Kelnerka poparzyła dziecko wrzątkiem, proces zakończony

Praca Zbrodnia i kara dołącz do dyskusji (1) 09.11.2015
Kelnerka poparzyła dziecko wrzątkiem, proces zakończony

Maciej Lewczuk

Zakończył się proces przeciwko kelnerce, która oblała dziecko wrzątkiem. Proces się zakończył ale sąd nie ogłosił wyroku.

W jednej z zielonogórskich kawiarni kelnerka przez nieuwagę przewróciła naczynie z wrzątkiem, który wylał się na nogi 10-letniego chłopca. Dziecko doznało potężnych poparzeń i strasznie cierpiało. Pomogli mu rodzice i przypadkowi świadkowie zajścia. W sprawie o odszkodowanie było wiele problemów, ale kilka dni temu zakończył się proces przeciw firmie, która była właścicielem sieci kawiarni. Niestety sąd nie ogłosił wyroku.

Poparzona gorącą wodą skóra chłopca zespoliła się ze spodniami. Chłopiec straszliwie cierpiał, gdyż przy zdejmowaniu spodni zdzierano mu także skórę. Jeden ze świadków zdarzenia pomógł rodzicom, kupując w pobliskiej aptece środek na oparzenia, którym spryskano poranione miejsca i tym przyniesiono dziecku ulgę. Potem pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala, gdzie spędził kilka dni. Po terapii pozostała brzydka blizna.

Rodzice chłopca postanowili uzyskać odszkodowanie za cierpienia i uszczerbek na zdrowiu, którego doznało dziecko. Niestety podczas walki o odszkodowania pojawiło się sporo problemów. Między innymi to, że kawiarnia nie poczuwała się do odpowiedzialności, zasłaniając faktem, że pracodawcą kelnerki jest zewnętrzna firma zajmująca się najmem pracowników i to ona powinna być stroną w sprawie.

Wynajęty prawnik starał się uzyskać odszkodowanie na drodze polubownego załatwienia sprawy, lecz w międzyczasie sieć kawiarni zniknęła z Polski, ale nie zamknięto innych oddziałów w Europie. Zaproponowana kwota odszkodowania została po pewnym czasie zaakceptowana przez właścicieli sieci kawiarni, lecz w wyznaczonym terminie nie dokonano płatności. Sprawa trafiła do sądu i kilka dni temu się zakończyła. Wyrok ma jednak zostać ogłoszony dopiero za kilka dni.

Masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy z uzyskaniem odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu lub jest to problem z osobami, które chcą Cię naciągnąć na wypłatę odszkodowania lub zadośćuczynienia i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com