Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów dodatkowych podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli w Gdańsku

Społeczeństwo Zdrowie dołącz do dyskusji (127) 06.04.2019
Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów dodatkowych podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli w Gdańsku

Udostępnij

Tomasz Laba

Po latach ignorowania problemu i odwracania od niego wzroku, rządzący w końcu zauważają, że ruch antyszczepionkowcy to nie niewinna zabawa, a igranie z życiem i zdrowiem całej populacji. Władze Gdańska zapowiadają, że szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów dodatkowych podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli.

Sam pomysł co prawda na razie jest w powijakach i jest niczym innym jak tylko zapowiedzią. Doskonale jednak pokazuje fakt, że rządzący nami w końcu zauważyli, że odmowy szczepień dzieci to nie jest niewinna igraszka. To igranie z życiem i zdrowiem praktycznie całej populacji. Na domiar złego dyskusja o odmowie szczepień bardzo często, zamiast opierać się na naukowych podstawach, przybiera bardzo emocjonalne tony. Antyszczepionkowcy bardzo często powołują się na wolność wyboru. Szkoda jedynie, że przez swoją mylnie rozumianą wolność stanowią realne zagrożenie dla wszystkich innych dzieci. Z takimi argumentami nie sposób dyskutować, dlatego bardzo chwalę krok gdańskich włodarzy.

Od kilku lat, a w ciągu ostatnich miesięcy szczególnie, bardzo głośno mówi się o tym, że poziom wyszczepienia spadł do niebezpiecznego poziomu. Z tym że w przypadku szczepień i chorób zakaźnych ten poziom oznacza wprost zagrożenie epidemią. Epidemią, która wcale nie wybuchnie gdzieś w dalekim kraju na końcu świata, a nad Wisłą. Tylko na Ukrainie w 2018 roku na odrę zmarło 15 osób, a zachorowało blisko 45 tysięcy innych. W październiku ognisko tej dawno zapomnianej choroby wybuchło w podwarszawskim Pruszkowie. Zachorowało kilkanaście osób, lecz na szczęście nie stwierdzono przypadków śmiertelnych. To jednak wystarczyło, aby rodzice nieszczepionych dzieci poszli po rozum do głowy. Odra w Polsce spowodowała, że w Pruszkowie i okolicach zabrakło szczepionek w przychodniach. Ta ironia losu bardzo dobrze pokazuje, że antyszczepionkowcy myślą głównie o końcu własnego nosa. Zadziwia mnie brak zrozumienia tego, że szczepienia służą ogółowi populacji.

Antyszczepionkowcy będą mieli utrudnione zadanie przy rekrutacji do przedszkoli

Szczepienia jako kryterium w przyznawaniu miejsc w przedszkolach to bardzo dobra wiadomość. Uważam, że samorządy w całym kraju powinny wprowadzić podobne wymagania. Podobne rozwiązania funkcjonują od jakiegoś czasu we Francji, gdzie w całym kraju nieszczepione dzieci nie mają wstępu do publicznych placówek. To i tak niewiele w porównaniu z zakazem wprowadzonym w amerykańskim hrabstwie Rockland. Przez najbliższe 30 dni osoby poniżej 18 roku życia, które nie zostały zaszczepione, nie mogą przebywać w miejscach publicznych takie jak szkoły, restauracje, centra handlowe czy obiekty kultu religijnego. Do tego wprowadzono program darmowych szczepień MMR.

Takie rozwiązanie to nic innego jak stan wyjątkowy. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie będziemy świadkami wprowadzenia podobnych rozwiązań. Całe szczęście, że politycy nie wykazują się takim lekceważeniem tego problemu, jak była premier Beata Szydło. Mimo wszystko propozycja gdańskiego magistratu jest bardzo smutna, bo oznacza, że trzeba ludzi niejako przymuszać siłowo do korzystania z dobrodziejstw naszej cywilizacji. Tylko dzieci w tym wszystkim szkoda.

127 odpowiedzi na “Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów dodatkowych podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli w Gdańsku”

 1. A potem znowu kolejne ustawy o przymusowych szczepieniach dla dorosłych na HPV (chłopcy i mężczyźni tez) , na grypę co roku, powtórzone na Odrę bo przecież to nie działa jak trzeba …i bydło ładnie grzecznie w kolejce będzie stać aby dostać w żyłę coś co zgodnie z ulotką (jeśli przeczytasz że zrozumieniem) nie podałbym nikomu…
  Szczepienia to jest jak religia. Temat bardzo emocjonalny tylko ,że ani wierzący nie potrafią przedstawić żadnych dowodów na istnienie jakiegokolwiek boga, tak proszczepionkowcy przyjmują wszystko bez mrugnięcia okiem i zastanowienia się nad sensem kolejnych wymuszanych szczepień ….
  Myśleć ludzie.

  • Żeby było jasne – znaczna większość ludzi, których poznałem nie jest ANTY jak to próbują skłócić mediaj -jest właśnie PRO bo dostrzega potrzebę dyskusji w temacie: szczepić – NA CO i KIEDY.
   Niestety lekarze nie mogą oficjalnie nie zgodzić się z „linią wladzy/kalendarzem/ustawą” bo grozi za to sąd lekarski…
   I to już jest chora sytuacja.

   Jeśli ktoś się zainteresuje tematem, zobaczy czy Ministerstwo Zdrowia wogole maa jakieś dokumenty poświadczające bezpieczeństwa produktów, poczyta ulotki, porówna kalendarze przymusowych szczepień na świecie, czy zobaczy korelację na przykładzie wprowadzenia szczepień na pneumokoki a wzroście zachorowań na „zakażenia pneumokokowe” (np.zapalenie pluc), porozmawia prywatnie ze znajomymi lekarzami czy pielęgniarkami w szpitalach to sytuacja nie jest już taka oczywista.

  • Dziecko drogie – szczepienia są tak dobrze przebadane, że nie ma tam elementu wiary. Jest nauka. Ostatnio np. wyszło że szczepienia przeciwko HVP o 90% zmniejszają zachorowania na raka – sukces.
   Tak chłopców tez się szczepi przeciwko HVP.

   Antyszczepionkowcy – to są właśnie ludzie którzy opierają swoje „poglądy” na wierze.

   • Nie wiesz – to nie pisz bajek bo się kompromitujesz. Chyba, że o to Ci biegało ?

    Już sam Twój zwrot „dziecko drogie” to już świadczy o Twojej powadze a konkretnie o braku tej powagi.

    Szczepionka nie jest lekiem – nie musi być badana wcale. To kto ją będzie badał i po co robić sobie koszty ?

    A teraz napisz dlaczego na Zachodzie wypłacają odszkodowania za NOPy ?
    Napiszesz czy dalej się będziesz kompromitować ?

    • Ale on Cie poprosił tylko o źródło danych, na których opierasz swoją opinię, skoro jesteś przekonany o swojej racji to jakieś podstawy skądś wziąłeś…? Czy forum e-mamy?
     Też chętnie się dowiem, konkretnie którym krajem jest ten „zachód”, jaki sąd przyznał odszkodowanie, kto i komu je zapłacił bo rozumiem są to jakieś jawne, oficjalne dane?

     • On ? Iwona to raczej ona. Ale mniejsza o to.

      Wklejam zrzuty bo mi posty z linkami blokuje.

      Zacznijmy od śmiertelności samych dzieci – Polska – 4 dzieci.

      https://uploads.disquscdn.com/images/7fa9a41e06db07ef30efde266a5a36e923177e6e81eb2607f966d573f24f8279.png

      W USA więcej się rodzi od razu martwych:

      https://uploads.disquscdn.com/images/2a043e9f44720d785f2dac5687889e8e906694f5cb2fa6b0678f3c41c5974a74.png

      A najwyższą śmiertelność mają w Missisipi – 9 czy chyba nawet 11 było w zeszłym roku, stan, gdzie praktycznie umierają dzieci tylko białych kobiet i one napędzają licznik. Ale białe kobiety chodzą do lekarzy i ćpają te wszystkie „szczepionki”, „leki”, itd.

      A tu lista krajów z odszkodowaniami za te „super przebadane”, „zdrowotne” a w rzeczywistości trucizny!

      https://uploads.disquscdn.com/images/75e0c526ab04d1d88ece5bd223e78bb46a7858846c0b5eb25ab8b10ca530f5b8.jpg

     • Czyli tak, jeśli chodzi o zrzuty to kompletnie ich nie rozumiem. Tam jest wymieniony chyba jakiś współczynnik, który maleje w poszczególnych latach, to chyba raczej wskazuje, że ilość czegoś się zmniejsza (współczynnik zgonów na 1000 żywych urodzeń), potem odpowiadasz sobie sam, że RODZĄ SIĘ MARTWE, czyli szczepionka nie ma tu chyba wpływu, bo jeszcze jej nie otrzymały a trzecia tabelka mówi o roku WPROWADZENIA takiego systemu a nie o ilości i kwocie WYPŁACONYCH odszkodowań. Funkcjonuje, czyli jest dostępny. Jak guzik alarmu p/pożarowego za szybką. Istnieje, funkcjonuje czyli jest sprawny, ale nie jest włączany co 5 min. Pokaż teraz badania stwierdzające zawartość substancji szkodliwych w partiach szczepionek, najlepiej ilości w piszczególnych latach. To co tu powklejałeś dla mnie nie jest jednoznaczne kompletnie… A na dodatek jakieś dane z 2015 roku…. Dlaczego antyszczepionkowcy nie chwalą się wygranymi sprawami w sądzie o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu wywołane przez szczepionkę?
      I jeszcze jedno, czy Ty byłeś szczepiony? W moim otoczeniu wszyscy byli, moja córka również i przez te 22 lata nie zauważyłam skutków ubocznych..

     • W USA szczepi się już matki by dziecko było „zdrowe”.

      Wierz na słowo albo sobie wygugluj, że mają śmiertelność dzieci do roku na poziomie 9 średnio na całe USA a w takim Missisipi już ponad 11 dzieci na 1000 urodzonych. Tylko, że tam do lekarza chodzą tylko białe kobiety i ich dzieci zawyżają statystyki. Ile – tego już nie chcą podać – choć pewnie wiedzą.

      Innymi słowami – białe, zdrowe, odżywione kobiety pod opieką medyczną rodzą więcej już martwych dzieci w USA niż w Polsce umiera do roku, gdzie opieka medyczna to śmiech na sali a bieda kwitnie w najlepsze.

      Za Gierka były szczepionki zawierające HCG a dziś masz wysyp kobiet co w ogóle nie może zajść w ciążę. Jeszcze 30 lat temu niepłodna kobieta to był ewenement. A dziś wystarczy się rozejrzeć po znajomych – w każdym środowisku / grupie masz 2-3 co się wręcz leczy na niepłodność gdzie się nie ruszysz.

     • Chyba nie szczepi się dwa razy na to samo więc te matki jak były zaszczepione jako noworodki (bo wg ciebie tam sie wszyscy szczepią) to nie mogły być szczepione drugi raz przed tym, nim zostały matkami…

     • Nie chyba tylko się szczepi kilkakrotnie na to samo.

      Chociażby mnie w podstawówce szczepili bo „próba” wyszła źle. I zrobili to 2x – jakaś 4-5 klasa i później w 8.

      Co Ty wiesz o szczepieniach… najwyraźniej nic a walczysz o nie jak o niepodległość…

  • Taa, a czarna Wołga porywa dzieci. Jakie czasy takie urban legend i opowiadający bajki. Louis Pasteur się w grobie przewraca. Weź choć przeczytaj jak potencjalnie tragiczna historia z pozytywnym jednak zakończeniem legła u podstaw ta epokowego odkrycia jak szczepionka i lepiej zamilcz, bo to się już w głowie nie mieści. Jakbyś nie wiedział, a jak mniemam, oczywiście nie wiesz to pomogę – słowa klucze to: Pasteur i szczepionka przeciw wściekliźnie.

   • Z niewyjaśnionych powodów wciąż obowiązuje teoria Pasteura, chemika, który zajmował się gotowaniem (pasteryzacją) wina, nie lekarza i nie biologa.
    .
    ==> Nikogo nie wyleczył – zajmował się gotowaniem wina. I tak jest ze szczepionkami – urban legend, że dają cokolwiek dobrego.
    .
    Zanim więc zaczniesz kogokolwiek „douczać” – doucz się sam! Bo, to, że w podręcznikach są bajki sprzedawane jako prawda naukowa to chyba wiesz ?
    .
    .
    Widziałeś ulotkę od szczepionki ? Producent szczepionek Sanofil Pasteur na swojej ulotce informacyjnej pisze wyraźnie: „Działania niepożądane: reakcja anafilaktyczna, AUTYZM, drgawki, encefalopatia, hipotonia, neuropatia, senność, bezdech”.
    .
    7 maja 2013 – opublikowano dane wskazujące, że USA ma największą śmiertelność noworodków w pierwszej dobie, wśród grupy uprzemysłowionych państw. Za chwilę pewnie dopiszesz, że w afrykańskich bantustanach, gdzie jest wojna i każdy morduje każdego jest więcej ?
    .
    .
    Na wszelki przypadek Tobie i innym przypomnę zawartość aluminium w wybranych szczepionkach:
    => Szczepionka przeciwko pneumokokom, zawiera 125 mcg aluminium.
    => Szczepionka Hepatitis A zawiera 250 mcg aluminium.
    => Szczepionka HPV zawiera 225 mcg aluminium.
    => Szczepionka o nazwie Pentacel tzw. kombinowana zawiera 330 mcg aluminium. Może dlatego w Polsce jest taka nagonka na rodziców, aby podawali dziecku szczepionki np. 5 w jednym.

    Biorąc pod uwagę średnią masę ciała noworodków można stwierdzić, że dziecko o masie 4 kg, a wiele dzieci nawet tyle nie waży po porodzie, może otrzymać maksymalnie ok. 18.2 mcg aluminium. Po takiej dawce u większości dzieci tj. 84%, nie powinno być objawów uszkodzenia nerek czy mózgu. A co jak Twoje dziecko znajdzie się w tych 16% ?

    • Aaaa, to teraz już wiem. To on jest szarlatanem, nie antyszczepionkowcy, a szczepionka przeciw wściekliźnie to kłamstwo (koncernów farmaceutycznych i histprii), no proszę… :-) Pytanie które kiedyś już zadałem, ale wciąż aktualne – Twoje dziecko / Ty macie kontakt z wściekłym zwięrzęciem – przyjmujesz, pozwalać szczepić szczepionką przeciw wściekliźnie czy nie? Co odpowiesz?
     Nie, nie widziałem ulotki, ale czy skutki uboczne umniejszają w jakikolwiek sposób jej nadrzędną wartość? Rzuć na szalę swoje, dziecka życie i domyślisz się jaka jest odpowiedź. I ile warte są Twoje teorie w kontakcie ze zdrowym rozsądkiem i rzeczywistością.

     • Tak się składa, ze znam kilkoro dzieci, które po szczepieniu stały się „roślinkami”.

      Więc ta Twoja mantra „nadrzędna wartość” oznacza tylko i wyłącznie kasę dla koncernów bo zdrowotnych właściwości do tej pory nikt nie pokazał a wręcz odwrotnie – jeśli ktoś już pokazuje dane statystyczne to jakoś zawsze są przeciw szczepionkom – najpierw znika choroba, później wprowadzają szczepionki.

      Śmiertelność noworodków jakoś rośnie wraz z ilością szczepień – największa jest w USA, zaraz za nimi Kanada i Irlandia. Polska ma 3x niższą niż USA – pewnie mamy super medycynę !

      Odpowiadając na Twoje banalne pytanie – zadajesz je jakby było jakimś tabu – sam sioę nie szczepię a jeśli urodzi mi się kiedyś dziecko nie zaszczepię go na nic!

    • Ulotka do szczepionki jest dostępna w sieci, upewnij się, czy widzisz gdzieś tam autyzm i zastanów się czy na prawdę nie wstyd pisać rzeczy których tam nie ma. W imię czego to kłamstwo?

     • Ulotka w sieci dotyczy czego ? Pewnie internetu.
      Ulotka musi być razem z trucizną dla zmyłki nazywaną szczepionką.

      Wiele osób wezwanych przez funkcjonariuszy na szczepienie mówi, że jakoś do tych trucizn często nawet nie ma żadnej ulotki – co najwyżej teksty reklamowe na pudełku zbiorczym i to nawet nie po polsku.
      Jak już funkcjonariusz zwany dla zmyłki lekarzem pokaże ulotkę to na pytanie o możliwość okaleczenia dziecka kłamie, że to co jest napisane to nie jest napisane.

      Do byle witaminy dają ulotkę po polsku zawierającą wiele informacji – często nieistotnych a do szczepionki nie mogą dać ? Co ukrywają ?

      Na zachodzie są już fundusze odszkodowawcze – skoro trucizny nazywane dla zmyłki szczepionkami są takie przebadane i bezpieczne to czemu wypłacają pieniądze ?

      I najważniejsze – dlaczego nikt nie ponosi odpowiedzialności ?
      Jak kierowca rozjedzie pieszego na pasach – to idzie siedzieć – a przecież każdy samochód ma przegląd – czyli jest super bezpieczny – nawet zepsuć się nie może. Dlaczego lekarze nie siedzą za NOPy ? Jakoś nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie…

      W Niemczech co roku ponad 5.000 lekarzy traci dożywotnio uprawnienia wykonywania zawodu – w Polsce nikt – takich mamy specjalistów…

     • Jesteś klasycznym przykładem biblijnego powiedzenia z księgi Kohelet – „Im więcej słów tym większa marność”.

     • Wykazałem Ci błąd i teraz nie masz co napisać…

      Najwyraźniej szczepienia są fanatyczną religią – tylko co ma do tego Biblia, skoro Biblia zabrania szczepień ?
      Za mieszanie gatunków przecież był Potop. O Biblii najwyraźniej też nic nie wiesz.

     • A to dobre, a co ty mi „wykazałeś”? :-) Jest tam (w Biblii) takie ciekawe przesłanie – „Nie mówi fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Cofnij się do swojego komentarza o ulotce do szczepionki i skonfrontuj tę sentencję ze słowem „autyzm” które dodałeś.
      Dziękuję za uwagę.

    • Skopiowałeś to ze strony drugiej antyszczepionkowej kobiety martabrzoza., która również nie podaje źródła swoich rewelacji tylko bełkocze.. Nie ma szczepionki Hepatitis albo HPV bo to są nazwy chorób a nie nazwa produktu medycznego. Sprawdź na stronie szczepienia pzh gov bo jeśli wodorotlenek glinu nazywasz aluminium i to ma powodować autyzm u dzieci to sprawdź skład leków na nadkwaśność żołądka albo skład pasty do zębów…

     • Może i skopiowałem – co to ma do rzeczy?

      Szczepionka HPV / na HPV / przeciwko HPV / nazwij-sobie-jak-chcesz / nie-udawaj-greka. Jak Ci pokażę księżyc to pewnie zobaczysz tylko palec ?

      Proste pytanie na które żaden/żadna fanatyk/fanatyczka szczepień nie umie odpowiedzieć albo i wręcz ucieka od odpowiedzi:

      ==> Skąd jest tyle chorych dzieci na oklepany autyzm, cukrzycę, i inne choroby, które przez masowymi szczepieniami były ewenementem ? Dzieci chore na autyzm/asperger/podobne widać już gołym okiem – w komunikacji miejskiej, parkach, itd. Pojawiły się „jakoś” w ostatnich 20-30 latach…

      I analogiczne => za co na Zachodzie wypłacają odszkodowania, że aż powoływali fundusze ? Przecież są takie przebadane i bezpieczne …

     • Gdzie napisałam, że jestem fanatyczką? I dlaczego się tak strasznie pienisz, przecież wyświetlacz mi ocieka twoim jadem… Dla mnie po prostu działanie na swoją szkodę jest bez sensu ale rób sobie jak uważasz. Twoje zdrowie.

 2. Jakie darmowe szczepienia ??? Autorze po co kłamiesz ?
  Na Odrę w Polsce chorowali tylko zaszczepieni Ukraińcy, bo na Ukrainie szczepienia na Odrę są obowiązkowe. Autorze! Nie podając tej informacji znowu kłamiesz !

  A skoro te szczepienia są takie dobre to czego się boją ci zaszczepieni ? Ewidentnie szczepienia przed ŻĄDNĄ chorobą nie chronią.

  Dlaczego zaczepieni jak zachorują to nie płacą odszkodowań WSZYSTKIM pozostałym ? Przecież chory rozsiewa zarazki !

   • Kretyna ? Sobie przeczytaj,w tej jego agresywnie nastawionej do szczepień wypowiedzi jest jeden bardzo mądry fragment:

    Dlaczego zaczepieni jak zachorują to nie płacą odszkodowań WSZYSTKIM pozostałym ? Przecież chory rozsiewa zarazki !

    Tak to właśnie powinno wyglądać.Chcesz się szczepić szczep,nie to nie – ale jak spowodujesz zagrożenie zdrowia czy życia to odpowiedzialność finansowa lub nawet karna.Pozamiatane,sprawa zamknięta.

    Tylko że tym którzy podchodzą do szczepień i innych rzeczy na zasadzie religijnej – jak to osobom religijnym czy zadużonym w ideologii trudno pojąć,że może być coś takiego jak WOLNOŚĆ. Wolność która w prawdziwej formie to też ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swe czyny.

    • Osoba chora na odrę zaraza średnio 17 osób (grypa 2-3 ). Skoro ktoś jest takim głąbem to można założyć że nie ma kasy więc jak będzie płacił odszkodowanie jeśli spowoduje zagrożenie zdrowia publicznego? To jak z oc samochodowym chroni głównie ofiary że wzgledu na dysproporcje kosztów.
     Jeśli ktoś się nie szczepi to nie wykonuje minimum tego co może wykonać osoba cywilizowana (szczepionka na odrę jest znana od kilkudziesięciu lat…).
     Proponuję odseparowanie grup – np. oddzielne przedszkola dla antyszczepionkowcow , problem rozwiąże sama natura.

  • Dlaczego nieszczepieni nie płacą odszkodowań skoro roznoszą zarazki nawet jak sami nie zachorują !?!?!!?

    • No mnie bawi że ludzie wierzący w antyszczepionkową religię zarzucają ludziom normalnym że ci wierzą…
     No ja się opieram na nauce, szczepionki są opukane i zbadane z absolutnie każdej możliwej strony – inaczej nie da się ich wprowadzić na rynek..

     • Poza takimi wynalazkami jak ta na ptasią grypę – to był po prostu skok na kasę, bo firmy farmaceutyczne zapewniły sobie że uboczne skutki biorą na siebie państwa.

     • „Hurr durr ty antyszczepionkowcu,powinieneś siedzieć w więzieniu za takie nienaukowe poglądy ty proepidemiku”

      XD Dla mnie to śmieszne,ale niestety właśnie widziałem „proszczepionkowców” i innych szczepicieli z takim podejściem. .Nowoczesny Taliban…

      firmy farmaceutyczne zapewniły sobie że uboczne skutki biorą na siebie państwa.

      Tak jest ze wszystkimi szczepionkami i to stąd po odpowiednim nakręceniu się wzajemnie wzięli się „antyszczepionkowcy”. I będą brać się nadal,skoro pejoratywnymi epitetami dusi się wszelką dyskusję o szczepionkach,powikłaniach a z każdego kto ma pytania robi się ciemnego luda co własne dziecko wkłada do pieca na 3 zdrowaśki.

      To jest typowy mechanizm radykalizacji. Przemoc werbalna i szczucie na osoby o innym poglądzie powoduje,że tworzy się oderwana grupa żyjąca w ideowej bańce o nakręcających się wzajemnie poglądach aż szybuje to w stronę absurdu a w przypadku zamachowca z NZ – nawet seryjnego mordu.

     • Po prostu ludzie cywilizowani muszą ciągle się bronić przed 80% pozostałej chołoty – tak było jest i będzie.
      Historia ruchów antyszczepionkowych dowodzi że te ich poglądy nie przechodzą próby ognia – jak następuje powrót chorób.

     • W XIX wieku opowiadali że po szczepieniu dzieciom rosną kopytka i tracą duszę. Może do tych poglądów też wrócą.

     • Jedyna choroba, która wraca to odra – a chorują na nią tylko szczepieni Ukraińcy – bo na Ukrainie jest obowiązek. I tam też na odrę umierają.

      https www google com / search?q=zachorowalno%C5%9B%C4%87+na+odr%C4%99+ukraina

      Najwyraźniej sam zaliczasz się – jak to ująłeś – chołoty przez „ch” – bo 80% jest zaszczepionych.

      Szkoda, że się nie zaszczepiłeś na błędy ortograficzne – najwyraźniej wystąpił u Ciebie niepożądany efekt poszczepienny.

     • Faszystom ortograficznym tradycyjnie mówię – spie…..

      Ukraińcy chorują bo się nie szczepili. Teraz coś zaczęli robić jak mają epidemie.

      Nie błądź chociaż – 80 % debili 5o twoja grupa.

     • Byłam szczepiona przeciwko odrze. Moje rodzeństwo też, moi rodzice, znajomi, mąż, teściowie, moje dziecko. Dzięki temu jak była w jej klasie epidemia to jej nie dosięgła. A i wszyscy ją dostaliśmy za darmo…

     • Nie byłem szczepiony, a nikt z mojej rodziny. Pracuję z Ukraińcami – nic mnie nie rusza.

      I nie dostałaś za darmo – NIE KŁAM !!! Ja i moja rodzina została okradziona byś mogła się sprycować ! To się nazywa rozbój a nie za darmo !!!

      Przy okazji – samo istnienie wirusa odry zostało podważone – to co jest w szczepionkach ???

      A jak się leczy odrę?

      Byczysz się w domu, pijesz wodę i grasz na PlayStation. Gdzie są lekarstwa skoro istnieje wirus ?

     • Kiedyś szczepienia były obowiązkowe więc nie wiem kiedy albo gdzie się urodzili twoi rodzice ale to nie ważne. Jesteś biednym, sfiksowanym na sobie człowieczkiem pokroju trolla i szkoda w sumie czasu na dialog z tobą bo umysł twój ma ograniczone zdolności. Pluj sobie jadem dalej na forach do momentu, aż życie ci pokaże jak bardzo jesteś w błędzie. Idę się napić wody z kranu i pograć na Atari i co tam jeszcze robię wg ciebie? A byczę się w domu. Tak. A co, jestem bogata i nikt mi nie zabroni. A ty sobie tam rekrutuj w wąskim światku IT bo prowizja się sama nie zrobi.

     • Jedyny Twój argument to wycieczka osobista w tym wyzwiska. I to ja jestem ograniczony ?

      Nawet kłamcą Cię nie nazwałem choć kłamiesz praktycznie w każdym poście a Twej agresji nawet nie liczę – to kto tu pluje jadem ?

      Napisałem byś nie kłamała bo to niemoralne – a nie byś grała na Atari. Nigdzie nie napisałem, że byczysz się w domu. Po co znowu kłamiesz ?

      Nie wiem też kogo mam rekrutować i po co ? Jaka prowizja ? Znowu kłamiesz !

      Nie jesteś też od wydawania mi poleceń ! Napiszę wprost – w tej swojej agresji się zagalopowałaś !

      Kiedyś wyznawałem religię szczepień ale właśnie życie mi pokazało, ile osób cierpi dożywotnio po szczepionkowym okaleczeniu. I jest ich coraz więcej !

      Dużo zdrowia !

     • To nie byłeś szczepiony czy byłeś szczepiony w podstawówce bo piszesz raz tak a raz tak?

 3. Zastanawia jedno dlaczego ci wszyscy antyszczepionkowcy skoro nie chcą korzystać z dobrodziejstw cywilizacji nie wyjadą sobie do jakichś shithole countries w Afryce itp. i nikt ich do niczego zmuszał nie będzie.

 4. Czytałem gdzieś, że jesteśmy blisko szczepionki na HIV. Niech tej też nie biorą i problem antyszczepionkowców będziemy mieli z głowy.

  • No to ją wreszcie weźcie drodzy szczepiciele.Może akurat zdechnijcie i z głowy.

   Eksperymentalne szczepionki na bazie wirusa HIV podawano już Amerykańskim żołnierzom podczas I wojny w Zatoce Perskiej (tej w której Saddam był groźnym przeciwnikiem i naprawdę używał broni biologicznej i chemicznej). Skutki to taki negowany początkowo „Syndrom Wojny w Zatoce”.

   • Do tego plamy na śłońcu są wywoływane przez wrogą ziemi cywilizację co ma wywołać ogólne skretynienie społeczności – jak widać z niemałym sukcesem

  • Tylko niestety te debile są zagrożeniem też dla szczepionych, szczepionka zwiększa tylko szansę na niezachowanie.

 5. A Ty jesteś od wydawania poleceń co kto ma robić ?
  Nie pozwalasz sobie za dużo ?

  Benito Mussolini zdefiniował faszyzm – miałaś to na historii czy też „nauczyciele” zamiast uczyć poszli się sprycować / strajkować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *