John Podesta – szef kampanii Clinton i jeden z bohaterów „Pizzagate” dał się nabrać hackerom na skracacz linków

Gorące tematy Technologie 21.11.2016
John Podesta – szef kampanii Clinton i jeden z bohaterów „Pizzagate” dał się nabrać hackerom na skracacz linków

Udostępnij

Maja Werner

Zastanawialiśmy się w redakcji Bezprawnika czy poruszać temat afery Pizzagate, którą od paru dni żyją serwisy społecznościowe takie jak 4Chan czy Wykop.pl. 

Zdecydowaliśmy się na zajęcie następującego stanowiska w sprawie: warto poinformować opinię społeczną, że coś takiego w ogóle ma miejsce, co niniejszym czynimy. Natomiast do rewelacji podchodzimy z bardzo ograniczonym zaufaniem, mając na uwadze dość powszechnie znaną tendencję internautów do wyciągania pochopnych wniosków i opierania swoich ocen na bardzo niepewnych poszlakach.

Jednocześnie prezentowane w mediach zdjęcia z lokalu Comet Pizza (Ping Pong Pizza) wywołały w nas wszystkich tak daleko idący niepokój, że niezależnie od powszechnie znanych konfabulacyjnych tendencji internautów, bardzo chcielibyśmy żeby stosowne amerykańskie służby, z czystej, ludzkiej przyzwoitości, udały się do lokalu z „sanepidowską” inspekcją.

german-kid pizzagate

O co chodzi w Pizzagate?

Sprawę bardzo rozlegle komentują użytkownicy serwisu Wykop.pl, zaś jeden z użytkowników zdecydował się nawet w bardzo poukładany sposób zebrać wszystkie podejrzenia w jednym miejscu (z kolei inny Wykopowicz z wieloma tezami w osobnym wpisie się rozprawia). W dużym skrócie: internauci są zdania, że elity polityczne Stanów Zjednoczonych związane są z pedofilsko-okultystyczną szajką. Uwagę internautów na ten temat zwrócił między innymi wyciek e-maili, w których podejrzanie wiele razy pojawiały się zwroty, które zupełnie nie pasowały do tekstu. Według zwolenników teorii spiskowej było to nawiązanie do sekretnego kodu stosowanego przez pedofilów, w myśl którego hot-dog to określenie nieletniego chłopca, a pizza – nieletniej dziewczynki.

Internauci od pewnego czasu tworzą siatkę wzajemnych powiązań i znajomości pomiędzy osobami na szczeblach amerykańskiej polityki. Jedną z najbardziej znanych ofiar podejrzeń o praktyki okultystyczno-pedofilskie jest szef sztabu Hillary Clinton – John Podesta, który zdaniem świadków przyjaźni się między innymi z właścicielem lokalu Comet Pizza, którego (obecnie ukryte już) konto na Instagramie pełne było… przedziwnych z punktu widzenia przeciętnego widza treści (powyżej opublikowałam tylko łagodniejsze ze zdjęć, nie brakowało między innymi małej dziewczynki przyklejonej taśmą klejącą do stołu). Nie krzepiły też komentarze internautów z kręgu znajomych właściciela profilu, które również znacząco odbiegały od standardów mediów społecznościowych.

Stąd też w sieci pojawiła się teoria, iż lokal niestety nie jest punktem gastronomicznym, natomiast miejscem, w którym dochodzi do rzeczy z naszego punktu widzenia niewyobrażalnych, zaś zdjęcia Johnny’ego Cometa w towarzystwie dziecięcych trumien czy liczne odniesienia do hashtagów znanych ze slangu pedofilskiego wcale nie napełniały spokojem.

A co ma do Pizzagate John Podesta?

Prawdopodobnie „domorosłe” śledztwo obejmujące i łączące powiązania nawet kilkudziesięciu osób z najwyższego szczebla amerykańskiej polityki nie rozpoczęłoby się od wycieku e-maili Johna Podesty, które właśnie wzbudziły podejrzenie ze względu na obecność niepasujących słów w rozmaitych kontekstach.

Warto dodać, że Podesta był szefem kampanii Hillary Clinton. Internauci w swoich wyobrażeniach zapewne nie gwarantują w ostatnim czasie dostatniego życia Johnowi Podeście, w teoriach spiskowych jest nawet łączony z chyba najgłośniejszym zniknięciem w historii – Madeleine McCann w 2007 roku. Internauci zarzucają mężczyźnie, że wszystkie jego maile sprzed dokładnie dnia następującego po porwaniu zostały starannie usunięte, a na dodatek zdaniem konspiracjonistów mężczyzna rzeczywiście mógł się w tamtym czasie znajdować w Portugalii. Doszukują się też podobieństw w portrecie sprawcy.

2016-11-14_9-31-53

A jak w ogóle doszło do wycieku e-maili Podesty?

Cały proces opisuje firma F-Secure, która zajmuje się kwestiami związanymi z internetowym bezpieczeństwem. Otóż John Podesta jako ważny członek sztabu Clinton wykazał się daleko idącą nieostrożnością w zakresie doboru współpracowników od informatyki. Kiedy pewnego dnia otrzymał e-mail o następującej treści:

john-podesta-phishing-message

Ekspertowi Johna Podesty najwyraźniej wydało się zupełnie normalne, że Google w przypadku utraty hasła korzysta ze skracacza linków, na dodatek konkurencyjnej firmy, bo przecież koncern ma swój goo.gl. Tym samym kosztowało to prominentnego działacza z zaplecza Hillary Clinton wyciek tysięcy e-maili, z których wynikło między innymi, że jest wielkim fanem pizzy.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Tę miłość do włoskiego placka zakwestionowali jednak internauci tworząc Pizzagate. Jednakże póki co Hillary Clinton przegrała wybory, zaś sama historia teorii spiskowej z pedofilią i okultyzmem w tle nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mediów.

31 odpowiedzi na “John Podesta – szef kampanii Clinton i jeden z bohaterów „Pizzagate” dał się nabrać hackerom na skracacz linków”

 1. Nie jestem fanem teorii spiskowych, a wręcz ich nie lubię. Jednak tutaj przyznam, że cała sprawa jest rzeczywiście podejrzana, sporo tutaj zbiegów okoliczności. Mam nadzieję, że ktoś się tym zainteresuję.

  • Jakieś argumenty? Co innego porównywać kogoś do kosmity, a co innego gdy jest masa poszlak, które po części zostały potwierdzone przez FBI czy google. Do tego maile, które są kompletnie bez sensu, no chyba, że użyjemy slangu pedofilii, wtedy stają się sensowne. Jak to wytłumaczyć? Po prostu się nie da. IG z zdjęciami dzieci, piwnic, lalek oblanych mlekiem i setki komentarzy w pedofilskim slangu to przypadek? Zbieg okoliczności? Jak to wytłumaczyć? Spróbuj to logicznie wytłumaczyć,

    • „okazują się fałszywe lub mocno zmanipulowane i wyolbrzymione”?Bo Ty tak uważasz? Może Twoja niechęć do teorii spiskowych objawia neurotyczny lęk przed poznawczym dysonansem, który mógłby zagrozić Twojej ustabilizowanej wizji świata?

   • Naprawdę wierzysz że to wszystko szło z imiennego konta? :D Natomiast dziwne zdjęcia i slang mogą być po prostu performance. W końcu koleś lubuje się w popapranej sztuce. Żeby nie było – dopuszczam możliwość iż istnieje siatka wysoko postawionych pedofilów (aczkolwiek raczej nie jest duża z uwagi na ograniczoną ilość wpływowych osób oraz dotkniętych tym zaburzeniem jednocześnie) ale tych poszlak przez szacunek do własnej inteligencji nie wypada traktować jako dowody.

 2. daleko idącą nieostrożnością w zakresie doboru współpracowników od informatyki

  Częściowo winę tu ponoszą ograniczenia prawne nakładane na sztaby wyborcze, dzięki którym do każdej kampanii zatrudniają ludzi z łapanki.

 3. Akurat tutaj jest niezła akcja. Dzisiaj dodatkowo poszedł hashtag TwitterGate. Okazuje się bowiem że Twitter trzyma u siebie ok. 10000 kont udostępniających CP. Same konta istnieją po kilka miesięcy i nikt z zespołu Twittera jakoś ich do tej pory nie chciał zdjąć :)

 4. Właściciel pizzerii Comet Ping Pong nazywa się James Alefantis (Jimmy Comet to tylko jego nick na Instagramie). Greckie nazwisko Alefantis czasem spotyka się w pisowni Aleifantis. Jeśli teraz złożymy nazwiska Podesta i Aleifantis razem i utworzymy anagram (jak w „Dziecku Rosemary”) to co otrzymamy? Satanist paedofile. Przypadek? Nie sądzę ;-) Tak, wiem, że po angielsku pisze się paedophile lub częściej pedophile. Ale ph w paedophile i f w Aleifantis to dwie transliteracje tej samej greckiej litery fi.

 5. Każdy kto dostrzega kontekst i potrafi skojarzyć fakty nazywany jest miłośnikiem teorii spiskowych. Choć właściwie innego wytłumaczenia nie ma.

 6. To ze cały estabiliszment jest zamieszany w okultyzm i praktyki pedofilskie to ja zwykły zjadacz chleba wiem od co najmniej 10 lat , czytając ten artykol po prostu zastanawiam sie jak można pisać takie bzdury , w sensie podejZewac ze takie zacz sie moga dziać ? To tak jak bym sie zastanawiał czy powietrze w ogóle istnieje….

 7. A mnie nie dziwi, że coś takiego jest możliwe. Tak samo jak Hilaria tuszowała molestowania Billa, tak samo może tuszować takie sprawy. Ludzie u władzy mogą sobie pozwolić na wszystko.

 8. Kochani jesteście 50 lat za murzynami zaczytujecie sie w gazecie wyborczej, która tak naprawdę spiskuje przeciwko narodowi gojskich polaków. A jedynym językiem wolności jest angielski, więc jak nie dowiecie sie w orginale to takie urywki, zajawki to nic nie pokazuja. Afery lesbijskiem pedofilskie są z 90 lat jak Clinton pedofil mial afere rozporkową z Lewinski. Niestety moze młodsze pokolenie nie będzie używac głupiego michnikowego powidzenia teoria spiskowa. Bo teoria spiskowa aj waj jak się coś wyda. Albo prawda albo nie i tyle.

 9. Kler katolicki wykrytą aferę pedofilską nazywa „atakiem na kościół” a zwolennicy Hillary Clinton w takiej samej sytuacji nazywają to „teorią spiskową”. Ale rezultat jednak jest ten sam w obu przypadkach: dzieciaki były/są gwałcone do samego końca, a kończy się to dopiero wtedy, gdy policja zciąga gwałciciela w sutannie albo w garniturze polityka/biznesmena z bezbronnego dzieciaka…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *