. O jaki adres i jaki załącznik chodzi? Darmowych miejsc do hostowania plików w sieci jest bardzo wiele.

     • udostępnianie danych osobowych i poufnych dokumentów. Dobre. Spotkajmy się i pan to sobie obejrzy.

     • Proszę anonimizować wszelkie dane albo wysłać do Bezprawnika aby mogli to obejrzeć i ocenić jako ludzie znający się na prawie. Ja jestem z wykształcenia informatykiem. Jeśli te dane są prawdziwe i potwierdzają korupcję/szkodliwość/spisek to proszę wnieść zawiadomienie do prokuratury. Chce się pan spotkać? Pracuję w centrum katowic, biurowce przy stacji BP na ul. Francuskiej.

     • i to mi się podoba! Dziękuje Panu. Spotkamy się gdy tylko przylecę do Polski następnym razem.

   • Ja byłem szczepiony i chorowałem bardzo dużo. Bardzo… Mój brat 2 lata młodszy również był szczepiony i nie chorował. Różnica wieku jedynie dwa lata. Szczepienia w latach ’90.

    No tak… ale łatwiej wszystko zrzucić na szczepionki zamiast po prostu zastanowić się, czy czasami córka nie ma po prostu większych predyspozycji do chorób.. no sorry – są ludzie bardziej i mniej odporni na różnego rodzaju choroby, również dziedziczone.

    • to się w nowomowie nazywa koincydencja. Proszę na badania statstyczne spojrzeć. Wie Pan, statystyka to takie małe kuku gdzie mamy więcej niż 11 badanych..

     • no jasne, statystyki :D U mnie w szkole, na wsi na kilka set uczniów byli szczepieni wszyscy. Nikt nie choruje z moich znajomych. To dość dobra statystyka, prawda?

     • I to jaka! Też znałem jedną taka która na wsi ze wszystkimi się przespała i trypra nie złapała. Co nie znaczy że ladacznice nie są w gdupie podwyższonego ryzyka. Znasz Pan takie powiedzenie że nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedostatecznie przebadani? To takie powiedzonko dla młodych studentów medycyny na uniwersytetach medycznych. To samo jest pewnie z tymi dziećmi.

     • ale ty masz jedną laske któ®a spała ze wszystkimi i nie złapała. 90 innych złapały.

      Ja mam setki ludzi którzy brali kilka / kilkanaście szczepionek i są zdrowi. Widzisz różnice?

     • Załóżmy, że te dane są prawdziwe i w związku z tym nie szczepimy dzieci. Rozumiem, że antyszczepionkowcy godzą się na to, że dzieci będą umierać albo będą kalekami po np. haine medina? Pan wybaczy ale jeśli ktoś woli ryzykować życiem czy zdrowiem dziecka w obawie przed alergią , opryszczką to jest durniem.

     • Gadacie o dwóch różnych sprawach o idei szczepionki . I o tym co nam koncerny oferują w tej masie wstrzykiwanej obok osłabionego wirusa czy bakterii czy części z nich

   • zgadzam sie z Toba, 100%. po zaszczepieniu wiecej niz 63% dostaja ogromne sumt pieniedzy. ogladalam program Truth about Vacinnation. Prawda o szczepionkach. I tu wlasnie o tym mowili. 1.300.000 dolarow.farmacja wyplacila . Dlatedo lekarze pchaja do szczepien. a to ze politycy tez dostaja pozadne sumki to wiadomo od dawna.

   • Antyszczepionkowcy studiowali oczywiscie medycynę w internecie. Dlatego tacy mądrzy. Łykną każdą bzdurę, ktora potwierdza ich tezy. Nie szczepcie. Stworzcie sobie swój Raj. Jedzcie tylko dary Ziemi. Tylko trzymajcie swoje nieszczepione dzieci z daleka od naszch- zaszczepionych.

 1. Największy problem jest w tym, że również niektórzy lekarze sieją tymi antyszczepionkowymi idiotyzmami. Inni lekarze dopisują do specjalności „homeopata”. Doktorowie nauk medycznych, my ass.
  Póki taki szamanizm nie będzie oznaczał zawieszenia dyplomu, będzie coraz gorzej, bo zachęty finansowe od firm sprzedających wodę i nadzieję za grube pieniądze nadal będą „przekonywać” lekarzy.

  • Zawsze znajdzie się kanalia która zechce zarobić na jakimś trendzie i naciąganiu naiwniaków czy to w postaci książek o UFO, czy broszurek antyszepionkowców

  • Całe szczęście że tacy uczciwi lekarze jeszcze istnieją. Idiotyzmy to Pan wypisuje. Prosze się pouczyć najpierw.

  • Większość tego czym dysponuje medycyna to szamanizm :)
   „Szacuje się, że tylko od 10 do 20 % wszystkich procedur medycznych, obecnie stosowanych w praktykach lekarskich, okazało się skuteczne w badaniach z grupą kontrolną.” – Dr Kerr L. White, Assessing the Efficacy and Safety of Medical Technologies. Sierpień 1978. Office of Technology Assessment (OTA)
   http:// www. princeton. edu/~ota/disk3/1978/7805_n. html

   „Tylko około 15% interwencji medycznych jest poparte solidnymi dowodami… Po części dlatego, bo tylko 1% artykułów w czasopismach medycznych jest faktycznie naukowych i częściowo dlatego, bo wiele kuracji w ogóle nie zostało sprawdzonych.” – Where is the wisdom…? Dr Richard Smith, Redaktor, BMJ. 1991 Oct 5; 303(6806): 798–799.
   https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pmc/articles/PMC1671173/

 2. Skoro negują zdobycze współczesnej medycyny czym niewątpliwie są szczepionki , to dlaczego przychodzą rodzić do szpitala , przecież mogą w domu , w ogrodzie w lesie itd…

  • Często ludzie widząc nieskuteczność medycyny, bo w wielu miejscach jest ona nieskuteczna, automatycznie wietrzą spiski.
   Nie rozumieją, że większości chorób, zwłaszcza genetycznych, po prostu nie da się wyleczyć.
   W naturze słabe genetycznie jednostki po prostu giną, a współczesna medycyna stara się je leczyć, co działa jednak jedynie objawowo.

   To, że czegoś się nie da, nie idzie, nie wychodzi, nie znaczy, że za czymś stoi spisek.

    • Mi np. wyleczyli arytmie serca, już nie ważne czym spowodowaną. Przepukliny? Potrafią wyleczyć ludzi po wypadkach?

     Ludzie to by chcieli aby medycyna już ingerowała w DNA i leczyła ze wszystkiego… no tak się nie da ;)

     • Ma Pan rację Forti! Jest bardzo dużo schorzeń ratowanych interwencyjnie. Wie Pan, w sumie chodzi o to że nic nie jest czarno białe: ani antyszczepionkowcy be, bo w wielu punktach mają rację, ani też lekarze często nie wiedzący p przyczynach wielu chorób. Ale skąd mają wiedzieć gdy wszystkie wydawnictwa medyczne należą do przemysłu farmaceutycznego?

     • Podczas operacji ludzie umierają. Z powodu złych podanych leków również. Uczulenia itp. Organizm potrafi różnie zareagować na szczepionki – one nie są bez wad. Potrafią mieć skutki uboczne.

      Jednak weźmy czystą statystyke… ile ludzi w Polsce jest szczepiona? Ilu ludzi po ów szczepieniach zachorowało? Ja nie znam nikogo, kto po sczepionkach by chorował. Znam za to masę ludzi zdrowych – ze szkół, gdy całymi klasami chodziliśmy na szczepienia, czy ludzie na ulicy których mijamy.

      Może faktycznie szczepionki komuś zaszkodziły. Tak samo jak dziecko może się zadławić podczas jedzenia lub przekręcić na brzuch w trakcie snu i udusić (miałem w rodzinie taki przypadek). Czy to oznacza, że dzieci nie powinny jeść i spać? No kurcze…

     • Ile? A o jakie choroby poszczepienne pytasz? Znasz kogoś z astmą?
      Przeprowadzono badanie z udziałem ludzi, które potwierdza wyniki badań na myszach. Tytuł badania to:
      Delay in diphtheria, pertussis, tetanus vaccination is associated with a reduced risk of childhood asthma
      http:// www. jacionline. org/article/S0091-6749(07)02379-2/pdf

      Zbadano w nim 11.531 dzieci, które otrzymały co najmniej 4 dawki szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi. Stan ich zdrowia został następnie oceniony, gdy miały siedem lat pod kątem zachorowań na astmę. Naukowcy chcieli w tym badaniu sprawdzić termin podania szczepionek i to, czy była jakaś różnica w rozwoju astmy, jeśli szczepionki zostały podane na czas w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy podano je później.
      Ustalono, że późniejsze podanie szczepionek spowodowało znaczącą różnicę. W przypadku, gdy pierwszą dawkę szczepionki DTP podano na czas, wskaźnik zachorowań na astmę wyniósł 13,8%. Jednak jeżeli dziecko otrzymało ją najwcześniej w wieku czterech miesięcy, wskaźnik ten obniżył się o ponad połowę – do 5,9%. W sytuacji, kiedy druga dawka szczepionki DTP została podana później, również możemy zaobserwować spadek z 13,5% do 6,8%. Naukowcy stwierdzili, że gdyby wszystkie trzy dawki zostały podane z opóźnieniem, prawdopodobieństwo zachorowania na astmę zmniejszyłoby się o 60%, a to z kolei przywodzi mnie do postawienia pytania co by się stało, gdyby nie podano żadnej z tych dawek.

      W poniższym badaniu z 2014 roku badacze opisują jak zastosowali wodorotlenek glinu łącznie z bakterią krztuśca i eksponowali szczury podając im doustnie alergeny aby wytworzyć u nich alergie pokarmowe:
      „Szczury Brown Norway uczulano na ekstrakty białkowe (RuBisCO, jabłko, soję, orzech ziemny, groszek ogrodowy) lub albuminę jaja kurzego (OVA) w połączeniu z bakterią Bordetella pertussis i wodorotlenkiem glinu, poprzez doustne prowokowanie… Model ten naśladuje kluczowe cechy alergii pokarmowych i ułatwia badanie alergenności alergenów w badaniach in vivo nad składem pokarmu lub nową żywnością [jak np. GMO].” – Development of an Animal Model to Evaluate the Allergenicity of Food Allergens; Int Arch Allergy Immunol. 2014;164(2):89-96.
      https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/24903216

      W poniższych publikacjach autorzy opisują jak tworzyli zwierzęce modele astmy przez łączenie wodorotlenku glinu z białkiem jajka:
      „Aby wytworzyć model ostrej astmy, myszy BALB/c uczulano albuminą jaja kurzego (OVA) i wodorotlenkiem glinu, a następnie wzmacniano albuminą jaja kurzego (OVA).” – Comparative study of Korean White Ginseng and Korean Red Ginseng on efficacies of OVA-induced asthma model in mice; J Ginseng Res. 2015 Jan;39(1):38-45.
      https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/25535475

      „Staramy się określić wpływ AcCystatyny na indukowany przez wodorotlenek glinu i albuminę jaja kurzego Al[OH]3/OVA) szczurzy model astmy.” – AcCystatin, an immunoregulatory molecule from Angiostrongylus cantonensis, ameliorates the asthmatic response in an aluminium hydroxide/ovalbumin-induced rat model of asthma; Parasitol Res. 2015 Feb;114(2):613-24.
      https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/25399816

     • To szczep się co roku twój wybór nie zmuszaj do tego innych ! Każdy niech ma wolną wolę . Moje dzieci to ja decyduję a nie państwo !

   • Ach oczyfiście Dionizy! Taki Pan jest pewien? Ciekawe czemu co jakiś czas hordy naukowców podglądają w różnych miejscach świata ludy pierwotne patrząc czy czasem nie potrafią czegoś, co oni bardzo, bardzo chceili by opatentować. Wie pan ilejest patentów na takie szamaństwo jak shilajit zbierane patykiem z rozpadlin skalnych? 280. Przy czym 140 patentów w ostatnim roku. Ręce opadają kiedy się czyta wypociny takich młodziaków o tym samym IQ co ich waga. Proszę zacząć czytać. Ale nie świat nauki tylko materiały żródłowe. Albo po prostu: zamknąć paszczękę tak, by świat stał się lepszy.

   • Szczepionki idealnie się nadają do osłabiania genetycznego populacji i jak twierdzisz, niemożności póxniejszego leczenia, ale to już bardziej z racji tego, że panuje powszechna niewiedza z realnych skutków szczepień, w tym wypadku w kontekście ich wpływu na genetyke.
    Dr Orntoft i dr Aaby zdecydowali się zbadać co stanie się w strukturze genetycznej leukocytów dziewcząt po przyjęciu szczepionki. Tytuł badania to: Leukocyte transcript alterations in West-African girls following a booster vaccination with diphtheria-tetanus-pertussis vaccine.
    https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/23668887

    W 2013 roku zaszczepił 8 dziewcząt pełnokomórkową szczepionką DPT, a następnie przyjrzał się temu, które geny zostały epigenetycznie włączone lub wyłączone czy też w jakikolwiek sposób odczuły działanie szczepionki. Kilka skutków jakie zauwazyli to, włączone zostały geny powodujące zaburzenia genetyczne. Śmierć komórki [apoptoza], jak chcemy raka wytworzyć to brak apooptozy komórkowej jest niezbędny. Szczepionka na robiła dziadostwa w genach zwiazanymi z chorobami układu pokarmowego, zaburzeń rozwoju, metabolizmem, chorobami układu krążenia, chorobami immunologicznymi, zaburzeniami tkanki łącznej, produkcji energii i sygnalizacji komórkowej. To są naprawdę niezłe genetyczne osiągniecia, których w ogóle sie nie bada przed wprowadzeniem szczepionki, a po jej wprowadzeniu, prawie nikt nie uznaje takich jaj za efekty uboczne, no bo po co? No nie?
    Zaburzenia w tych genach nie oznaczają, że wszystkie te dziewczyny zachorują na wszystkie te choroby, bo autorzy badania nie obserwowali ich wystarczająco długo, aby sprawdzić czy zachorowały, ale wiemy, że szczepionka miała wpływ na geny tych dziewcząt.

    W 2008 roku szwedzki naukowiec Lahdenpera udowodnił, że ustalenia doktora Orntofta są prawdziwe dla DTaP, szczepionki, którą stosujemy obecnie, jak również dla DPT. Tytuł badania to:
    Kinetics of asthma- and allergy-associated immune response gene expression in peripheral blood mononuclear cells from vaccinated infants after in vitro re-stimulation with vaccine antigen.
    https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/18336961
    Jest to badanie na ludziach. Wykorzystali pięcioro niemowląt. Były regularnie szczepione zgodnie z kalendarzem szczepień w wieku trzech i pięciu miesięcy, a potem w wieku sześciu miesięcy pobrano im krew.
    Następnie komórki pobranej krwi były stymulowane toksyną krztuścową, która jest składnikiem szczepionek DPT. Zaobserwowano następujące wyniki: aktywowały się 33 geny związane z alergiami i 66 genów odpowiedzialnych za astmę oraz wystąpiła regulacja w górę 67 genów nowotworowych i 25 genów chorób immunologicznych.

    Przeprowadzono również badanie dotyczące ekspresji genów po podaniu szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B myszom, w którym odkryto zmianę siedmiu genów, co odzwierciedlało nieznaczne uszkodzenie wątroby w wyniku subtoksycznego niekorzystnego działania szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
    In vivo study of hepatitis B vaccine effects on inflammation and metabolism gene expression.
    https:// www. ncbi. nlm. nih. gov/pubmed/21691704

  • I tak się dzieje Herr Domagalik, dokładnie tak. I ci ludzie są zdrowsi. Od czasu gdy leczę się sam, odstawiłem 11 różnych leków. Ale.. Pan jest młody, zdrowy, mądry i wykształcony. Powodzenia na starość.

  • Nauka jest ogólnie w strasznej defensywie. Nawet wykształcone, wydawało mi się, że mądre osoby, łatwo ulegają plotkom, teoriom spiskowym i łańcuszkom. Nawet takim które zostały już dawno obalone i skompromitowane, ale ludziom się dziś nie chce nawet sprawdzać fake-news’ów.

   • Może nie potrafią ocenić, czy coś jest zdaniem fałszywym? Może jesteśmy w chwili, kiedy należałoby w szkołach wprowadzić coś takiego jak metodologia weryfikacji prawdziwości zdań zamieszczanych w sieci?

   • Moja teoria (trochę naciągana :) jest taka, że ludzkość na przemian ma epoki gdzie się ceni naukę, racjonalizm, empiryzm (W) oraz epoki gdzie ceni się zabobony, wiarę, duchowość (D) itp.
    Np. epoki literackie: starożytność (W), średniowiecze (D), renesans (W), barok (D), oświecenie (W), itd.

    Trochę jak z naszym sejmem: raz lewica, raz prawica, raz umiarkowani, raz radykalni – bo żaden ruch w pełni nie rozwiąże wszystkich problemów i niektóre grupy ludzi faworyzuje bardziej niż inne.

    Uważam że własnie kończy się kolejna epoka wiedzy i racjonalizmu, a wkraczamy w lata „ciemne”.

    • Przyjmij statyny minim 1 rok i wypowiedz się o bezpieczeństwie leków jakości oraz działania . Wtedy sam/a zdecydujesz w jakiej epoce w danym momencie żyjesz. Nikt nie jest przeciwny lekarzom ,którzy leczą dzieci czy dorosłych,nikt nie jest przeciwny Medycynie Akademickiej.Ludzie są przeciwni temu co znajduję się w szczepionkach,temu że podaje się leki przeterminowane,temu że jeżeli lek bardziej szkodzi niż leczy to nie podajemy go pacjentowi w żadnym wieku oraz są przeciwni opieszałości niektórych lekarzy… Medycyna ludowa jest dobrem naturalnym dla zdrowia organizmu ludzkiego i to że ludzie piją napary z ziół i kwiatów,spożywają witaminy z upraw BIO nie czyni ich szarlatanami,nikt nie uprawia czarów bo takowe nie istnieją więc czemu o tym wspominać ? Jeżeli medycyna ludowa jest zła i nie pomaga to czemu służą wielkie firmy kosmetyczne reklamujące naturalne zioła i kwiaty w swoich kosmetykach.czemu służą zioła i warzywa podczas gotowania ? Dlaczego dietą nigdy nie jest mięso i jego przetwory.Mamy już zatrutą planetę i wody oceaniczne jak i morskie, więc czemu ZATRUWAMY SOBIE NAWZAJEM ŻYCIE ?! Post powstał o lekarzu ,który się broni i prawdopodobnie walczy z hejtem . 1.Skąd wiemy że lekarz mówi prawdę ?
     2. Czy lekarz ma dowód na to że nie popełnił wobec pacjentów żadnego błędu ?
     3.Dlaczego tyle osób go nagle oskarża i hejtuje ?
     4.Kto zna prawdę tę właściwą o relacji między lekarzem a pacjentami ?
     Każdy człowiek powinien mieć prawo wyboru i NIKT ale to NIKT nie będzie decydował o tym czy powinnam zjeść produkt seropodobny czy raczej marchewkę bo to ja wybiorę znając wartość jednego jak i drugiego produktu.Lekarze mają usprawnić nasze zdrowie kiedy ono zaczyna szwankować aby pomóc nam przeżyć jak najlepiej nasze życie. Żyjmy zdrowo to może zmniejszymy ryzyko zachorowań.

   • Och, jakie scyńscie że takie mądre osobniki jak Pan jeszcze chodzą po tym świecie! Strażnicy światełka nauki nieskażonej niezależnością!

  • Pomówienia. Proszę podać dane statystyczne z Sanepidu że dzieci nie szczepione umierają. Mało tego dzieci nie szczepione mają lepsza odporność i nie chorują tak często jak te zaszczepione. Dodatkowo dzieci po szczepionce mmr rozsiewaja wirusy odry, różyczki i świnki. Proszę poświęcić trochę czasu i zapytać lekarza oraz poczytać.

   • Proszę powiedzieć od którego lekarza usłyszała pani szanowana takie bzdury, najlepiej z imienia i nazwiska oraz adresu, chętnie się zapoznam z jego teoriami. Zaraz po tym jak go zgłoszę do naczelnej izby lekarskiej oraz sanepidu.

    • przeczytaj ulotkę… i podaj twórców szczepionki do izby lekarskiej i sanepidu :) ale oni już to wiedza …

     • Ależ proszę bardzo, jeśli znajduje tam pani cokolwiek niepokojącego proszę zgłosić sprawę odpowiednim służbom. Jest to wyjście rozsądnego człowieka- wypisywanie swoich domysłów w internecie to nie jest rozwiązanie.

     • przeczytaj ulotkę paracetamolu, apapu, ibupromu lub jakiegokolwiek innego leku pierwszej potrzeby. umrzesz od samego czytania.

  • Dokładnie! I umierają bo ci idioci szczepią dzieci! Na szczęście coraz więcej rodziców wie, jak to jest niebezpiecznie i nie szczepi.

 3. Miałem do czynienia z medycyną alternatywną, bioterapią i wieloma innymi.
  W większości to jest jedno wielkie oszustwo.
  Może poza tym, że warto się dobrze odżywiać, prowadzić aktywne życie towarzyskie, medytować (dla wyciszenia się) – to rzeczywiście pomaga utrzymać zdrowie. Słowem – warto o siebie dbać na wiele sposobów.
  Ale takiego raka, poważnego wirusa czy zakaźnej bakterii, to się ziołami i czarami nie wyleczy. Można co najwyżej łatwo trafić na tamten świat.

  • Z tymi ziołami to jeszcze, jeszcze… W końcu wiele ziół ma rzeczywiście substancje aktywne. Ale w większości przypadków lepiej taką substancję aktywną zidentyfikować, wyprodukować i podać w ściśle dobranej (zazwyczaj skondensowanej) dawce niż się okładać jakimiś łodygami.

 4. Jedno mnie wkurza.. każą szczepić – OK, ale nie podadzą jaki odsetek dzieci ma przy tym alergie, jaki odsetek może zachorować na ciężka chorobę.. ja zaszczepiłem dzieci – sam też jestem zaszczepiony, ale uważam, że za mało mówi się o tym że czasem warto poczekać z pewnymi szczepionkami. U nas już noworodki się szczepi gdzie w innych krajach dopiero po paru tygodniach, czy nawet po roku… Więc szczepienia tak, ale racjonalne – by nie było komplikacji. Bo jednak jakby nie było jest to wprowadzenie ciała obcego, na które organizm różnie reaguje. Na dodatek wprowadzanie rtęci czy tego typu substancji to mnie trochę przeraża…

  • 1. Polska to Polska. Mamy inne położenie, geograficznie, rozwój medycyny, higienę w szpitalach, sąsiadów różnych jako państwo – to i różne inne czynniki wpływają na to kiedy i jakie szczepionki są podawane. Na „prosty rozum” może się to wydawać nieprzemyślane, ale wiem, że za kalendarzykiem szczepień są naprawdę tęgie głowy i ich ilość jest odpowiednia.

   2. Temat rtęci jest wałkowany przez antyszczepionkowców, ale polecam wrócić do wiadomości ze szkoły plus poczytać ludzi o korzeniach z zakresu medycyny, który wytłumaczą, że nie taka ona straszna jak ją niektórzy malują.

   • S..piewanie w banię. Tęgie głowy? W Polsce? Sorry. Polska jest krajem mającym tak rozpowszechnioną kulturę łapownictwa że tzw. tęgie głowy wcisną ludziom wszstko byle tylko sobie dorobić. A lobbyiści przemysłu farmaceutycznego płacą dobrze. Polecam wykład Dr. Johna Virapena na youtube.

    2. Rtęć nie jest straszna? Dziecię moje, z metali niepromieniotwórczych związki organiczne rtęci są najbardziej toksycznymi metalami. Najpierw skończ podstawówkę, wyjmij palec z nosa a potem się ucz zamiast takie farmazony wypisywać od których przyspieszają ruchy perystaltyczne jelit..

  • Od ponad 10 lat w szczepionkach nie ma rtęci, producenci dobrowolnie wycofali się z tiomersalu (sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego) mimo braku dowodów na jego szkodliwość w szczepionkach.

   • Och, a czemu znajduje się go nadal w szczepionkach na grypę na przykład? I nie dobrowolnie się wycofali. Nacisk był zbyt silny. To samo ze związkami aluminium nadal stosowanymi jako adjuwanty. Opłaceni bądź ootumanieni (słowami Lenina, użyteczni idioci) to se nevrati, przegracie i szczepienia będą w Polsce dobrowolne.

    • Wycofali się dobrowolnie bo nie było żadnych argumentów, żadnych badań naukowych które by to na nich wymusiły. W szczepionkach obowiązkowych tiomersalu nie ma, w tych dobrowolnych na grypę występuje w śladowej ilości. I jest nieszkodliwy bo jest usuwany z organizmu.
     Szczepienia nigdy nie będą wyłącznie dobrowolne, proepidemicy nie mają żadnych naukowych argumentów po swojej stronie dlatego nie mają szans na przebicie.
     Opłaceni? Przez kogo? Przecież koncernom farmaceutycznym powinno jak najbardziej zależeć na powrocie epidemii różnych chorób, przecież wtedy zarobiliby krocie.

  • htt p://ptbfarm .pl/wp-content/uploads/2017/09/Monitorowanie-nop-20.06.2017-r..pdf
   htt p://www.phie .pl/pdf/phe-2014/phe-2014-3-609.pdf
   htt ps://www.nik .gov.pl/aktualnosci/nik-o-szczepieniach-ochronnych.html
   Nie, nikt nie podaje statystyk, tylko 3 pierwsze linki z Google, to właśnie statystyki… Zaskoczę Cię, ciężkich nop na rok 2014 było 6… poważnych około 100, a lekkich około 1-2tyś, gdzie nop lekki, to każda malutka bzdura, miejscowe zaczerwienienie, gorączka, obrzęk kończyny, coś co potrwa chwilkę i przejdzie… NOP poważny to to samo, tylko w bardziej „agresywnym” wydaniu i też zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji… Reasumując na ponad 300tyś (taka jest mniej więcej ilość urodzeń w Polsce) 6 było NOP’ów ciężkich, to jest 0.002%. Taka jest szansa na ciężki NOP… Nadmienię, że szansa na powikłania po np. odrze to od 1% do nawet 30%, a śmiertelność odry to 0.1%, czyli szansa na śmierć po odrze jest 50x większa niż szansa na ciężki NOP…

   PS: Jako, że linki nie przechodzą, to muszę je porozdzielać…

   • A ile zostało niezgłoszonych? Skoro wśród moich znajomych mam 4 osoby które z NOPami wyrzucono za drzwi odmawiając rejestracji?

    • Przeczytaj linki, które podałem, a dowiesz się, że za niezgłoszony NOP przez lekarza, grozi takiemu mandat i to nie mały. Także dowody anegdotyczne proszę sobie zostawić dla siebie. Mnie interesują fakty i dane, nie historyjki o smokach.

     • Ach, czyli jest już dziewczę na ostatniej linii obrony czyli: Podaj mi dokumenty? Biedactwo. Nikt ci ich nie poda. Na jakiej planecie żyjesz? Sprawdź sobie statystyki NOP. Dlaczego Polska prawie ich nie ma w porównaniu z innymi krajami? Bo my jako potomkowie Sarmatów mamy geny lepsze od innych? Śmieszna jesteś.

     • „Dziewczę”? Ok. Skończmy, widać, że nie czytasz tego, co pisze do Ciebie, a taka „rozmowa” nie ma sensu, bo to nie jest rozmowa, to jest monolog. Podałem Ci 3 linki ze statysytkami dotyczącymi NOP, a ty mi wyskakujesz, że Polska takowych nie ma. Według Ciebie ponad 3000 zgłoszeń, to jest nic? Co więcej! Napisałem Ci, że za niezgłoszenie NOP lekarza czeka mandat, ale to też sobie olałeś i dalej ciągniesz swoje farmazony :).

     • ? Oczywiście że statystyki są. I co z tego skoro nie są miarodajne bo ludziom odmawia się uznania NOP w Polsce! To, że odmówienie zgłoszenia NOP to mandat: KTO go wystaiw i na jakiej podstawie? Rodzic pójdzie do nastęnego lekarza który odmówi kwalifikacji tego jako NOP: czemu ma się koledze narazić i izbie lekarskiej? Za to czeka go w najlepszym wypadku ostracyzm w najgorszym utrata prawa wykonywania zawodu. Rozmawiałem z wieloma zastraszonymi lekarzami. Pieprzysz jak kucharz z południowych Indii.

  • Moi znajomi szczepili się na grypę i płacili kasę mimo to że chorowali minimum 4 razy na grypę w okresie rocznym i tak parę lat . ja nigdy nie zakupiłam takiej szczepionki i od lat nie miałam grypy przebywając nawet wśród chorych na ciężkie przypadki grypy.Za to piję ziółka z Apteki Bonifratów. Polecam wszystkim sceptykom leczenia niekonwencjonalnego.Mają świetnych lekarzy zielarzy specjalistów z dyplomem ukończenia medycyny akademickiej jak i ludowej. Można ……?

 5. Widocznie kabza doktorka sie oproznila bo szczepionki sie nie sprzedaja. Teraz lekarz chce decydować nie o zyciu a smierci pacjenta. W usa jest fundusz za nopy a w polsce nopow nie ma? To statystycznie niemozliwe

  • NOPy są, nikt nie neguje ich istnienia. Sęk w tym, że to, co antyszczepionkowcy nazywają NOPami w rzeczywistości nimi nie jest.
   Druga rzecz – doktorkowi bardziej się opłaca żeby dzieci się nie szczepiły i chorowały. Więcej kasy nabije na leczeniu niż zapobieganiu. Pytanie w takim razie kto sponsoruje antyszczepionkowców i kto zarobi najwięcej na powrocie chorób? Obstawiam branżę pogrzebową.

   • Lekarze nie zarobia na leczeniu chorob bo ich sie nie leczy tylko objawowo. Mozna przechorowac i nic sie nie stanie a nopy autyzm padaczka itd sa realne albo smierc lozeczkowa. Lekarze to mordercy opłacani przez mafie szczepionkowa. Dlatego sie tak bronią bo cale zycie spedzaja szkodzac

    • Poproszę o statystyki i dane, najlepiej od WHO lub podobnego tworu, który zapewnia informacje na temat metod badania :).

     • A proszę sobie poszukać :) I tak nic, co ktoś wskaże, nie będzie dość wiarygodne, prawda? Więc proszę nie odbijać piłeczki, tylko wziąć się za szukanie.

     • Wysuwasz pewne teorie, wypadałoby podać dane, na których się opierasz :). To nie ja odbijam piłeczkę, tylko Ty :). Na Tobie spoczywa OBOWIĄZEK udowodnienia swoich twierdzeń :).

     • Ja WIEM i dzielę się tą wiedzą. Udowadniać nic nie będę, możesz przyjąć, że nie mam racji, mało mnie to obchodzi. Moja prawda nie musi być „najmojsza””. Przyjdzie czas,że i Ty poznasz prawdę :)

     • Wiesz, że to co napisałaś nie ma sensu? Jeżeli dzielisz się tą wiedzą, to ja poproszę o dowody, na których swoją „prawdę” opierasz. Mam uwierzyć na słowo? To w końcu rozmawiamy o nauce i badaniach, czy o wierzeniach i religii? Jeżeli twierdzisz, że dzieci nieszczepione są „zdrowsze” od tych szczepionych i zarzekasz się, że to prawda, to ja poproszę badania, dowody, na których opierasz swoje zdanie. Co w tym dziwnego?

     • Admin poszedł spać i nie zatwierdził mego postu z filmem, ale miejmy nadzieję, że zrobi to rano ;)

     • Film nie jest dowodem na nic. Dowodem są badania i statystyki :). Chyba, że Harry Potter jest dowodem na istnienie śmierciożerców i magii, a Władca Pierścieni na istnienie elfów, smoków, krasnoludów, Majarów etc. :)

     • Tam były również statystyki. Niestety, administracja filmu nie udostępniła. Ale mi to rybka, szczepcie się, ile tylko chcecie :)

     • Nadal, film to nie dowód. Jeżeli w filmie były badania i dane, to muszą być one także dostępne poza filmem. Jeżeli nie są, to znaczy, że to fake :).

 6. Czy Autora tekstu można prosić o te wyroki skazujące (te z ostatniego akapitu) z podaniem ich sygnatur ? :)

  Przepraszam ale z natury jetem dociekliwy :)

 7. Lekarz powinien merytorycznie rozwiać wątpliwości rodzica albo przyznać że nie wie/rację. Pan doktor zablokował mnie ponieważ stwierdziłam że w ulotkach szczepionek wpisany w powikłania jest autyzm i na dowód wkleilam ulotkę. Pan doktor stwierdził że nie mam pojęcia o czy pisze. I blokada. To jest merytoryczna rozmowa? Lekarz sam nie miał argumentu bo nie można go mieć skoro fakt jest oczywisty i czytelny
  Dlatego blokuje ludzi za pytania na które nie może odpowiedzieć i za fakty którym nie da się zaprzeczyć

 8. Bardzo często dyskutuję z proszczepionkowcami, i zawsze na koniec okazuje się, że to ludzie bez wiedzy i/lub umiejętności składnego myślenia, za to z napakowanymi łbami nielogicznym łajnem serwowanym w mediach przez PRowców farmacji. Słabi mentalnie i z kompleksami są łatwi do manipulowania. Wystarczy, że powie im się, że antyszczepionkowcy, to oszołomy rodem ze średniowiecza i da do poczytania kilka artykułów w „prestiżowej” prasie lub na popularnych blogaskach i gotowi z widłami i pochodniami wrzucać na stosy, tych złych antyszczepionkowców zagrażających ludzkości. Najbardziej zakompleksieni są najaktywniejsi, bo zależy im, by zaznaczyć wyraźnie przynależność do grupy tych „lepszych”, „mądrzejszych” i „światlejszych”, którzy jak mówią popularne blogi i „poważne” artykuły, opierają się na mądrej nauce. Tylko czasami zderzają się z prawdziwą nauką i nagle się okazuje, że ta elita, do której aspirują, to ciemna masa aplikująca bezmyślnie toksyny sobie i swoim dzieciom i napychająca kieszenie koncernom farmaceutycznym. Tak jest u nas. W USA istnieje zupełnie inna narracja. Tam badania socjologiczne wykazały, że nie szczepi klasa wyższa, elita intelektualna i ludzie światli, dlatego PRowcy wymyślili, że naszczują masy na elitę, wmawiając im, że elitę stać na usługi medyczne najwyższej jakości i dla kaprysu narażają dzieci mas nie szczepiąc swoich własnych, którym w razie choroby i tak sfinansują najlepsze leczenie. Może w końcu i do naszych proszczepionkowców dotrze, że są ciemną, zmanipulowaną masą, a ci, którzy w ich mniemaniu są ciemnogrodem, to intelektualna elita, która chroni swoje dzieci przed ogromnymi dawkami aluminium i rtęci i całą masą szkodliwych zanieczyszczeń, których obecność dość często w swoich badaniach potwierdzają naukowcy. Jak chcą, to niech pakują ten syf swoim dzieciom i boją się chorób, na które dziś nie umiera nikt, lub jedynie nieliczne jednostki z upośledzonym, często przez szczepienia, układem immunologicznym. Szkoda dzieci, ale być może na tym polega współczesna selekcja naturalna.

 9. Każda szczepionka zawiera metale aluminium i/lub rtęć. KROPKA. Nikogo nie wolno zmuszać do przyjmowania czegoś co może zaszkodzić!

 10. Tendencyjny artykulik, który nie odnosi się do meritum. W aferze o pana Ciemiengę poszło o to, że pan doktor promował (inaczej nie można tego nazwać) używanie przeterminowanych szczepionek jak i przechowywanych niezgodnie z zaleceniem producentów. Na zasadzie, bo w Afryce nie mają lodówek i takimi szczepią i jest fajnie. Przytaczał badania, dowody, przekonywał że są bezpieczne itp. Gdy wybuchła afera to pytany wprost czy zaszczepiłby dziecko szczepionką przeterminowaną lub źle przechowywaną odwracał już kota ogonem i twierdził, że absolutnie nie. W takim razie po co w ogóle to promował? Kolorytu sprawie dodaje fakt, iż w owym czasie wykryto właśnie przypadki źle przechowywanych szczepionek w Polsce. Nie feruje wyroków ale dodać 2+2 potrafię. Wszyscy „mądrzy”, którzy tak wierzycie w lekarzy, zadajcie sobie pytanie czy zgodzilibyście się na szczepienie waszego dziecka takimi szczepionkami, które on opisywał jako bezpieczne.

 11. Nie idzie czytać tych wypocin. Może ktoś kto to napisał porozmawia z rodzicami dzieci szczepionych które już z przychodni nie wróciły takie jakie były? Ja też chętnie podzielę się swoim i synka doświadczeniem przykrych nopów które nie zostały zgłoszone przez lekarza. Czy wszystkie powikłania poszczepienne zbiegają się co do dnia u wszystkich dzieci z powikłaniami?

 12. Jeśli szczepionki będą w 99% bezpieczne i skuteczne, będę pierwsza do ich zachwalania. W tej chwili nie są ani bezpieczne, ani skuteczne.

 13. Wciślak ty taka głupia jesteś czy ci płacą za to ? Może opuść nore wyjedź za granicę tam niema obowiazkowych szczepień i niema epidemi dziwne nie.

 14. W USA za taki numer jak zrobił Ciemięga to by już nie był lekarzem i leciały by wysokie odszkodowania I tak powinno być żeby się reszta tych wałkoni nauczyła.

 15. Mi naprzykład ten szarlatan Jerzy Z pomógł w przeciwieństwie do tych lekarzy konowałów co by tylko mi tabletki przepisywali to z takiej firmy to z takiej i jeszcze najlepiej jsk bym prywatnie się leczył. Więc uważam że prawda sie sama obroni.

   • Hmm, jak by tu Panu wytłumaczyć: biorąc pod uwagę logiczną kolejnośc wypowiedzi to chyba Pana właśnie. A gdyby tu były jakiekolwiek wątpliwości to spieszę powiadomić że dołaczam się do tej krótkiej, emocjonalnej wypowiedzi.

    • Napisał „przygłupy” – liczba mnoga gdybyś nie zrozumiał. Wnioskuje, że dla was „przygłupy” to osoby, które popierają nie tylko szczepionki ale również i przymusowe szczepienia?

     No cóż. Każdy ma prawo do własnego zdania, prawda? Zwłaszcza w internecie – anonimowo. Jednak obrażanie kogoś z tego powodu.. no właśnie :)

     Niżej już wyjaśniłem dlaczego szczepionki są potrzebne.

     • Nie przygłupy. Ta pierwsza grupa to przygłupy – tak jak Pan. To drugie to już przestępcy. Pan sobie może wyjaśniać do us..miechniętej śmierci dlaczego to jest ważne ale powtarzanie tej mantry najwyżej uspokoi pana wątpliwy intelekt. Nie wpłynie jednak w żaden sposób na decyzje ludzi którzy tematem naprawdę się zajmowali.

     • Racja… Niech podyskutuje z prof. R. Klimek… tam dość dokładnie wyjaśnia cały proces zasadności sczepienia, przynajmniej jednego szczepienia na HPV ..

    • Tak, wlasnie, kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Czemu mamy robic to, co nam kaza, szczegolnie, ze nie jestesmy pewni, czy to czasem nie zagraza nam? Autor watku musial dobra kase dostac za takie piekne slowa o szczepionkach. Zal, czego ludzie za kase nie robia. Pomyslec chociazby jak modne zrobily sie dodatkowe szczepionki, ktore w wiekszosci nic nie daja. Pan sie szczepi na wszystko? Ha ha

     • To jest wręcz niebywałe. Czy powrót odry nie przemawia do głów antyszczepionkowców? Ludzie, weźcie się opamiętajcie, bo dzieci nieszczepionych mi szkoda z powodu głupoty ich rodziców, ale wkur….A mnie to, że ich dzieci stwarzają realne zagrożenie dla moich dzieci ( szczepionych) . Na prawdę koncernom bardziej opłaca się sprzedawać leki niż szczepionki, dla tych, co mają teorię że państwo chce wykończyć obywateli- na prawdę bardziej opłaca się mieć niewolników ( jak np Korea Północna) nic puste miasta.
      Użyjcie wreszcie mózgów, bo Wasza ignorancja i niewiedza jest przerażająca, dosłownie. Jesteście tak nielogiczni w swoich teoriach spiskowych, że dziwi mnie, że macie powyżej 5 lat.

     • Jakiej odry? Gdzie? Bo sprawdzałem raporty europejskie. Jest, wśród uchodźców z Syrii, również tych szczepionych. Odra nie jest poza tym w przypadku zdrowego, dokarmionego organizmu groźna. Co za idiotyzm: skoro dzieci są zasczepione i to chroni to czemu sie pani boi o swoje? Czemu nie ma epidemii w tych krajach gdzie to szczepienie nie jest obowiązkowe? Choruje pani na tvnis vulgaris czy co?!

     • Odpowiedź od przygłupa antyszczepionkowca dostałeś poniżej. niewygodne fakty pomijają. Antyszczapionkowcy to religia.

     • Ach, to Pan jest tym głupkiem pracującym poprzez pośredników na zlecenie Mercka, prawda? Jaka mała łycha z pana. Religia mówisz Pan? Stary dowcip mi się o rosyjskim żydzie przypomniał który pierwszy raz zobaczył żyrafę i stwierdził krótko: absurd.

      Panie Łycha, jesteście w odwrocie. czy to się wam podoba czy nie.

     • Nastepny wyznawca tvnu, wyborczej, wprost i grom wie czego jeszcze. Zamiast wypisywac bzdety to bys czlowieczku kolorowy poczytal naukowe publikacje na temat szczepionek, nie ma nic, co przemawia za sczepieniami, zadnych badan, kompletne zero. Za to przeciw jest mnostwo dowodow, ze szczepionki robua z ludzi kaleki.

     • Skoro masz dzieci szczepione to jakim zagrożeniem są dla Ciebie dzieci nie szczepione ?

     • Żeby to wiedzieć trzeba rozumieć szczepienia: powody i zasady dla których się szczepi i jak szczepionka działa.

     • A po szczepionce dziecko jest izolowane bo przez kilka dni aktywnie zaraża jest nosicielem

     • Powiedz mi w jaki sposob dzieci nieszczepione zagrazaja Twoim dzieciom szczepionym? Skoro Twoje sa zaszczepione to jesli szczepionka ma działać to są uodpornione, prawda? Zarzucasz innym nielogiczność a sam(a) jesteś nielogiczny(a). Odnośnie uzywania mózgu to sugeruje zaczac od siebie bo myslenie nie boli.

     • To dorwij jakiś podręcznik akademicki o leczeniu Odry z czasów sprzed wielkiej farmy . Jakie tam leczenie zalecają

     • Nie masz prawa do własnego zdania w kwestii zdrowia publicznego. Właśnie dlatego w pięknej europie nie ma tylu zakaźnych chorób bo większość społeczeństwa jest zaszczepiona. W takim społeczeństwie nawet kilku niezaszczepionych ma bardzo małe szanse zachorować bo nie mają się od kogo zarazić.
      Jeśli ilość osób bez szczepień drastycznie wzrośnie to wzrośnie też liczba zachorowań bo ogół społeczeństwa będzie mniej odporny.

      Jeśli nie akceptujesz warunków jakie panują w społeczeństwie to nie mieszkaj w nim tylko wyprowadź się do szałasu na skraju swojej płaskiej ziemi i tam wychowuj dzieci lecząc je naparem z pokrzyw i rodząc je przy pomocy miejscowego szamana.

     • A jesteś pan zaszczepiony na choroby tropikalne? Nie to zaszczep się pan . Epidemie rodzi brak barie rkomunikacyjnych

     • Przecież zaszczepieni nie mają się czego bać, wiec nie rozumiem, czego się boisz?

 16. Dokładnie. Bzdura jakich mało. Ten kto napisał ten artykuł ma zerową wiedzę na temat szczepionek, a stwierdzenie „grono przypadkowych ludzi z internetu” rozbawilo mnie do reszty, gdyż jest multum badań naukowych wykonanych przez ludzi „nieprzypadkowych”, a raczej lekarzy, profesorów etc. Na temat szkodliwości szczepionek. Kilka lat temu w USA ogłoszono nagrodę 100.000 dolarów dla kogoś kto udowodni, że szczepionki nie szkodzą, a są bezpieczne… dlaczego do teraz nikt się po tą nagrodę nie zgłosił, jeśli Pan Ciemiega jest przekonany i tak propaguje nieszkodliwosc, a wręcz same zalety szczepionek to czemu nie udowodni tego i nie zgarnie nagrody. Sami sobie na to odpowiedzcie. Mówić można wiele i każdy może to robić, a wiadomo, że lekarz ma autorytet i wielu nieuswiadomionych ludzi będzie szła za nim jak w dym, ale sa to ludzie, ktorych nie stac na samodzielne myslenie, a tylko tyle wystarczy.

 17. Że niby osoby, które są za szczepieniami wmuszają ludziom o Wit C lewoskrętnej? Paniee.. Wejdź sobie na sklepik zięby, a zobaczysz, kto psioczy o lewoskrętnej, a potem się z tego wycofuje, bo paplał przez 2 lata bzdury :D.

  • Yep. Mafia, reptilianie, bigpharma, depopulujo, nop i co tam sobie jeszcze wymyślą :P. Jakiś antyszczepik się zbulwersował i wstawił artykuł na ich grupę poparcia dla Yoorka Zięby, gdzie nagania ludzi do ataku na artykuł :D.

 18. Klamliwy artykul, ja tylko sprostuje jedno z wielu klamstw ! STOP NOP jest za dobrowolnoscia szczepien a nie przeciw ! Co za bzdury ! Wstydze sie, ze to siano przeczytalam !

 19. KŁAMSTWA KŁAMSTWA I JESZCZE RAZ KŁAMSTWA. mieszkam w Wielkiej Brytanii i tu szczepienia NIE SĄ OBOWIĄZKOWE! poza tym lekarze OSOBISCIE mowia, ze by siebie i swoich dzieci tymi nowymi szczepionkami nie zaszczepili, bo NIE SA ONE SPRAWDZONE!

 20. Pani Emilio, aż tak dosłowne pochwalanie faszyzmu!? Ma pani jaja ;-) Pewnie nie zdaje sobie pani sprawy, że w Polsce zakazane jest promowanie systemów totalitarnych. A pani promuje faszyzm i tępi prawo człowieka do wolności wyboru w kwestii własnego zdrowia. Odbiera pani wolnemu człowiekowi prawo do decydowania o swoim życiu i przekazuje je do wyłącznej dyspozycji urzędnika państwowego. Dokładnie tak jak to się dzieje w państwach faszystowskich.

 21. Najpierw sługusy totalitarnego systemu medycznego klepią to co klepią, a później prawnicy świetnie odnajdujący się w tym totalitarnym systemie zacierają ręce bo kolejna kasa będzie lecieć dzięki systemowej patologii odziedziczonej po stalinowcach. Gdzie jest przedmiot teoria dowodów sądowych na uczelniach?
  Dzięki niemieckim lekarzom podczas 2 wojny światowej powstał Kodeks Norymeberski, a na jego podstawie artykuł 6 pod tytułem Zgoda, Powszechnej Deklaracji w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO:
  „1.Jakakolwiek interwencja profilaktyczna, diagnostyczna i terapeutyczna może być podjęta wyłącznie po uzyskaniu uprzedniej, dobrowolnej i świadomej zgody osoby, której ma dotyczyć, udzielonej w oparciu o dostateczne informacje. W odpowiednich przypadkach zgoda powinna być wyraźna i może być wycofana przez zainteresowaną osobę w dowolnym czasie oraz z dowolnej przyczyny, bez stawiania takiej osoby w niekorzystnej sytuacji bądź powodowania jakichkolwiek niedogodności po jej stronie.”
  http:// unesdoc. unesco. org/images/0014/001461/146180POL. pdf

 22. Kolejny idiotyczny wpis proszczepionkowców. Badań na temat szkodliwości szczepień są tysiące a na temat jakichkolwiek pozytywów nie ma żadnej . Jeśli ktoś do tej pory nie zrozumiał na czym polega szkodliwość szczepień to musi się cofnąć do podstawówki i jeszcze raz edukować bo nie potrafi sam myśleć tylko przyjmuje bezkrytycznie to co narzuca mu TV I NP. TAKIE WPISY JAK TU. Pan Ciemięga w świetle tego co mówi nie powinien się nazywać lekarzem.

 23. Nie jestem żadnym „antyszczepionkowcem” „proepidemikiem” Nie wiem jakie inne wymyślne słowa mogą wymyślić „szczepionkowi entuzjaści”, na człowieka który po prostu nie życzy sobie aby urzędnik państwowy zmuszał go do przeprowadzenia zabiegów medycznych na jego własnym zdrowym dziecku bez zgody rodzica.

 24. tu nie trzeba autorytetów, tylko trochę logicznego myślenia …. 30-50 lat temu było tylko kilka szczepień przez całe życie i prawie nikt nie słyszał o alergiach, autyzmach, astmach czy aż tylu różnego rodzaju zespołach ….. – teraz tyle szczepień jest w kilku miesiącach i każde dziecko szczepione na coś choruje, albo będzie chore

  dawniej dzieci nie umierały z braku szczepionek, tylko z powody złych warunków mieszkaniowo sanitarnych czy z niedożywienia
  :) https://uploads.disquscdn.com/images/7c7403af63c11cc9c1366a897dd3e06173e983051551753203d178d6862042a9.jpg

 25. Panie kochany autorze tekstu. Stowarzyszenie STOP NOP nie walczy o nieszczepienie dzieci jak Pan w napisał w artykule, ale za dobrowolniscią w podjęciu decyzji o szczepieniu własnego dziecka a to jest różnica. A czy Pan doktor Ciemięga wygra czy nie wygra, to dla ludzi mądrych i tak nie będzie miało znaczenia, tak samo jak tekst powyżej.

 26. Szkoda czasu na takie artykuly. Stop nop nie walczy o zaprzestanie szczepien. Chca , aby rodzice mieli swiadomy wybor dot szczepien.
  Przecietny, slepo zapatrzony w system czlowiek nie ma swiadomosci ile chemii, toksyn, metali ciezkich jest w szczepinkach i do jakiej dzieciecej tragedii czesto owe substancje doprowadzaja. Zycze Stop nop jak najlepiej, a wszystkim ‚wygodnym’ jednostka naszeo spoleczenstwa troche wiary, ze nie wszystko co swerwuja koncerny farmaceutyczne sluzy dobru spoleczenstwa i azeby zaczeli szukac informacji na swoja reke.

 27. My dostawalismy 6-9 szczepionek w tej chwili w US male dzieci maja miec ich az 46. Tylko szczepionka na Hepatitis B jest podawana noworodkowi w pierwszych godzinach po porodzie, gdzie matka i ojciec sa zdrowi. a dawka aluminium jest za duza dla 330 pound doroslego czlowieka to jest 150 kg. to jest wstrzykiwane temu dziecieciu. Czy wiecie o tym ze farmacja ani produceci szczepionek nie sa odpowiedzialni za szkodliwe szczepionki, ktore uszkadzaja zdrowie dzieci i je zabijaja. Za to utworzyli pule pieniedzy gdzie za kazda szczepionke wplywa .70 centow do tego budzetu. i jak dziecko zachoruje wyplacaja 1 milion a jak umrze 500 tys. dolarow oczywiscie dlugie miesiace w sadzie. rocznie 3miliardy 600 tys. wyplacaja poszkodowanym. jak by szczepionki byly nieszkodliwe to nikt by puli pienieznej na to nie tworzyl. To jedna wielka mafia i tylko mozna to zwyciezyc jednoscia w narodzie i edukacja. Zdrowe odzywianie sie, podniesienie ukladu odpornosciowego to jest najwazniejsze. Wiem po sobie rowniez jaka bylam chora po szczepionkach na grype, do czego nas zmusili pracodawcy. po trzecim szczepieniu wyladowalam ze skurczem oskrzeli na pogotowiu. Kaszlalam przez 3 miesiace bezprzerwy po kazdym szczepieniu. od 11 lat nie biore zadnej szczepionki i jestem zdrowa, pracujac z chorymi ludzmi. Odpornosc organizmu jest najwazniejsza.

 28. Czy może Pani podać linka do informacji o sprawie weganki, która nie chciała szczepić
  dziecka, a którą zmusił do tego sąd w Wielkiej Brytanii (nie był to
  zresztą tam pierwszy taki przypadek)? W Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień. Przymus szczepień stosowano w tym kraju w XIX wieku, w epoce, w której jak widać Polska tkwi, jeśli chodzi o kwestię szczepień.

 29. Jak dziwnie zbudowana jest ludzka umysłowość . Przyswajamy jedynie to co pasuje do naszych poglądów. To co sprzeczne ignorujemy lub zwyczajnie w najlepszym przypadku negujemy. Czy autorowi jest wiadome że epidemia odry w Danii sprzed kilku lat spowodowana była szczepieniami. Po szczepieniu dziecko aktywnie jest nosicielem i zaraża mając taką okazję przez kilka/kilkanaście dni. A pamięta cudaczne niewinne zdarzenie jak szczepionki na świńską grypę ze zdrowymi wirusami w Czechach. Cała partia to dla każdego zaszczepionego gwarancja choroby a nawet śmierci. O wyroku zasądzającym dziecku autystycznemu we Włoszech odszkodowania i renty ze strony służby zdrowia i producenta szczepionki też panu nic nie wiadomo.

  czy ktokolwiek z zwolenników masowych szczepień podsumował adjuwanty zawarte we wszystkich szczepionkach obowiązkowych i zalecanych w pierwszym roku życia ?

 30. Zidiocenie społeczeństwa osiągnęło taki poziom, że matka natura postanowiła wyeliminować wadliwe geny i w ten sposób powstali antyszczepionkowcy. Może im przejdzie jak ich dzieci zaczną umierać.

 31. Zamiast napuszczac spoleczenstwo przeciwko sobie ,rząd powinien kupowac szczepionki w których nie ma metali ciężkich. Po co sie ludzie kłócicie ? Antyszczepionkowcy mają swoje rację i szczepionkowcy mają swoje. Sednem problemu jest zawartosc metali ciezkich w szczepionkach tudzież pozostałości wirusów ,które mają powodowac choroby degeneracyjne. Rzad powinien powolac komisje ,ktora badałaby każdą partie szczepionek i opracowac odpowiednie przepisy . Na chwile obecna min. zdrowia zamawia najtansze szczepionki (hpv) ,które ponoc nie zostaly dopuszczone do uzytku w Angli. To jak ludzie mają wierzyc ze sa one bezpieczne?

 32. Nie dał rady merytorycznie to poszedł do zideologizowanych śądów :) one to się na pewno znają na medycynie :) żałosne

 33. Marksizm wystaje spod każdego akapitu tego tekstu- nie rozumiem jak można być takim anty do ludzi i przeć do komór gazowych wszystkich jak leci? Pro epidemicy to właśnie ludzie rozsiewajacy choroby przez szczepienia. Gdyby większość ludzi postepowala jak ten ciemiega i jego poplecznicy to wiecie co by się stało? Nie przeżylby ani on ani posobkiewicz więc cieszę się że zwykli laicy bronią się tylko odmową i bojami w internecie. Tu przestroga dla miłośników trucia innych – może się to żle dla was skończyć i sąd was nie obroni

 34. Jeszcze gdyby to było faktyczne, a nie materiał marketingowy… Można by wreszcie przed sądem podyskutować czy naprawdę lekarze mają pojęcie na temat szczepień…

 35. W GB nie ma przymusu szczepien, to po pierwsze. Po drugie, z czym ten doktorek idzie do sądu? Jurek Zieba na to co mowi ma dowody w postaci niezaleznych badan naukowych, moze na swiadkow wezwac specow od szczepionek, a za doktorkiem kto stanie? Idioci nie majacy kompletnie nic, zadnych badan, zadnych dowodow? Doktorek poglebia tylko bagno w ktore sam sie wpakowal. Takiego glupca ze swieca szukac…

 36. Dla was wszystko to przypadek..
  Akurat to zwykły zbieg okoliczności że dziecko, zdrowe dziecko..nawet w tej samej dobie po szczepieniu umiera.. To że u was wszystko dobrze, to chwała Bogu, naprawdę. Ale człowiek nie musi mieć wykształcenia medycznego żeby wiedzieć że organizm to nie zegarek. Przy zwykłej grypie jednemu wystarczy herbata z cytryną, a drugiemu pol apteki leków.. Każdemu pomaga i szkodzi co innego..
  To samo jest ze szczepionkami. I co najlepsze. .Są podawane dziecku, które tak naprawdę nie powie nam co mu jest, czy coś go boli.. Małe dziecko płacze i to jest normalne.. I koniec.. Pierw niech zajma się tym popier-papier systemem pożalsieboże a nie kary nakładają. Sorry ale rodzic znają swoje dziecko najlepiej. Jeśli widzi że dostaje szczepionkę i nagle zmienia się jego zachowanie, to wątpię że miało by to miejsce wtedy gdyby tej szczepionki nie dostał. Jeśli ja pytam się na forum o chorobe mojego dziecka i jak wół 260 osób mi odpisuje to samo, tzn nazwę szczepionki, wykrycie choroby w tym samym czasie i horror w szpitalu.. To ja nie uznaje tego za przypadek ! Nie życzę nikomu tego co przeszłam. I od razu prostuje, nie jestem anty. Szczepienia są potrzebne, ale nie wrzucajmy dzieci do jednego worka.. Popieram Stop Nop z tego względu, że lekarze powinni bardziej uświadamiać rodziców. . Powinni zlecac badania przed zabiegiem. . Powinni bardziej szczegółowo badać dziecko i powinno wszystko być dobrowolne.. ! Pozdrawiam i życzę mniej zawiści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *