Doda wspiera polski budżet pierścionkiem za 200 tys. zł

Codzienne Gorące tematy dołącz do dyskusji (32) 16.02.2017
Doda wspiera polski budżet pierścionkiem za 200 tys. zł

Marek Krześnicki

zwrotCelebryci to zwykli ludzie, więc i im zdarza się być – w tej czy innej roli – uczestnikami batalii sądowych. Niedawno Królowa polskiej sceny muzycznej Dorota Rabczewska, czyli Doda, została zobowiązana przez sąd do zwrotu pierścionka zaręczynowego wartego – batatela – 196 tysięcy złotych. Ale, po niespodziewanym zwrocie akcji, Doda przekaże pierścionek na wsparcie… polskiego budżetu.

Brzmi jak twist z taniej telenoweli, czyż nie? Sąd bowiem kilka miesięcy temu nakazał zwrot pierścionka zaręczynowego jego darczyńcy, czyli Emilowi Haidarowi. Doda nie zrealizowała jednak swojego, nałożonego przez sąd, obowiązku, więc – jak donosiły bulwarówki – panią Rabczewską miał odwiedzić komornik w celu przymusowego odbioru rzeczy.

Kto daje i odbiera, tego może odwiedzić… komornik

I tak też się stało, z jednym, istotnym wyjątkiem: Doda nie została nawiedzona przez komornika sądowego, lecz skarbowego, który egzekwuje… dług pana Haidara z tytułu zaległości podatkowych na wielomilionową kwotę. Piosenkarka poinformowała o tym fakcie na Facebooku, wraz ze zdjęciem fragmentu protokołu zajęcia ruchomości, jaką jest pierścionek:

Jak się można domyślać, chodzi tu o długi jednej ze spółek (prawdopodobnie Inter Draco sp. z o.o.), których prezesem był pan Haidar:

Doda - spółki Emila Haidara

Jak wielokrotnie wskazywaliśmy, członkowie zarządu spółek handlowych (w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) również odpowiadają za długi spółki, w tym te o charakterze publicznoprawnym (jak podatki).

I tym sprytnym manewrem (bardziej skomplikowanym niż twisty w polskich serialach prawniczych) piosenkarka z jednej strony pozbyła się pierścionka, z drugiej strony nie trafił on do jej byłego narzeczonego. Prawo syte, a duma Dody – cała.

Być może zatem już niedługo pierścionek trafi na komorniczą licytację, a pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na szczytny cel, jakim jest wsparcie polskiego budżetu.

32 odpowiedzi na “Doda wspiera polski budżet pierścionkiem za 200 tys. zł”

 1. duma? jaka duma, dala ciaptemu to o jakiej dumie mowimy? i jaka dume moze miec ktos, kto mowi ze najwazniejsze zeby jej partner mial gruby portfel i grubego… sami wiecie co
  spotkaly sie dwa zera i zero z tego wyszlo

 2. Panie Krześnicki… Co to jest za brudnopis?

  pierścionkiem za 200 tys zł

  Nie nauczyli jak się pisze skrót od słowa tysiąc/ęcy?

  Sąd (…) nakazał zwrot pierścionek zaręczynowy

  Uczymy się „odmianów i końcówków”! „(…) nakazał zwrot pierścionka zaręczynowego”!

  jego darczyńcy, czy Emilowi Haidarowi

  Chyba „czyli Emilowi”, co?

  długi jednaj ze spółek

  sp. z .o.

  Chyba jednak „Sp. z o.o.”, prawda?

  • 100% racji, nie pozostało mi nic innego, niż posypać głowę popiołem i poprawić te błędy. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *